Форум

Інформаційний ресурс

Отчуждение мужем квартиры, которая является общей совместной собственностью, своей жене

Номер повідомлення:#91


Повідомлення sova » 07 квітня 2010, 15:07

а мито 1% с 1/2 оценочной стоимости БТИ????
sova
 

Номер повідомлення:#92


Повідомлення S.Wetochka » 07 квітня 2010, 15:48

на №13я брала з цілої вартості квартири ( а чого я буду себе ущемляти), я ж їм [qoute]два в одному[qoute] робила
S.Wetochka
 
Повідомлення: 2703
З нами з: 06 червня 2007, 16:50
Дякував (ла): 109 раз.
Подякували: 516 раз.

Номер повідомлення:#93


Повідомлення ВІК » 07 квітня 2010, 19:33

да, действительно ГК и СК данный договор (я имею ввиду смешанный и без выдела доли) предусмотрен, но, кроме всего прочего, меня интересует как Вы назовете данный договор, т.к. существует ПЕРЕЛІК правовстановлювальних документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна 1. Договори, за якими відповідно до законодавства передбачається перехід права власності, зокрема купівлі-продажу, міни, дарування, довічного утримання, лізингу, предметом яких є нерухоме майно, про припинення права на аліменти для дитини у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно, договори іпотеки, що містять застереження про задоволення вимог іпотекодержателя, укладені або змінені після набрання чинності Законом України [qoute]Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва[qoute] ( 800-17 ), договори про задоволення вимог іпотекодержателя, договори про виділ у натурі частки нерухомого майна, про поділ нерухомого майна, що є в спільній частковій чи спільній сумісній власності.
ВІК
 
Повідомлення: 891
З нами з: 23 квітня 2007, 17:59
Дякував (ла): 1543 раз.
Подякували: 452 раз.

Номер повідомлення:#94


Повідомлення S.Wetochka » 07 квітня 2010, 19:47

Я назвала цей договір - договір дарування одним із подружжя на користь другого подружжя своєї частки у праві спільної сумісної вланості подружжя без виділу цієї частки
S.Wetochka
 
Повідомлення: 2703
З нами з: 06 червня 2007, 16:50
Дякував (ла): 109 раз.
Подякували: 516 раз.

Номер повідомлення:#95


Повідомлення Dali » 15 квітня 2010, 19:23

Є необхідність моїм знайомим посвідчити такий договір в Одесі. Походила вона по одеських колегах, їй там щось такого нарадили, що ні в тин, ні в ворота. Як найти хто зможе зробити?
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#96


Повідомлення КОХ » 31 травня 2010, 16:55

Допоможіть, будь-ласка, зі зразком договору даруванння частини нерухомого майна без виділа її в натурі в праві спільної сумісної власності подружжя!
КОХ
 

Номер повідомлення:#97


Повідомлення aleksey 0401 » 31 травня 2010, 17:02

На курсах повышения квалификации говорили об этом договоре и лектор сказала - Если к примеру квартира - на мужа и жена хочет ему подарить 1/2 часть, то возможно одним смешанным договором, если же квартира на мужа и муж хочет подарить жене 1/2 часть то только двумя, сначала опредление долей - потом регистрация БТИ - потом дарение 1/2.Можете учитавть это можете нет, но звучало на прошлой неделе так.
Аватар користувача
aleksey 0401
 
Повідомлення: 2543
З нами з: 28 жовтня 2008, 18:10
Дякував (ла): 413 раз.
Подякували: 1960 раз.

Номер повідомлення:#98


Повідомлення Passer » 31 травня 2010, 17:07

0
Аватар користувача
Passer
 
Повідомлення: 2397
З нами з: 02 лютого 2006, 22:02
Дякував (ла): 327 раз.
Подякували: 475 раз.

Номер повідомлення:#99


Повідомлення Nonna » 31 травня 2010, 17:12

0
Аватар користувача
Nonna
 
Повідомлення: 31176
З нами з: 15 грудня 2006, 15:58
Дякував (ла): 30690 раз.
Подякували: 52204 раз.

