Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 18:13
Пасічник
Є два спадкоємці, дочка та дружина померлого, дружина відмовилась від спадщини на користь дочки, померлому належить будинок придбаний за договором купівлі-родажу під час перебування його вшлюбі.Дружина померлого заяву про видачу свідоцтва на частку в майні після смерті другого з подружжя не подавала.Дочка завтра прийде за свідоцтвом про право на спадщину.Як видати на все чи на 1/2.Можливо взяти в дружини померлого заяву що вона не претиндує на частку в спільній власності подружжя або що майно є особистою власністю померлого та придбане ним за особисті кошти.

ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 18:17
MG
обов[qoute]язково треба відібрати заяву від дружини (якщо претендує - видайте їй свідоцтво, якщо ні, то на цілу частку -дочці)

ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 18:18
Ані Ло
Пасічник, без такої заяви від дружини (якщо у Вас таке практикують, бо зараз починаються [qoute]движения[qoute] - ніяких заяв - положено-получи), я б взагалі не взялася б за видачу свідоцтва про право на спадщину.

ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 18:25
Пасічник
Ані Ло, та де я дінусь спадкова справа в мене, в будь якому випадку видавати мені.

ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 20:10
Юлька-шпулька
Ані Ло, поддерживаю про [qoute]движения[qoute], коллега приехала с семинара и рассказала, что обговаривали жалобу на наследство оформленное в 98 году (!!!), жалоба поступила сейчас, при чем вообще о другом но МЮУ зацепился за эту долю (нотариус не выдал, жена не претендовала) и идет дело к признанию жалобы обгрунтованной.Представитель МЮУ подчеркнул, что это теперь их твердая позиция: совместное - выдавай! исключение - если в договоре к-п оговорено что с согласия супружника куплено за личные деньги.

ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 20:49
OksanaS
Ні Закон [qoute]Про нотаріат[qoute], ні Інструкція чітко не передбачає, що це є обов[qoute]язок другого з подружжя отримати свідоцтво про право власності, а обов[qoute]язок нотаріуса - видати таке свідоцтво. Якщо відмовляються беру заяву [qoute]...зміст ст.60-65 СК роз[qoute]яснено. На виділ 1/2 частки в спільному майні подружжя не претендую, від видачі свідоцтва про право власності відмовляюсь. Претензій до того, що свідоцтво про право на спадщину на цілий житловий будинок (квартиру) буде виданий спадкоємцю ПІБ не маю...[qoute]. При розгляді справ в суді (було дві) до мене претензій не було. При відчуженні спільного майна подружжя не потрібно ж виділяти частки і видавати свідоцтва про право власності на 1/2 частку кожному, достатньо згоди. Чому ж при спадщині ми не можемо взяти аналогічну заяву?

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 14:27
rio123
повністью згідний з позицією OksanaS

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 14:38
Селянин
Только что отписался по этому поводу в соседней теме.На КВН поднимался этот вопрос. Уважаемая коллега-докладчик долго не соглашалась с т. з. зала, по поводу ОБЯЗАТЕЛЬНОСТИ выдачи супружеской доли, если она действительно есть, аргументируя тем, что супружеская выдается по желанию (за заявою). Однако аргументация зал не убедила))) Совместными усилиями коллег из зала убедили коллегу-докладчика в обязательности выдачи супружеской доли, если она есть, невзирая на нежелание/желание пережившего супруга. Так что порочную практику госконтор по включению супружеской доли в состав наследственного имущества будем ломать.Лично считаю, что супружеская доля живого супруг НЕ ВХОДИТ и НЕ МОЖЕТ ВХОДИТЬ в наследственную массу.Буду однозначно выдавать супруге свидетельство.

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 15:19
notaOV
Я лично придерживаюсь мнения, что ст.346 ЦКУ позволяет жене, хоть бывшей, хоть настоящей написать отказ от права собственности в общем имуществе супругов.И об этом говорилось давеча на КВН. Но вот мнения опять разошлись.....

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 15:32
Греми
На № 11 - конечно не войдет, она должна отправиться в собственность города, как минимум!!!)))

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 16:17
Semiramida
а може видати Свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя, а потім хай дружина померлого подарить доньці?

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 18:38
Semiramida
щодо [QUOTE]заявление соответствующее[/QUOTE]Стаття 347. Відмова від права власності 3. У разі відмови від права власності на майно, права на яке підлягають державній реєстрації, право власності на нього [B]припиняється з моменту внесення за заявою власника відповідного запису до державного реєстру. [/B]

ПовідомленняДодано: 03 червня 2010, 21:03
Semiramida
я ж до того і веду, що просто так відмовитись не можна, а якщо відмовлятись згідно чинного законодавства - то [QUOTE]после таких действий все уходит ГРОМАДЕ[/QUOTE] :)