Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:02
ірена
Проконсультируйте, пожалуйста. Приватиз-ная квартира (по 1/2) на бабушку и дедушку. В 1994 г. они оба (отдельно) составляют завещания где завещают все их имущество, то есть 1/2 квартиры одному из супругов и двум синовьям в равных частях (по 1/6 на каждого). Сыновья живут в России и в квартире не прописаны и не проживают более 20 лет. В 2004г дед умирает. В нотариальною контору никто из наследников не обращается. Бабушка пишет новое завещание, в котором все свое имущество завещает внуку и умирает в течении 5 мес. после деда. Что унаследует внук: 1/2, 4/6 или всю квартиру. Потеряли ли право на наследство сыновья? Ведь бабушка фактически одна приняла наследство деда. Является ли ошибкой нотариуса то что внуку выдали свидетельство на 1/2 квартиры, а вторая 1/2 повисла в воздухе. Как это исправить?

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:04
ірена
0

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:05
ірена
0

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:10
Олена
теоретично бабуся успадкувала 1/2 частку дідуся, оскільки проживала з ним разом на момент його смерті, і, знову ж таки теоретично, свідоцтво про право на спадщину потрібно було видати на всю квартиру. А практично необхідно дивитися спадкову справу, може після дідуся його сини гроші успадковували, чи машину, а це означає, що спадщину після дідуся вони прийняли. В цьому випадку свідоцтво повинно бути видане лише на бабусину частку, а частка дідуся буде чекати звернення спадкоємців

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:14
ірена
сини не звертались в нотконтору ні після сметрі діда ні баби. Обоє працездатні і не пенсіонери

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:20
VITAminka
внуку надо было писать заявление на выдачу спадщины - всей квартиры, из которой 1/2 принадлежала бабце по приватизации, и еще 1/2 прнадлежала ей же. как фактически принявшей наследство,но не оформившей его. факт фактического принятия подтверждается пропиской бабци в этой квартире на момент смерти деда. для такого есть специальная форма свидетельства - фактическое принятие и не успел оформить. обжалйте в суд. внук получит всю квартиру.если конечно из россии не приедут сыновья и не начнут качать права в суде...

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:21
MG
Без [I]огляду мате[/I]ріалів спадкової справи нічого давати оцінку чиїмсь діям.

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:23
ірена
а если приедут и начнут качать права? Они прохлопали все строки или как ? Нотариус тоже не хочет помочь. Вроде как чуствует вину за то что не поинтерисовалась судьбой второй половины..

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:26
VITAminka
я не давала никакой оценки, я ответила человеку на вопрос исходя из предоставленной информации. елси эта написанная здесь информация не соответсвует действительности, то естественно ответ тоже будет неправильным.на №8 - если будут качать права - то все решит суд

ПовідомленняДодано: 01 квітня 2010, 17:28
MG
моє повідомлення адресоване автору теми

ПовідомленняДодано: 13 травня 2010, 00:29
Пава
На мою думку, нотаріусу треба було витребувати від синів зави про те, що вони спадщину не приймали і на неї не претендують, і після цього видавати свідоцтво на цілу частку квартири, так як дружина спадщину після смерті чоловіка прийняла, але не оформила своїх спадкових прав.

ПовідомленняДодано: 13 травня 2010, 00:48
Добрая фея с топором
Анна, а чем предусмотрено[QUOTE]нотаріусу треба було витребувати від синів зави про те, що вони спадщину не приймали і на неї не претендують[/QUOTE]? Понимаю многие подстраховываются таким образом, но всё же чем это предусмотрено???

ПовідомленняДодано: 13 травня 2010, 01:25
MG
[B]Добрая фея с топором[/B], на підтвердження 2-х обставин:1) що спадщину таки не прийняли (бо навіть факт постійного проживання на час відкриття спадщини за ч.3 ст.1268 може бути підтверджений відповідним рішенням суду)2) для безспірності зазначеної ситуації (по ДВОМ спадкодавцям!) -одного з основних принципів роботи нотаріуса, я теж так само як Анна формулюю в заявах, що [qoute]..на спадщину не претендую..[qoute], бо [U]якщо присутній спір - то їм (спадкоємцям) тільки до суду[/U]... Тобто з отаких документів і встановлюється нотаріусом [U]коло спадкоємців, що претендують на спадщину[/U]

ПовідомленняДодано: 13 травня 2010, 13:03
Netland
[B]Добрая фея с топором[/B] підтримую Вашу позицію.Підстраховка річ непогана,але навіть сам факт незвернення свідчить про те,що особа не бажає приймати спадщину.І якщо особа впреться і відмовиться писати таку заяву(за неї потрібно платити гроші)ніхто ж тортури до неї застосовувати не буде. А суд може встановити і підтвердити будь-який факт.Головне - до того чи після того як видали свідоцтво на спадщину.Знаю були випадки,коли заповіт,посвідчений в лікарні медсестрою визнавали дійсним.Воля заповідача була ж така,він же не винен,що медперсонал такий попався.

ПовідомленняДодано: 13 травня 2010, 19:20
Пава
Я так розумію, що нотаріус підстрахував себе не видавши на 1/2 частку свідоцтва, так як є два спадкоємця, які могли і не знати про відкриття спадщини. А у випадку, якщо нотаріус видала б на цілу частку свідоцтво і з'явилися сини з рішенням суду про продовження строку для прийняття спадщини (хто б тоді голову ломав?)

ПовідомленняДодано: 13 травня 2010, 19:24
Пава
Netland, якщо у спадкоємців не має спірних питань, то не впруться і напишуть таку заяву.

ПовідомленняДодано: 14 травня 2010, 13:52
Netland
[B]Анна[/B] якщо у спадкоємців за відсутності не тільки спірних питань,є ще й принципове бажання не викидати гроші на вітер, то жоден орган чи особа не змусить їх це робити.