Номер повідомлення:#100


Повідомлення КОХ » 31 травня 2010, 17:13

aleksey 0401, красно дякую!
КОХ
 

Номер повідомлення:#101


Повідомлення КОХ » 31 травня 2010, 17:16

aleksey 0401, а щодо витягу БТІ, чи необхідно вказувати в примітках про відчуження 1/2 частки, у випадку, якщо житловий будинок на дружину, а чоловік бажає подарувати 1/2 частку?
КОХ
 

Номер повідомлення:#102


Повідомлення aleksey 0401 » 31 травня 2010, 17:43

[QUOTE]щодо витягу БТІ, чи необхідно вказувати в примітках про відчуження 1/2 частки, у випадку, якщо житловий будинок на дружину, а чоловік бажає подарувати 1/2 частку[/QUOTE]Моё мнение - да, поскольку я спросил у лектора надо ли вытяг для визначення часток подружжя, она сказала - что нет. Потому я думаю, что пусть БТИ укажет что для видчудження 1/2
Аватар користувача
aleksey 0401
 
Повідомлення: 2543
З нами з: 28 жовтня 2008, 18:10
Дякував (ла): 413 раз.
Подякували: 1960 раз.

Номер повідомлення:#103


Повідомлення Ынотио » 31 травня 2010, 19:10

0
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#104


Повідомлення Ынотио » 31 травня 2010, 19:15

0
Ынотио
 
Повідомлення: 5281
З нами з: 04 лютого 2008, 15:03
Дякував (ла): 415 раз.
Подякували: 244 раз.

Номер повідомлення:#105


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 18:50

Коллеги, у кого есть образец смешанного договора определения долей+отчуждение доли?Поделитесь пожалуйста. Очень срочно нужно. Хочу почитать, как прописываются все существенные условия и как он вообще выглядит.
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#106


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 19:40

Коллеги, пожалуйста, кто оформлял такие договора - отзовитесь.
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#107


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 20:07

Возможно ли использовать такой образец договора (нашел на форуме)???
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#108


