Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 06 травня 2010, 18:18
Вселенная
Прийшов клієн, просить скласти заповіт на сина, МАФ(кіоск)- дружині, а також надати їй право довічного проживання в будинку,який буде заповідано сину.Хто вже робив такий заповіт, прикріпіть будь-ласка файл.Буду дуже вдячна.

ПовідомленняДодано: 06 травня 2010, 19:07
Semiramida
належний мені будинок, який знаходиться за адресою.... я заповідаю ......... і покладаю на нього обов’язок надати право довічного проживання в зазначеному вище будинку моїй дружині...............

ПовідомленняДодано: 06 травня 2010, 23:04
Вселенная
та це я то зрозуміла, але ще питання виникло чи зможе спадкоємець (син) продати цей будинок в майбутньому..виходить, що ні бо там проживає дружина....в мене виникло питання чи не накладається заборона відчуження, адже у другижини виникає право довічного проживання...буду далі шукати)))

ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 01:45
Калина
Продати, подарувати або обміняти може, але в договорі нотаріус зобов’язаний прописати право дружини на проживання в цьому будинку. І так в кожному разі при відчуженні (за життя дружини). Заборона при цьому не накладється.

ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 15:54
Руся
Колеги, а як бути, коли в такому випадку: спадкодавець помер і дружина відмовляється проживати в цьому будинку, про що подає заяву нотаріусу. Чи розцінювати її відмову від заповідального відказу згідно ст.1271. і видавати Свідоцтво про право на спадщину за заповітом на будинок без прописки в ньому права дружини на проживання на ім'я сина.

ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 16:05
Вселенная
Калина, дякую але ще підкажіть де це написано, і у мене виникає питання чи повинен нотаріус вказувати потім в свідоцтві про право на спадщину ,яке буде видаватись сину -право довічного проживання дружини померлого? І взагалі чи хтось з нотаріусів посвідчував такий заповіт, ато всі мовчать(((

ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 17:06
Калина
Вселенная, обов’язок нотаріуса зазначати право особи, на користь якої складено заповідальний відказ, випливає із статті 1238 ЦКУ, де зазначено [qoute]Право користування житловим будинком, квартирою або іншим рухомим або нерухомим майном зберігає чинність у разі наступної зміни їх власника[qoute]. Тому нотаріус зобов’язаний про це зазначати і у свідоцтві про право на спадщину за заповітом і у будь-яких договорах щодо відчуження майна, відносно якого діє заповідальний відказ. У моїй практиці такі заповіти були і доволі часто (особисто в останній час), а от таких свідоцтв про право на спадщину видавала дуже мало. А от подібний договір був лише один раз.

ПовідомленняДодано: 08 травня 2010, 01:59
Вселенная
Калина, дуже дякую...ато вже злякалась , що така практика взагалі відсутня.