Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 27 липня 2010, 19:14
Ынотио
Є заповіт, спадкоємець за заповітом громадянин РФ, майно яке спадкується (квартира у місті і житловий будинок з земельною ділянкою у пригороді) із наданих документів бачимо, що квартира придбана у шлюбі, але чоловік спадкодавця помер рік тому, дружина (заповідач) не оформила його частку на себе, але спадкова справа після чоловіка відкривалась, було видане свідоцтво сину на гараж. Питання: Як бути нотаріусу, коли спадкова справа після чоловіка була заведена, спадкову справу після смерті дружини (заповідача) відкрили у іншого нотаріуса? Чи потрібно передавати спадкову справу до першого нотаріуса який відкрив справу після сметрі чоловіка.

ПовідомленняДодано: 27 липня 2010, 19:16
мышка - норушка
Аида, с/с передавать не нужно, а вот документы на квартиру пускай приводят в соответствие: сын должен оформить на себя часть квартиры, или как, смотрите по ситуации

ПовідомленняДодано: 27 липня 2010, 19:43
Ынотио
Тоесть сына нужно отправлять к первому нотариусу, а как быть с частью на квартиру и дома с участком, которую фактически приняла жена (проживала с мужем) умерла не оформив? Получаеться всеравно передавать сс первому нотариусу???

ПовідомленняДодано: 27 липня 2010, 19:56
SVEN
Аида, ничего никуда передавать не нужно да и нет оснований. Вы должны истребовать у первого нотариуса копию сс мужа. Если есть факт принятия женой, то та часть имущества которую она приняла после мужа, нужно оформлять в наследственном деле жены на наследника по завещанию. Это [qoute]майно, яке спадкоэмець прийняв але юридично не оформив своїх прав[qoute]. Тут есть вопросы с фактом принятия женой и с ст.60 СК - как сын без матери оформил гараж? Получите копию дела потом разрулим.

ПовідомленняДодано: 27 липня 2010, 20:22
Веселунка
[QUOTE]Получаеться всеравно передавать сс первому нотариусу???[/QUOTE]передавати Вам нічого не потрібно. Ви будете видавати свідоцтво за формою прийняв, але не оформив своїх спадкових прав. Як правило, навпаки витребовують копію спадкової справи заведеної після першого спадкодавця. При фактичному прийнятті це також необхідно щоб бачити коло спадкоємців першого спадкодавця і правильно визначити частку Вашого спадкодавця.

ПовідомленняДодано: 28 липня 2010, 00:15
OLNIK
[QUOTE]Як бути нотаріусу, коли спадкова справа після чоловіка була заведена, спадкову справу після смерті дружини (заповідача) відкрили у іншого нотаріуса? Чи потрібно передавати спадкову справу до першого нотаріуса який відкрив справу після сметрі чоловіка.[/QUOTE]Інший нотаріус, який завів спадкову справу, перед її заведенням мав би розібратися в ситуації.Я не вірю в те, що прийшли до нотаріуса і вимагають завести спадкову справу- не вірю.Заведення спадкової справи- це не є нотаріальна дія, офіційної постанови про відмову законом не передбачено. ТОму перш ніж її заводити, треба думати як прийдеться видавати свідоцтво (це нотаріальная дія), чи видати його буде неможливо (тоді постанова про відмову-мотивована).І не спішити ні з заведенням, ні з видачею- там строку взагалі нема...

ПовідомленняДодано: 28 липня 2010, 18:26
internet
[QUOTE]Як бути нотаріусу, коли спадкова справа після чоловіка була заведена, спадкову [B]справу після смерті дружини (заповідача) відкрили у іншого нотаріуса?[/B][B]спадкова справа після чоловіка відкривалась,[/B] було видане свідоцтво сину на гараж. [/QUOTE]З ваших слів випливає, що і на дружину і на чоловіка уже заведено спадкову справу иншим нотарем до вас.Якщо справу вже відкрив инший нотаріус, то друга не заводиться. Для цього це перевіряється в реєстрі перед заведенням сс.Отримання свідоцтва на спадщину ніяким терміном не обмежено. Тому зазвичай заяву треба подавати тому нотаріусу, яки має цю спадкову справу.

ПовідомленняДодано: 28 липня 2010, 18:38
Ынотио
internet не спешите отвечать - читайте внимательнее, с уважением