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 20:42

"домовились про таке:1. Ми, ________ Сергій Миколайович та _______ Юлія Миколаївна, перебували з 05 жовтня 2002 року у шлюбі, зареєстрованому __________ міськвідділом РАГСу, актовий запис № 1628, свідоцтво про укладення шлюбу 1-__ № 075667, видане ________им міськвідділом РАГСу 05 жовтня 2002 року.На спільні кошти ми набули в спільну сумісну власність квартиру під номером 211 (двісті одинадцять), що знаходиться у будинку під номером 330/30 (триста тридцять дріб тридцять), розташованому по вулиці_________ в місті _______.2. Відповідно до ст. 70 Сімейного кодексу України частки майна дружини та чоловіка є рівними, тобто по #189 (одній другій) частці у праві власності на вищевказану квартиру в кожного. Сторони стверджують, що шлюбний договір між подружжям не укладався.Керуючись ч. 2 ст. 64 Сімейного кодексу України _______ Юлія Миколаївна передає у власність _________ Сергія Миколайовича свою частку в праві спільної сумісної власності подружжя, а ________ Сергій Миколайович приймає у власність цю частку, яка становить #189 (одну другу) частку в праві власності на квартиру під номером 211 (двісті одинадцять), що знаходиться у будинку під номером 330/30 (триста тридцять дріб тридцять), розташованому по вулиці _________ в місті _______ без виділу цієї частки, та зобов’язується сплатити за неї відповідну ціну продажу, в розмірі, на умовах та в порядку, передбаченому цим Договором. 3. Вищевказана квартира складається з двох житлових кімнат, житловою площею 29,9 (двадцять дев’ять цілих дев’ять десятих) кв.м. Загальна площа квартири становить 51,9 (п’ятдесят одна ціла дев’ять десятих) кв.м.Квартира має підсобні приміщення: кухню, ванну, туалет, обладнана водопроводом, каналізацією, природним газом, центральним опаленням та знаходиться на восьмому поверсі дев’ятиповерхового цегляного житлового будинку. 4. Вказана квартира зареєстрована за ________ Сергієм Миколайовичем на підставі договору купівлі-продажу квартири, посвідченого _______., приватним нотаріусом ___________ міського округу 21 січня 2003 року за р. № 131, зареєстрованого в КП «_________ обласне об’єднане бюро технічної інвентаризації» 28 січня 2003 року. Реєстраційний номер ________.5. Продаж частки в праві власності на квартиру вчиняється за ціною 90 900 (дев’яносто тисяч дев’ятсот) гривень, що еквівалентно 18 000 (вісімнадцяти тисячам) доларів США. Ця ціна є остаточною і змінам не підлягає. Розрахунок між сторонами здійснюється з відстроченням платежу. Сторони домовились про наступний порядок проведення розрахунків:- суму в розмірі 25 000 (двадцять п’ять) тисяч гривень ПОКУПЕЦЬ сплачує ПРОДАВЦЕВІ в строк до 01 (першого) травня 2007 (дві тисячі сьомого) року- суму в розмірі 25 000 (двадцять п’ять) тисяч гривень ПОКУПЕЦЬ сплачує ПРОДАВЦЕВІ в строк до 01 (першого) грудня 2007 (дві тисячі сьомого) року- суму в розмірі 20 000 (двадцять) тисяч гривень ПОКУПЕЦЬ сплачує ПРОДАВЦЕВІ в строк до 01 (першого) травня 2008 (дві тисячі восьмого) року- решту суми, а саме 20 900 (двадцять тисяч дев’ятсот) гривень ПОКУПЕЦЬ сплачує ПРОДАВЦЕВІ в строк до 01 (першого) серпня 2008 (дві тисячі восьмого) року. Про одержання частин відстроченого платежу ПРОДАВЕЦЬ зобов’язується видавати ПОКУПЦЕВІ розписки.Факт проведення повного розрахунку та виконання договору засвідчується заявою ПРОДАВЦЯ, що є невід’ємною частиною договору, справжність підпису на якій буде засвідчено нотаріально. 6. Інвентаризаційна оцінка #189 частини квартири становить 13 609 гривень (тринадцять тисяч шістсот дев’ять гривень) відповідно до витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно № 13476946 від 06 лютого 2007 року, виданого КП «_________ обласне об’єднанне бюро технічної інвентаризації». 7. Сторони заявляють та стверджують, що:- вони мають рівні права на володіння, користування і розпорядження квартирою- інших домовленостей, в тому числі щодо користування квартирою, між ними не встановлено- договір про поділ зазначеної квартири не укладався. 8. Квартира до укладення цього договору нікому іншому не відчужена, в спорі та під забороною, в тому числі податковою заставою, не перебуває, правами третіх осіб як в Україні, так і за її межами не обтяжена, не внесена до статутного капіталу господарських товариств. 9. Сторони у присутності нотаріуса стверджують одна одній, що:- однаково розуміють значення і умови цього договору та його правові наслідки - договір спрямований на реальне настання правових наслідків, які обумовлені ним- волевиявлення є вільним, усвідомленим і відповідає їх внутрішній волі- договір не носить характеру фіктивного та удаваного правочину - ціна продажу, зазначена в пункті 5 цього договору, відповідає їх дійсним намірам- кожний з них не обмежений в праві укладати правочини- вони не визнані недієздатними чи обмежено дієздатними- не страждають в момент укладення цього договору на захворювання, що перешкоджають усвідомленню його суті - вільно володіють українською мовою.10. Продавець заявляє, що цей договір не вчиняється під впливом тяжких для неї обставин і на вкрай невигідних умовах. 11. Сторони свідчать, що у тексті цього договору зафіксовано усі істотні умови, що стосуються купівлі-продажу частки в праві власності на квартиру. Будь-які попередні домовленості, які мали місце до укладення цього договору і не відображені у його тексті, після підписання договору не матимуть правового значення.12. Згідно ст. 657 Цивільного кодексу України цей договір підлягає державній реєстрації.13. Право власності на придбану частку в праві власності на квартиру, згідно ч. 4 ст. 334 ЦК України, виникає у ПОКУПЦЯ з моменту державної реєстрації цього договору.14. Сторони домовились, що під передачею майна за цим договором слід вважати символічну передачу майна. Прийняття ПОКУПЦЕМ від ПРОДАВЦЯ оригінального примірника цього договору після його нотаріального посвідчення свідчить про те, що передача частки в праві власності на квартиру відбулась. 15. Ризик випадкового знищення або випадкового пошкодження частки квартири переходить до ПОКУПЦЯ з моменту передачі йому частки квартири.16. Сторони домовились, що з моменту нотаріального посвідчення цього договору спільної часткової власності подружжя на квартиру припиняється. ______ С.М. стає власником квартири, яка набуває статус його особистої приватної власності.17. Всі витрати за складання та оформлення цього договору сторони сплачують в рівних частинах.18. Зміст ст.ст. 229, 230, 231, 233, 234, 235, 655, 657, 659, 660 Цивільного кодексу України, ст. 64 Сімейного кодексу України стронам роз’яснено. ПОКУПЦЕВІ роз’яснено Правила користування приміщеннями житлових будинків і прибудинковими територіями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 1992 р. № 572 зі змінами від 24 січня 2006 року № 45. 19. У разі розірвання договору з вини ПРОДАВЦЯ він зобов’язаний відшкодувати завдані ПОКУПЦЕВІ моральні та матеріальні збитки.20. Цей договір складено в трьох примірниках, один з яких залишається на зберіганні у приватного нотаріуса _____., а інші два - видаються ПОКУПЦЕВІ та ПРОДАВЦЕВІ. ПОКУПЦЕВІ передається також технічний паспорт на квартиру."
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#109


