Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 15:30
Даніка
Ситуація ось яка: до нотаріуса звернулась громадянка А про прийняття спадищини за заповітом (але це заповіт подружжя батько і мати заповіли житловий будинок своїй дочці), першим помер батько 27 липня 2009 року, а потім мати 11 вересня 2009 року, яка не встигла прийняти спадщину після смерті чоловіка.Піксажіть як правильно оформити видачу свідоцтва про право на спадщину за заповітом.

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 15:43
Маленьке стерво
Ну по-перше наобхідно визначити заповіт подружжя на все майна чи на якесь конкретно визначене. Якщо у них у власності була квартари на яку вони склали заповіт подружжя то не має значення приймала дружина спадщину після чоловіка та чи оформлювала свої спадкові права (оскільки за життя вони вже розпорядились спільним майном і не є такими, що спадкують один після одного).На те майно, що спілько заповідано оформлюєте одним свідоцтвом в рамках спадкової справи яка заводиться після прешого з померлого подружжя. Якщо у другого з подружжя було ще якесь майно с/с заводиться і після її смерті.

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 15:50
Ынотио
Маленьке стерво не могу понять почему после смерти первого умершего, ведь[QUOTE]У разі складення спільного заповіту частка у праві спільної сумісної власності після смерті одного з подружжя переходить до другого з подружжя, який його пережив. У разі смерті останнього право на спадкування мають особи, визначені подружжям у заповіті. [/QUOTE]пусть Жена не приняла наследство после Мужа, но фактически ведь она тоже наследодатель

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 15:55
Marysia.
если жили вместе то все равно приняла фактически

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 16:05
Маленьке стерво
[QUOTE]Маленьке стерво не могу понять почему после смерти первого умершего[/QUOTE]бо після його сметрті заводиться с/с і накладається заборона на відчуження майна, що зазначене в заповіті подружжя. [QUOTE]пусть Жена не приняла наследство после Мужа, но фактически ведь она тоже наследодатель[/QUOTE]і розпорядилась спільним майном подружжя за життя. Тому чекаємо поки помирає другий з подружжя і видаємо на спільне майно в рамках першої с/с (хтось з держ нотарів казав на семінарі, поки що не можу знайти записи)А якщо, наприклад, першого з померлого подружжя було інше майно, окрім заповіданого спільного, то тоді другий з подружжя його повинен прийняти після смерті першого. Якщо у другого з подружжя було інше майно крім заповіданого спільного то після смерті другого з подружжя, щодо іншого майна заводиться спадкова справа.

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 16:06
Маленьке стерво
[QUOTE]если жили вместе то все равно приняла фактически[/QUOTE]правильно. Але приймати майно, що було предметом заповіту подружжя другому з подружжя не потрібно. Бо вони спільно розпорядились ним за життя і не спадкують це майно один після одного.

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 16:20
Ынотио
[QUOTE]Тому чекаємо поки вона помирає і видаємо на спільне майно в рамках першої с/с [/QUOTE]Вопрос автора ведь был жена умершего не успев оформить (тоесть к нотариусу прийти и наложить запрет) умерла - почему после смерти мужа открывать наследственое дело, могло ведь пройти и больше полугода, а потом супруга его умерла не оформив

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 16:25
Маленьке стерво
[QUOTE]Вопрос автора ведь был жена умершего не успев оформить (тоесть к нотариусу прийти и наложить запрет) умерла - почему после смерти мужа открывать наследственое дело, могло ведь пройти и больше полугода, а потом супруга его умерла не оформив[/QUOTE]перепрошую, заплуталась, хто коли помер. Тому трохи відерагувала №5,6

ПовідомленняДодано: 21 червня 2010, 16:29
Ынотио
Ну по простому как могу, есть завещание подружжя, умирает муж, жена не пошла к нотариусу и запрет не наложен, а сооствествено нотариус не знает о смерти, дальше умирает жена, приходит дочка с завещанием на нее и хочет вступить в наследство, как действовать дальше?