Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 01:07
wn
Прошу поради. Було складено заповіт подружжя. Один із заповідальників помер. Через рік помер той на кого було складено заповіт. Чи дійсний цей заповіт і хто є спадкоємцем. І чи може другий заповідальник скласти новий заповіт.

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 01:09
wn
0

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 01:44
Lilit
після смерті одного з заповідачів його частка переходить до другого з подружжя, який його пережив. ст1243 ЦК. Якщо помер спадкоємець за цим заповітом раніше ніж відкрилася спадщина за цим заповітом, вважаю, другий з подружжя може скласти новий заповіт як власник всього майна.

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 03:14
wn
дуже гарно дякую, якщо буде у Вас ще якась додаткова інформація по даному питанню, будь-ласка повідомте. І ще чи повинен адвокат зняти арешт (який був накладений після смерті першого заповідача), і на якій основі.

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 14:24
котя
на №3 насправді другий з подружжя не має права змінити заповіт подружжя, після смерті першого. тільки за життя обох.ч.3 ст.1243 ЦК За життя дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Така відмова підлягає нотаріальному посвідченню. Зняти заборону адвокат звісно не може. п.4. ст.1243 ЦКУ разі смерті одного з подружжя нотаріус накладає заборону відчуження майна, зазначеного у заповіті подружжя. Тільки після смерті другого з подружжя нотаріус зніме заборону. А післ смерті ружини спадщиу приймуть швидше за все спадкоємці по закону

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 18:02
Marysia.
+1 на №5!!!

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 18:06
VITAminka
не помню статью.но по-моему где-то есть такое: если умирает наследник по завещанию, то оно утрачивает (или утрачает, как там правильно) свою силу. пэтому в случае завещание супругов.если умер единственный наследник,который там указан, то завещание теряет (во!!!) силу и заборона,которая была наложена после смерти одного из супругов должна быть снята на том основании.что завещание уже не действует. это мое мнение

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 18:32
Legal-solutions
Думаю, що згідно з ч.2 ст.1223 У разі ...неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом...право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. А виходячи з аналізу ст.1243 За життя дружини та чоловіка кожен з них має право відмовитися від спільного заповіту. Тобто відмовитись вони можуть при живому чоловіку чи дружині, а після смерті - ні. Я так думаю.

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 19:03
wn
Один з подружжя помер, спадкоємець зазначений в цьому заповіті подружжя теж помер. Другий з подружжя склав новий заповіт. Який із заповітів буде дійсний.

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 19:11
wn
На №5 спадкоємець, який був вказаний у заповіті подружжя помер, чи дійсним залишається цей заповіт, і чи доречна тут заборона, тому що можна оформити спадщину на дружину (а на будинку заборона).

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 19:12
wn
0

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 20:16
Lilit
див також пост №7. Спадкоємець помер, тому заповіт подружжя втрачає свою силу, той з подружжя, що пережив, звертається з заявою до нотаріуса, підтверджує факт смерті спадкоємця, нотаріус знімає заборону. Дивіться п. 253 Інструкціїї - нотаріус же знімає заборону за заявою відчужувача в разі смерті набувача за спадковим договором - тут, думаю, аналогічно. Але треба ще пошукати якесь розяснення чи що.

ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 20:17
Lilit
Буде дійсний останній заповіт як заповіт однієї особи

ПовідомленняДодано: 24 квітня 2010, 00:11
wn
якого змісту має бути заява і які додатки до неї (документи).

ПовідомленняДодано: 24 квітня 2010, 20:14
Lilit
заява по формі заяви для зняття заборон, паспорт, код, св-во про шлюб, св-во про смерть другого з подружжя, примірник заповіту, а також св-во про смерть набувача, якщо ж його неможливо отримати, нотаріус робить запит до органів РАЦС про реєстрацію факта смерті набувача.

ПовідомленняДодано: 24 квітня 2010, 20:35
OLNIK
[QUOTE] Спадкоємець помер, тому заповіт подружжя втрачає свою силу[/QUOTE], це чому раптом, де про це написано у заколні.Заповіт робиться на [B]випадок смерті[/B], а заповіт подружжя [B]на випадок смерті [/B] обох із подружжя, до смерті заповіт лише документ, який не може бути реалізований.Ніхто не знає про заповіт подружжя, крім самого нотаріуса і обох із подружжя.Накладена заборона, значить ні адвокат, ні нотаріус її не може зняти.Другий з подружжя, що живий, знає всі обставини і робить свій особистий заповіт( хто може заборонити людині зробити заповіт) і без згадування заповіту подружжя.Частка у спільному майні перейшла до пережившого подружжя на підставі ч.2 ст.1243 ЦК і там не написано, що саме у порядку спадкування, автоматично.Хай робить новий заповіт і по всьому. Після смерті спадкуватиметься все за цим заповітом, тому що спільно названого спадкоємця нема.Закон не досконалий у цій частині, коли помре другий із подружжя все може бути і не так як сьогодні.

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2010, 15:29
яна
Дуже добре виписана тема [qoute]Заповіт подружжя[qoute] в книзі [qoute]Проблемні питання в нотаріальній практиці[qoute], параграф 4.1., Глава 4 - Окремі питання спадкування

ПовідомленняДодано: 25 квітня 2010, 23:33
Lilit
OLNIK, а якщо другий з подружжя хоче тепер іншим чином розпорядитися майном, наприклад, продати, а не заповідати знову, то що, по вашому, він тепер так до смерті і не дочекається зняття заборони? Я з вами не згодна.

ПовідомленняДодано: 26 квітня 2010, 12:41
OLNIK
На сообщ.18Я полностью разделяю Ваше мнение, что неправильно это [QUOTE]він тепер так до смерті і не дочекається зняття заборони?[/QUOTE]Но не может нотариус единолично взять и снять запрет, умер гражданин, которому супруги завещали, а статус наследника этот гражданин имел бы лишь в случае смерти последнего супруга.Этим положением в законе законодатель, видимо, не подумал об интересах живого супруга, а больше заботился о том, чтобы не нарушена была воля первого умершего(((.Думаю в такой ситуации, переживший супруг может обратится в суд о признании общего завещания [qoute]отмененным (анулированным)[qoute] на основании ч.5 ст.203 ГК, и пусть суд решает.

ПовідомленняДодано: 29 квітня 2010, 00:33
wn
На № 19[qoute]п. 5. Правочин має бути спрямований на реальне настання правовихнаслідків, що обумовлені ним.[qoute]Не можу зрозуміти до чого тут ця стаття. Поясніть будь-ласка.

ПовідомленняДодано: 29 квітня 2010, 11:05
OLNIK
Реальное последствие, на возникновение которого была направлена воля супругов при составлении завещания, в силу сложившихся обстоятельств, уже не может наступить.Признавать завещание недействительным - нет оснований, именно для данного случая.А переживший супруг сам ничего не может [qoute]изменить[qoute], потому ч.3 ст.1243 ГК, кто кроме суда ему может помочь?Ничего не делать- будет ч.2 ст.1223 ГК, но супруги составляя общее завещание назвали конкретного наследника, видимо, хотели избежать ч.2 ст.1223 ГК (косвенно лишили нследников по закону права на наследование) Ну или пусть делает сам свое собственное завещание, без привязки к супружескому, и далі буде... (будет [qoute]оспариваться завещание[qoute]- как в народе говорят)