Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 01 травня 2010, 16:13
Lucky
Колегі підкажіть. Я вже заплуталась. На договір купівлі-продажу землі всі беруть норматино грошову оцінку чи все-таки тільки експертну.І ще: земельна ділянка для будівництва житл. будинку, але будівництво ще не розпочато. Чим ви підтверджуєте, що будівництва нема. В грошово нормативній в нас зазначають площа під забудовою і з цього видно розпочато чи ні будівництво. Але якщо не брати нормативно-грошову, то як тоді. Просто пунктом договору писати: продавеуь стверджує що не розпочато, а покупець ознаомлений.

ПовідомленняДодано: 01 травня 2010, 23:30
Лолелі
Брати тільки експертну оцінку.В договорі не помішає написати, продавець стверджує, що будівель і споруд немає.Але для більшої впевненості можна взяти про це і довідку з БТІ.

ПовідомленняДодано: 02 травня 2010, 14:04
OLNIK
Эксперты должны в своем заключении указывать нормативную оценку (она для исчисления госпошлины, ниже которой нотариус не может взять оплату).Надо читать экспертное заключение со всеми их исходными, если такая оценка у них там фигурирует, то считаю, можно о нормативной документ не брать.Если там ее не упоминают, то надо брать, потому что нотариус податковый [qoute]агент антанты[qoute] и сначала к нем у прицепятся, и уже потом по цепочке, к эксперту, а зачем это нотариусу?

ПовідомленняДодано: 02 травня 2010, 20:28
Lucky
Тобто беручи тільки експертну оцінку ми керуємось ЗУ про оцінку земель. а закон про податок з доходів... кожен трактує (а саме що це за уповноважений орган)як вважає за потрібне. І якихось офіційних розяснень не було, що брати нормативну не обовязково. Як завжди все на свій страх і ризик.

ПовідомленняДодано: 03 травня 2010, 22:07
Варя
а в нашем районе нормативка вообще не проводилась и не будет проведена в ближайшее время, нам тогда вообще непонятно чем руководиться, особенно при договорах дарения

ПовідомленняДодано: 04 травня 2010, 12:21
notar-73
по поводу строений у нас берут справку [qoute]про відсутність будівель на зазначеній земельній ділянці[qoute] в поселковом совете.

ПовідомленняДодано: 05 травня 2010, 17:36
inna
довідка сільської ради, що відсутні будь-які будівлі, споруди + довідка з архітектури та містобудування .... про відсутність будівель, споруд.в законі [qoute]Про оцінку земель[qoute] чітко вказано на договір купівлі-продажу експертна грошова оцінка, а на дарування, спадщину - нормативна грошова оцінка. У нотаріуса нема повноважень перевіряти правильність визначення експертом, у якого різні дозвола, ліцензії на вичнення відповідних оціночних дій, вартості землі. Для чого вішати на себе лишні обов'язки?

ПовідомленняДодано: 05 травня 2010, 21:15
natali *
Законом [qoute]Про оцінку земель[qoute] обовязкова експертна оцінка передбачена лише у двох випадках : 1.іпотека земельної ділянки 2.відчуження земель державної та комунальної форм власності. Вважаю, що ми не вправі в інших випадках вимагати експертну оцінку при наявності грошової. Кілька років назад УЮ рекомендувало в договорі зазначати, що експертна оцінка зд проведена за бажанням сторін. Нормативна оцінка є обовязковою у випадках, які перераховані в законі [qoute]Про оцінку земель[qoute] та у випадку, коли нараховується податок (тобто у більшості випадків коли нотаріус є податковим агентом). При відчуженні зд нормативну оцінку вимагаю завжди.

ПовідомленняДодано: 06 травня 2010, 12:32
baba-galamaga
Законом [qoute]Про оцінку земель[qoute] обов'язкова експертна оцінка предбпчена не тільки у 2-ох випадках, але ще є ст. 5 цього Закону, де вказано, що [qoute]Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні [B]цивільно-правових угод [/B]щодо земельних ділянок та прав на них, [B]крім випадків, визначених цим Законом,[/B] а також іншими законами.[qoute] Тобто виходить, що для будь-яких цивільно-правових правочинів необхідна [B]саме експертна,[/B] а нормативна застосовується у випадках, передбачених законом.