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 22:07

Dali, понимаете, в чем петрушка - [QUOTE]Сторони домовились, що з моменту нотаріального посвідчення цього договору [B]спільної часткової власності [/B]подружжя на квартиру припиняється[/QUOTE]А у них то право общей совместной собственности. не долевой. т.е. доли не определялись.Я сначала слишком буквально прочел ч. 2 ст. 64 СК, где говорится, что часть [B]в общей совместной собственности[/B] супругов отчуждается другому из супругов без выдела этой доли. Я и подумал, что из общей совместной, не определяя и не выделяя можно отчуждать. Потом я стал подозревать, что это недоработка законодателя, и там, скорее всего, д.б. из общей долевой собственности (т.е. доли супруги определили, но выделять в натуре нет необходимости, можно и так подарить).Потом на форуме я прочел разные мнения о том, что договор об определении долей необходимо регистрировать в БТИ и что договор об определении долей не является договором, устанавливающим право собственности, а есть лишь неотъемлемая правоустанавливающего, что БТИ его не зарегистрирует.И теперь я не могу точно определиться, возможно ли сделать это все одним договором, смешанным, зарегистрирует ли его БТИ, или откажется.А если сделать сначала отдельно договор об определении долей, не откажется ли БТИ его зарегистрировать.Если у кого-то в практике был такой договор, напишите пожалуйста.
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#110


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 22:47

Так я зробила змішаний договір - спочатку визначили що їм належить по 1/2, а потім дружина продала свою частку. Квартира була зареєстрована за чоловіком. Якби було навпаки, то спочатку поділ на 1/2, реєстрація в БТІ, а потім продажа. В мене був і 2-й випадок, я так і зробила. БТІ договір про визначення часток реєструвати не хоче, бо не має такого договору в переліку.
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#111


