Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 12:36
Русалка
Цікавить Ваша думка з такої ситуації: помер чоловік, на імя якого під час шлюбу була куплена 1/2 частка будинку. Для оформлення спадщини звернулася дружина, іншою спадкоємецею є донька померлого, яка відмовилася від частки у спадковому майні. Як правильно зробити - видати дружині свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя, яке видається в разі смерті одного з подружжя на 1/4 частку будинку,і свідоцтво про право на спадщину на іншу 1/4 часну будинку, чи видати свідоцтво про право на спадщину на 1/2 частку будинку.І ще запитання- спадкодавець громадянин РФ, чи потрібно, крім свідоцтва про смерть, витребовувати довідку про останнє місце проживання з Росії.Ци потрібно потім робити переклад цієї довідки?

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 12:44
ОВ
Если начать с конца вопроса, то нужно не справку истребовать с места жительства, а запрашивать нотариуса в РФ о наличии наследственного дела и о круге наследников. На Форуме есть образцы таких запросов, поищите.

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 13:05
Notart
Кроме наличия наследственного дела необходимо выяснить нет ли завещания в РФ. А по поводу как выдавать, то практика и мнения различны.

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 13:15
Русалка
Я розумію,що треба робити запит до Російської Федерації після спливу 6 місяців. Я думаю,що для запиту потрібно вказати останнє місце проживання спадкодавця, а то будуть перевіряти по всій безкрайній Росії, та відповідь дадуть років через 10.Якщо дружина напишить заяву про те,що вона не претендує на свідоцтво про право власності, оскільки майно було було придбане на особисті кошти спадкодавця, то тоді просто видати свідоцтво про право на спадщину на 1/2.

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 13:18
ОВ
Мери Ли, а в договоре куп-прод. отражено, что муж покупает за свои личные деньги?

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 13:22
Notart
Перевірити і потрібно [qoute]по всій безкрайній Росії[qoute], тому що заповіт міг бути складений не лише за останнім місцем проживання, а перевірка, я думаю, буде здійснюватись по якимсь електроним реєстрам на кшталт нашого спадкового, особисте, чи сумісне майно повино бути видно з правовстановлюючого документа, тому вважаю вказана Вами заява не буде підставою, вважати майно особистою власністю спадкодавця.

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 13:25
Калина
Завжди брала довідку з місця реєстрації, бо до якого нотаруса РФ Ви будете надсилати запит про наявність спадкової справи та заповіту. Щодо свідоцтва, то і перший і другий варіант мають право на існування, бо єдиної думки у нотаріусів по цьому питанню нема.

ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 13:41
Русалка
Стосовно заяви про те, що вона не претендує на свідоцтво про право власності, оскільки майно було було придбане на особисті кошти спадкодавця, такий варіант вказаний в методичних рекомендаціях щодо вчинення нотаріальних дій, пов[qoute]язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя, схвалених рішенням науково-експертної ради з питань нотаріату при Міністерстві юстиції України від 29.01.2009р.