Додано:
03 квітня 2010, 01:08
берізка
Сьогодні в кантору надійшло дві Претензії (приватбанк) в порядку ст. 1281 ЦК на спадщину. Перша претензія - спадкоємець помер 2008, за спадщиною ніхто не звертався, спадкова не відкрита.Друга претензія - спадкоємець помер на поч. 2009 року. спадкова відкрита, свідоцтва вже видані.Підскажіть в кого на практиці були такі ситуації (а то в мене вперше) і що з цими претензіями робити?
Додано:
03 квітня 2010, 01:49
ксеня
якщо ви приватний,то заводити справу по претензіїї ви не можете, бо спадкодавець помер в 2008 році. А по другій претензії, нехай банк звертається до суду, бо претензія приймається до видачі свідоцтва. А вони пролетіли, тому до суду. Якщо ви державний, то заводите справу, робите запити до відділу РАЦСу (якщо нема свідоцтва про смерть) про актовий запис про смерть і чекаєте коли хтось може звернеться за спадщиною
Додано:
03 квітня 2010, 02:12
MG
Якщо претензія надходила [U]після 6-місячного строку[/U], в залежності від змісту відправляли таке: [QUOTE]На Вашу претензію за №-- без дати (направлена до нотаріальної контори 20--р.) повідомляю, що вказана претензія не може бути зареєстрована в книзі обліку спадкових справ нотаріальної контори, так як вона направлена після шести місяців з дня відкриття спадщини П.І.Б. (померлого, як Ви вважаєте, --.--.---- року). Крім цього, звертаю Вашу увагу, що відповідно до вимог частини 2 статті 1281 Цивільного кодексу України вимоги кредитора пред’являються до спадкоємців, а не до державного нотаріуса, тому викладене в претензії має стосуватися лише вказаних осіб. [/QUOTE] ---------------------------------------------------------------------------Або для особо «обдарованих», якщо маєте терпіння, і таке: [QUOTE]На Вашу претензію вих.№-- від --.--.2010 року до спадкоємців П.І.Б. --державна нотаріальна контора повідомляє наступне:1. Згідно статті 1270 ЦК України, для прийняття спадщини (чи заведення спадкової справи на підставі заяви чи претензії зацікавленої особи) встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Отже, вищевказана претензія не може бути підставою для заведення нотаріусом спадкової справи, якщо такої не існує, так як вказана у ній дата смерті спадкодавця – --.--.2006 року.2. Згідно ст.8 Закону України “Про нотаріат”, довідки про вчинені нотаріальні дії, документи, інформація зі Спадкового реєстру видаються на письмову вимогу суду, прокуратури, органів дізнання і слідства у зв”язку з кримінальними, цивільними або господарськими справами, що знаходяться у їх провадженні та тільки громадянам та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії.3. Згідно п.189 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (03.03.2004 р. №20/5), про претензію, що надійшла, нотаріус може тільки довести до відома спадкоємців, які прийняли спадщину, якщо такі існують та за умови здійснення ними свого права на спадкування. 4. Згідно до вимог п.197 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (03.03.2004 р. №20/5), охорона спадкового майна триває до закінчення строку, встановленого цивільним законодавством України для прийняття спадщини. Відповідно до вказаної у претензії дати смерті спадкодавця, цей строк закінчився, склад спадкового майна невідомий, а місця відкриття спадщини та вжиття заходів до охорони спадкового майна можуть не відповідати одне одному, що дає підставу вважати питання щодо вжиття заходів до охорони спадкового майна в даному випадку недоречним.[/QUOTE]Короче, відправляли в сад ([I]норми ЗУ та Інструкції – старі, без коректування[/I])