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 22:53

Да, я поэтому и хочу определиться, как лучше сделать:1) смешанный договор - а вдруг БТИ откажется на его основании регистрировать ПС 2) сначала договор об определении долей - а вдруг БТИ откажется на его основании регистрировать ПС. В любом случае ругаться придут ко мне)))Не хочу подпортить ни людям ни себе. Позвольте спросить, что значит [QUOTE]Якби було навпаки, то спочатку поділ на 1/2, реєстрація в БТІ, а потім продажа. В мене був і 2-й випадок, я так і зробила. [/QUOTE]Я не совсем понял суть. Что было бы наоборот? Если бы титульным собственником была жена, а не муж?
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#112


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 22:59

Так, ви правильно зрозуміли. Коли титульний власник чоловік, і дружина йому продає свою частку, то чоловіку не потрібно реєструвати в БТІ, бо квартира і так вже на ньому зареєстрована. Цей договір потрібний для того, щоб квартира перестала бути спільною сумісною власністю.І ще. Зверніть увагу, що на момент посвідчення договору шлюб був розірваний.Коли титульний власник дружина, то продавши йому тільки частку, без попереднього поділу і реєстрації в БТІ, за чоловіком не буде зареєстрована вся квартира.
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#113


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 23:03

Dali, если Вам не сложно, помогите мне вот в таком вопросе: муж с женой по договору мены приобрели квартиру, в период зарегистрированного брака, на двоих. Брак впоследствии был расторгнут, муж хочет переоформить квартиру на себя, жена не против. Возможно ли в таком случае сделать смешанный договор об определении долей+купля-продажа жены мужу своей 1/2 части в общей долевой?
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#114


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 23:05

Треба читати на підставі якого документа належала квартира до міни і на кого зареєстрована
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#115


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 23:12

Квартира зареєстована на двох - чоловіка і дружину. І ще. яка принципова різниця на підставі якого документу належала ця квартира попередньому власнику?
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#116


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 23:15

Не ця, теперішня, квартира, а та, яку вони міняли, яка належала їм раніше.
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#117


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 23:21

Ааа, квартира, яка обмінялася на теперішню належала лише чоловікові, набута була ним до шлюбу. Потім її поміняли на теперішню квартиру, але оформили на двох.
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#118


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 23:25

Якщо міна була без доплати і вона значно не змінилася в ціні, то це його особиста власність. Чому ви тоді пишете, що [QUOTE]приобрели квартиру, в период зарегистрированного брака, на двоих.[/QUOTE]?
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Номер повідомлення:#119


Повідомлення GiV » 30 вересня 2010, 23:30

Во блин!!! Я правоустанавливающего не видел еще, и только сейчас Вы обратили мое внимание, что жена, по сути, не могла быть стороной договора, т.к. не была собственницей [qoute]той[qoute] квартиры. Хорошо, если предположить, что квартира зарегестрирована только на мужа по договору мены его личной квартиры, приобретенной до брака, на новую квартиру уже в браке, без доплаты с его стороны (ведь могла быть доплата ему?) - то получается, что и квартира - его личная частная собственность? Правильно?
GiV
 
Повідомлення: 427
З нами з: 29 січня 2010, 18:04
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 1 раз.

Номер повідомлення:#120


Повідомлення Dali » 30 вересня 2010, 23:35

Точнно! Щоб уже почно йому перестрахуватися, хай вона йому напише заяву, до тих, кого це стосується, що їй за час шлюбу туди не мули вкладені значні кошти, які б дал їй змогу претендувти на компенсацію. Бо навіть якщо там зроблений ремонт, то суд присудив би їй половину вартості від ремонту, а ніяк не половину квартири.
"Порядочность и честность – слишком дорогие подарки. И не стоит их ждать от дешёвых людей." Вуди Аллен.
Аватар користувача
Dali
 
Повідомлення: 22192
З нами з: 10 лютого 2006, 21:43
Дякував (ла): 40106 раз.
Подякували: 39138 раз.

Поперед.Далі

Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів