Сторінка 1 з 1
Додано:
23 лютого 2010, 13:55
notaT
Підкажіть, будь ласка,як вирішити наступну ситуацію:Звернулися клієнти з приводу укладення договору КП 1/4 частки житл.будинку.Правовстановлюючі документи Свідоцтво про право на спадщину та Держакт, де зазначені три співвласники. Питання: у договорі КП житл будинку як зазначити кадастровий номер (цілої ділянки, на якій розташований будинок)??? чи як???Як зазначити розмір земельної ділянки (цілої чи 1/4 частки (якщо частка ідеальна, то розміру там немає) Що робити із землею? Укласти договір КП 1/4 частки зем. ділянки? та договір про спільну часткову власність одночасно? Підкажіть будь ласка
Додано:
23 лютого 2010, 14:11
notaT
Шановні форумчани, можливо таке питання вже обговрювалось на малому форумі, але доступу туди поки не маю. Будь ласка висловіть свої думки на поставлені вище запитанняЗавчасно вдячнаЗ повагою
Додано:
23 лютого 2010, 16:02
larik
ВИСНОВОК науково-правової експертизи при Інституті держави і права НАН України щодо відповідності чинному законодавству України відчуження ідеальної частки земельної ділянки особою, якій ділянка належить на праві власності Дата: 22.10.09 :[qoute]власник земельної ділянки має право здійснити відчуження ідеальної частини ділянки з тим, щоб оформити з покупцем цієї частки відносини спільної часткової власності на земельну ділянку. При цьому розмір відчужуваної ідеальної частки повинен бути визначений дробовим числом, а сама частка не підлягає виділенню в натурі (на місцевості) відповідно до вимог ст. 79 Земельного кодексу України та Закону «Про землеустрій».
Додано:
23 лютого 2010, 18:01
notaT
ДЯКУЮ ЗА ВІДПОВІДІ.Є ЩЕ ПИТАННЯУ ВИПАДКУ КОЛИ ОФОРМЛЯЄТЬСЯ ДКП ЧАСТКИ У ПРАВІ СПІЛЬНОЇ ЧАСТКОВОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК ЗАЗНАЧЕННЯ КАДАСТР НОМЕРУ ТА РОЗМІРУ ЗЕМ ДІЛЯНКИ НЕ Є ІСТОТНОЮ УМОВОЮ? ЧИ ВСЕ Ж ТАКИ НЕОБХІДНО ЗАЗНАЧАТИ? (МЕНІ ДО КІНЦЯ НЕ ЗРОЗУМІЛО ЧИ Є РІЗНИЦЯ ПРИ ВІДЧУЖЕННІ ЧАСТКИ У ПРАВІ НА ЦІЛИЙ ОБ ЄКТ ТА ЦІЛОГО ОБ ЄКТУ У ЗВЯЗКУ ІЗ ЗМІНАМИ СТ 120 ЗК ТА 377 ЦК)ЯКЩО ВІДЧУЖУВАТИ ЧАСТКУ У ПРАВІ СПІЛЬНОЇ ЧАСТКОВОЇ ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ, ЯКІ ДОКУМЕНТИ ВИМАГАТИ, ОКРІМ ДЕРЖАКТУ? ВИТЯГ ІЗ АС ДЗК ПОТРІБЕН? ДОВІДКИ ОБТЯЖ/ОБМЕЖ??? МОМЕНТ ВИНЕКНЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ?
Додано:
23 лютого 2010, 18:17
Passer
notaTС одной стороны ни что вам не мешает указать КН и площадь ведь ДА у Вас на руках С другой - ст. 377 ни чего не говорит про обязательность КН при отчуждении части, то есть - не есть существенным условием, а значит - не обязательно.
Додано:
23 лютого 2010, 18:32
trinity
А в мене схожа проблема... Власниця житлового будинку бажає подарувати своїй доньці 38/200 частин цього будинку. Має держ. акт на всю земельну ділянку на своє ім'я. З відчуженням частини ж/б няіких проблем, в Витязі з БТІ (...з метою відчуження приміщень №,,,що становить 38/200 частин ж/б), але згідно 377 ЦК та 120 ЗК до нової власниці повинна перейти відповідна частина земельної ділянки, але як це зробити практично враховуючи ст. 87 ЗК? Чи можна в цьому випадку зробити договір відчуження 38/200 частки в праві власності на з/д, зробити відповідну відмітку на держ. акті та направити співвласницю до ДЗК за отриманням держакта на своє ім'я???
Додано:
23 лютого 2010, 18:34
Passer
trinityНет в 377 ЦКУ сылки что [QUOTE]повинна перейти відповідна частина земельної ділянки[/QUOTE] Так что не заморачивайтесь.
