Сторінка 1 з 1
Додано:
17 лютого 2010, 13:15
Русалка
Допоможіть розібратися в такій ситуації: помер громадянин Росії, який проживав в Росії, та мав нерухоме майно на Україні. Дружина цього чоловіка є громадянкою України. На підтвердження місця відкриття спадщини на Україні вона повина надати витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно. Але БТІ відмовляє їй, та вимагає запит нотаріуса, а нотаріус без підтвердження місця відкриття спадщини не може завести спадкову справу, що робити в цьому випадку.І питання № 2. Після померлого чоловіка спадкоємцями за законом є дружина, неповнолітній син та мати. Дружина та син проживали та були зареєстровані разом зі спадкодавцем, а мати в 6 строк не подала заяву про прийняття спадщини. Чи можно видавати свідоцтво дружині та сину, чи витребувати заяву від матері про те що вона не претендує на спадщину та в суд не буде звертатися.
Додано:
17 лютого 2010, 13:23
мурзилка
[QUOTE]На підтвердження місця відкриття спадщини на Україні вона повина надати витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно. Але БТІ відмовляє їй, та вимагає запит нотаріуса, а нотаріус без підтвердження місця відкриття спадщини не може завести спадкову справу, що робити в цьому випадку.[/QUOTE]послать письмо-заявление о принятии насладства на адрес нотариуса (Ваш адрес). Вы заведете наследственное дело и будуте спокойно делать необходимые запросы.[QUOTE] питання № 2.[/QUOTE]возьмите заявление о пропущенном сроке
Додано:
17 лютого 2010, 13:27
MG
[QUOTE]На підтвердження місця відкриття спадщини на Україні вона повина надати витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно. [/QUOTE]Місце відкриття спадщини підтверджується довідкою відповідного ЖЕКу, будинковою книгою, інформацією адресного бюро - див. [U]ст.1221 ЦК України[/U]. І воно не може бути в Україні та Росії одночасно.(Якщо дійсно неможливо встановити місце відкр., то рішенням суду це встановлюється.)
Додано:
17 лютого 2010, 13:49
Русалка
Так місце відкриття в моєму випадку в Росії, але є нерухоме майно в Україні, а свідоцтво про спадщину видається за місцем знаходження цього майна. Потрібно підтвердити місце знаходження цього майна.А як його можно підтвердити? Витягом чи правовстановлювальним документом?
Додано:
17 лютого 2010, 13:52
Русалка
з приводу заяви про пропущений строк. Мати проживає в іншому місті і не бажає писати заяву. И чим мотивувати обов[qoute]язковість цієї заяви, якщо дружина попросить постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.
Додано:
17 лютого 2010, 14:16
acus
Мери Ли, напевне, правовстановлювального документа буде достатньо.
Додано:
17 лютого 2010, 15:37
as
Заяву треба від матері, тому що ви не захищаєте спадкоємців, а також себе в майбутньому від судових справ по встановленню строку за позовом матері. І взагалі то нотаріус зобов'язаний повідомити всіх відомих йому спадкоємців про відкриття спадщини. В такому випадку відправляйте лист на адресу матері (обов'Язково з повідомленням про отримання) що відкрилась спащина і їй треба з'Явитися до нотаріуса, в інакшому випадку спадщина буде видана без її участі. По факту отримання і не з'Явлення, видавайте. І будете мати, письмовий доказ в спадковій справі, що вона була вами повідомлена!
Додано:
17 лютого 2010, 16:25
OLNIK
Так місце відкриття в моєму випадку в Росії, але є нерухоме майно в Україні, а свідоцтво про спадщину видається за місцем знаходження цього майна. Потрібно підтвердити місце знаходження цього майна.А як його можно підтвердити? Витягом чи правовстановлювальним документом?Щодо місця знаходження нерухомості, то п.212 нашої інструкції витяг вказує як один із таких документів. Думаю, що правовстановлювального документа досить, щоб встановити місце знаходження нерухомості, місце розатшування ніяк не зміниться.Якщо звернулися за видачею, то щось же у них є з документів на майно.Завести справу за заявою на видачу,зробити запит російському нотаріусу щодо наявності спадкової справи, кола спадкоємців, прийняття ними чи відмови.Може від матері все є в російського нотаріуса.Якщо нічого нема і коли справа дійде беспосередньо до видачі свідоцтва (вчинення нотаріальної дії), то я б керувалася п.12 нашої Інструкції і після спливу місяця, або якщо суд- то рішення суду, видавала б свідоцтво, тим хто прийняв. Якщо в різних країнах, то незавжди той, хто звернувся є спадкоємцем і прийняв спадщину.