Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 02 березня 2010, 20:37
Нота
Є земельна ділянка для ведення особистого підсобного господарства, на якій розташований житловий будинок (в межах населеного пункту). ДА на ЗД виданий раніше за Свідоцтво про право власності на будинок.Питання 1: чи не є це самовільним будівництвом на ЗД такого цільового призначення, чи можливо будувати на таких землях житлові будинки? Питання 2: У свідоцтві зазначено, що це житловий будинок, а у витязі з БТІ - домоволодіння, хоча насправді складається тільки з одного житлового будинку. Чи є це вірним?

ПовідомленняДодано: 02 березня 2010, 20:42
Сашенька
Однозначно це самочинне будівництво, цікаво скільки потрібно дати грошей, щоб видали на цей будинок свідоцтво..

ПовідомленняДодано: 02 березня 2010, 20:46
Нота
Будинок розташований в селі, і зі слів продавця сільська рада видала всим жителям такі державні акти на земельні ділянки під їх будинками.

ПовідомленняДодано: 02 березня 2010, 20:51
Берн
Інструкція п. 64. Якщо з поданих нотаріусу документів випливає, що житловий будинок, будівля, споруда інше нерухоме майно збудоване (або будується) на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, нотаріус відмовляє в посвідченні договору відчуження житлового будинку та іншого нерухомого майна.

ПовідомленняДодано: 02 березня 2010, 20:57
Нота
Берн, та я читала Інструкцію, а ще десь читала, але де, що земельна ділянка з відповідним цільовим призначенням може використовуватися не буквально, тобто, якщо це с/г, то дозволено сіяти тільки ріпак чи кукурудзу, а дозволяє будівництво будинків та споруд необхідних для її обслуговування, і саме там зазначалося, що якщо навпаки - то рахувати як скамовільне будівництво.Якщо можливо хтось про це знає, відгукніться. Буду рада читати будь-які варіанти відповідей, адже відмовити завжди буде час.

ПовідомленняДодано: 02 березня 2010, 21:38
valerie
[B] З А К О Н У К Р А Ї Н И Про особисте селянське господарство [/B] Стаття 6. Майно, яке використовується для ведення особистого селянського господарства [B] До майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, належать жилі будинки[/B], господарські будівлі та споруди, сільськогосподарська техніка, інвентар та обладнання, транспортні засоби, сільськогосподарські та свійські тварини і птиця, бджолосім'ї, багаторічні насадження, вироблена сільськогосподарська продукція, продукти її переробки та інше майно, набуте у власність членами господарства в установленому законодавством порядку. Майно, яке використовується для ведення особистого селянського господарства, може бути власністю однієї особи, спільною частковою або спільною сумісною власністю його членів відповідно до закону.

ПовідомленняДодано: 03 березня 2010, 12:26
ukrnot
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВЛ И С Т02.06.2009 N 6385/17/12-09ПрокуратуріКиєво-Святошинського районуКиївської областівул. Янтарна, 5-ам. КиївДержавним комітетом України із земельних ресурсів розглянутоВашого листа від 25.05.2009 N 2606 5745 вих. щодо роз'ясненнядеяких питань земельного законодавства.Відповідно до частини першої статті 1 Закону України [qoute]Проособисте селянське господарство[qoute] ( 742-15 ) особисте селянськегосподарство - це господарська діяльність, яка проводиться безстворення юридичної особи фізичною особою індивідуально абоособами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах іспільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхомвиробництва, переробки і споживання сільськогосподарськоїпродукції, реалізації її надлишків та надання послуг звикористанням майна особистого селянського господарства, у томучислі й у сфері сільського зеленого туризму.Відповідно до пункту [qoute]а[qoute] частини першої статті 91 Земельногокодексу України ( 2768-14 ) власники земельних ділянок зобов'язанізабезпечувати використання їх за цільовим призначенням зурахуванням норм Закону України [qoute]Про особисте селянськегосподарство[qoute] ( 742-15 ).Відповідно до частини першої статті 38 Земельного кодексуУкраїни ( 2768-14 ) до земель житлової та громадської забудовиналежать земельні ділянки в межах населених пунктів, яківикористовуються для розміщення житлової забудови, громадськихбудівель і споруд, інших об'єктів загального користування.Згідно із статтю 39 Земельного кодексу України ( 2768-14 )використання земель житлової та громадської забудови здійснюєтьсявідповідно до генерального плану населеного пункту, іншоїмістобудівної документації, плану земельно-господарського устрою здотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевихправил забудови.Враховуючи викладене будівництво житлових будинків наземельних ділянках з видом використання для ведення особистогоселянського господарства не допускається.Голова О.М.Кулініч

ПовідомленняДодано: 03 березня 2010, 13:54
Сашенька
valerieВсе вірно, майно, а саме житлові будинки (які розташовані на земельній ділянці, що відведені для їх будівництва) можуть бути передані для ведення ОСГ

ПовідомленняДодано: 25 березня 2010, 00:45
LXC
Виникає питання, чи правомірне надання ДА на ЗД в межах населенного пункту для введения особистого підсобного чи селянського господарства, на землях, які генеральним планом передбаченні для житлової та громадської забудови. Коли земельники будуть рахуватися з містобудівною документацією. Якщо генеральний план по місцю передбачає житлову забудову, наявність сільськогосподарського акту не може бути перешкодою в оформленні будинку.