Сторінка 1 з 1
Додано:
29 березня 2010, 15:30
Ірунчик
шановні колеги, підскажить будь ласка, ситуація така, спадкодавець написав заповіт на дочку і внука, розподіливши два державні акти окремо кожному спадкоємцю. Дочка спадкоємця пенсійного віку написала заяву про прийняття спадщини за заповітом, чи має вона право на обов/[qoute]язкову частку на державний акт заповіданий внуку.
Додано:
29 березня 2010, 16:36
Ані Ло
цікаве питання і таке , що зараз можуть виникнути [qoute]дебати[qoute] :-)Моя думка - вираховуйте розмір обов[qoute]язкової частки - якщо вона єдина спадкоємиця за законом першої черги, значить, розмір належної їй обов[qoute]язкової частки - 1/2 . Вираховуйте вартість майна, яке б вона отримала у спадщину в якості обов[qoute]язкової частки, тобто - вартість земельної ділянки, яку повинен успадкувати онук складає 20 000 гривень, розмір обов[qoute]язкової частки - 1/2 або в грошовому виразі 10 000 гривень. Вартість успадкованої за з аповітом земельної ділянки цією ж дочкою тих самих 20 000 гривень. Отже, без нічого її батько не залишив, так як дочка успадкувала майно, яке по своїй вартості дорівнює або перевищує вартість обов[qoute]язкової частки (крім цього, можливо, є ще якесь спадкове майно не охоплене заповітом). Отже в заяві від дочки так і записуємо: помер, залишив, майно, хочу спадкувати, буду спадкувати, роз[qoute]яснено зміст ст. 1241. І якщо іншого майна, на яке не було посвідчено заповіт немає, то пишемо - На одержання свідоцтва про право на спадщину за законом (на обов[qoute]язкову частку) я не претендую, так як моя частка у спадщині буде забезпечена за рахунок іншого спадкового майна. А якщо є інше спадкове майно, яке буде спадкувати ця ж дочка, то пишемо щось типу - На отримання обов[qoute]язкової частки не претендую, так як моя частка у спадщині буде забезпечена за рахунок іншого спадкового майна.Здається мені, що зараз можуть полетіти тапки і не тільки :-)
Додано:
29 березня 2010, 16:48
Юлька-шпулька
Ані Ло, я вас полностью поддерживаю! хотя это и революция в практике выделения обязательной доли. В этой ситуации можно рассчитать, а если б завещание было на всё имущество, то круг этого имущества наверняка сложно определить, и в этом случае удобней пользоваться привычной формулой: 1-2 от того, что получил бы по закону, и этот кусок откусываем от каждого вида имущества.
Додано:
31 березня 2010, 18:19
Ірунчик
Всім спасибо, как то легче працюється когда на форуме є такі колеги, які несмотря на роботу, могут откликнуться і дать пораду.
Додано:
31 березня 2010, 18:30
notaOV
Ані Лоякі тапки? кидаю вам мандаринки, ківі та яблучка))))Згодна з вами. Дуже доступно пояснили. Доцільно вчинити спадкування за вашими порадами.
Додано:
31 березня 2010, 18:53
Ані Ло
notaOV, ой Ви мене так засмущали, хоча якщо чесно, дуже втішно чути похвалу саме від Вас, дякую
Додано:
31 березня 2010, 19:03
Ex lege
Полностью согласна с Ані Ло. Разложила все по полочкам.
Додано:
31 березня 2010, 19:34
Kat
а якщо онуку підфартила і ми бачимо, що йому дісталася зем.діл. в м. Києві вартістю 1000000 грн, а їй в Кацапетівці вартістю 10000 грн? прошу пардона за питання... :)
Додано:
31 березня 2010, 19:34
гуля
А если завещание оставлено на все имущество и есть наследник, который имеет право на обязательную долю в наследстве и получать ее не хочет.Тогда в заявлении такого наследника просто указываем что ст. 1241 ЦК Украины розъяснена, правом на получение обязателной доли в наследстве воспользоваться не хочу, без указания в заявлении фразы [qoute] так як моя частка у спадщині буде забезпечена за рахунок іншого спадкового майна[qoute] Правильно?
Додано:
31 березня 2010, 19:54
MG
гуля, не [qoute]не хочу[qoute], а -[qoute]відмовляюсь[qoute]
Додано:
31 березня 2010, 20:00
Ані Ло
гуля, щодо Вашого питання - вірно. Роз[qoute]яснюємо зміст ст. 1241 і пишемо заяву як звичайна відмова від прийняття спадщини.Kat, якщо бачимо, що більше іншого майна немає, то прийдеться [qoute]відщіпувати[qoute] в земельній ділянці онука частку достатню за вартістю для покриття розміру обов[qoute]язкової частки, причому така є заморочка, якою в принципі, в практиці ніхто не користується, наприклад, вартість належної обов[qoute]язкової частки дочці складає 50 000 гривень, вона успадкувала майна на 10 000 гривень, отже їй до 50 000 гривень не вистачає 40 000 гривень, а отже від землі онука [qoute]відщіпуємо[qoute] частку, яка буде дорівнювати по вартості тому, що не вистачає, і в дробовому виразі це може бути не обов[qoute]язково 1/2, а наприклад, 1/3 (хоча по закону розмір обов[qoute]язкової частки, належний дочці 1/2). Одним словом, не забивайте , собі голову, бо знаю, що на практиці таки ніхто (хоча може я помиляюся) таким не страдає - не вистачає вартості на покриття вартості обов[qoute]язкової частки - виділяємо обов[qoute]язкову частку і до побачення.