Додано:
23 лютого 2010, 18:54
notaT
дякую PasserУ 377 дійсно не йдеться про частку чи частину. Але і ЦК чи інструкціє не містить особливостей відчуження частки від цілого. Ч[B][U]и є різниця у порядку відчуження цілого об єкту і ідеальної долі в об єкті[/U][/B]
Додано:
23 лютого 2010, 19:02
notaT
на № 7 Земельна ділянка під житловим будинком має бути ціла, з одним ДА, де можуть бути зазначені співвласники. Держакт на 38/200 частки не видадуть, бо держакт не може бути на частку.
Додано:
23 лютого 2010, 19:16
trinity
Спасибо Passer. 377 не заморачиваюсь, а как же 120 ЗК? [qoute]До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.[qoute] Или Вы предлагаете делать отчуждение только части дома, а с з/д ничего не делать?? Пусть вся з/д остаётся в собственности дарительницы не смотря на наличие совладельца в ж/д???на № 10. Я не говорила о получение держакта на частину з/д. Появляющаяся совладелица получает гос акт на своё имя всю з/д, только в графе [qoute]співвласники[qoute] указывают совладельцев с размером доли в праве собственности на з/д.
Додано:
24 лютого 2010, 13:20
Русалка
ст.120 ч.6 Земельного Колексу: 6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з набуттям права власності на ці об'єкти. Укладення договору, який передбачає набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, [U]що пов'язане з переходом права на частину земельної ділянки[/U], здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера. При отчуждении части дома, переходит право на часть земли, согласно ч.6 ст.120 ЗК Укратны нужно сначало выделить часть земли, присвоить новый кадастровый и потом оформить договор отчуждения части дома. Это когда есть госакт. Если нет госакта, то можно взять справку о присврении кадастрового номера на весь участок, я правильно понимаю?
Додано:
24 лютого 2010, 13:40
notaT
Мери Ли, якщо по Вашому нужно сначало выделить часть земли, присвоить новый кадастровый, то такого не може бути, бо кадастровий номер на часть земли не присвоюється, кадастровий номер присвоюється новоствореній (виділеній) земельній ділянці. Якщо земельна ділянка під будинком і з неї виділить частину (нову з/д), то получиться що будинок стоїть на 2 з/д, з 2 кадастровими №. Такого не повинно бути.Питання стояло не про [qoute]часть[qoute], а про [qoute]частку[qoute]Зараз у звязку із цими змінами є незрозумілими багато питань щодо посвідчення окремих договорівМоже хтось підкаже [B][U]Чи є різниця у ПОРЯДКУ відчуження цілого об єкту і ідеальної долі в об єкті????[/U][/B]
Додано:
24 лютого 2010, 13:58
MiraZ
ТЕРМІНОВО!!! Будь ласка, допоможіть вирішити питання: продається окреме приміщення в нежитловій будівлі. Уся будівля належить Фонду держмайна, а зазначене приміщення на праві приватної власності за рішенням суду Продавцю. Чи потрібна відмова Фонду (як співвласника) від переважного права купівлі? та Чи потрібні якісь документи по землі? - довідка з кадастру, наприклад? земля в оренді у майбутнього Покупця разом з рештою приміщень. Дякую за допомогу.
Додано:
24 лютого 2010, 14:09
Olimpiya
А у довідці-характеристиці чи витязі на [qoute]окреме приміщення в нежитловій будівлі[qoute] зазначені співвласники? якщо так, то потрібна відмова Фонду (як співвласника) від переважного права купівлі та інших співвласників
Додано:
24 лютого 2010, 14:13
Olimpiya
Думаю, що якщо приміщення знаходиться в окремій нежитловій будівлі, а не житловому будинку, то документи на землю потрібні.
Додано:
24 лютого 2010, 14:53
MiraZ
приміщення знаходиться в нежитловій будівлі
Додано:
24 лютого 2010, 20:08
trinity
Уважаемая Olimpiya, зачем же усложнять и так не совсем понятную трактовку новой редакции 377 ЦК и 120 ЗК??? Ведь предметом отчуждения служат нежилые помещения, которые могут находиться и в жилом доме (как сейчас это часто встречается, все первые этажи жилых домов переведены в нежилой фонд) и в нежилом строении... В данном случае не происходит отчуждение [qoute]дома, сооружения, строения[qoute], т.е. отдельно стоящего объекта недвижимости. Если в этом случае Вы будете требовать кадастровый номер з/д, то почему тогда его не требовать при продаже квартиры???По поводу совладельцев скажу следующее, если в Витяге из БТИ у ваших помещений не указаны части, то соответственно и не будут указаны совладельцы. Слава богу наше БТИ (Харькова) не имеет практики высчитывать идеальные доли нежилых помещений в любом то-ли жилом то-ли нежилом строении, при том, что собственников всех нежилых помещений может быть очень много. О каком тогда отказе может идти речь? Вам принимать решение, но я бы не требовала ни одного ни другого.