Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:24
Плагиат
Доброго дня! Прошу вашої допомоги. До мене звернулась громадянка Іванова із заявою про прийняття спадщини після смерті свого /[qoute]единокровного/[qoute] брата (спільний батько). Вказаний вище брат до своєї смерті проживав в будинку своєї матері і після її смерті для прийняття спадщини до нотаріуса не звертавсь, тобто на сьогоднішній день в БТІ право власності на будинок зареєстровано на матір. Після його смерті в травні цього року, будинок був відразу знесений сусідом з намірами привласнити земельну ділянку, що призначена для обслуговування цього будинку. Маємо ситуацію: є спадкоємець другої черги (рідна сестра) на будинок, якого реально неіснує. Складнощі викликає наступне: який запит сформувати в БТІ і коли (до спливу 6-ти місяців, чи після), що рекомендувати вчинити спадкоємцю, в який строк і до яких органів звертатись, і що - ця спадкова справа без логічного завершення, тобто свідоцтво я видавати не будуЯ склав наступну схему цієї спадкової справи: після прийняття заяви і відкриття справи, направити запит в БТІ щодо зареєстрованих власнів на цей будинок, потім про нявність зазначеного нерухомого майна, потім рекомендувати спадкоємцю - звертатись до правоохоронних органів для встановлення особи, причетної до знищення будівлі та подавати до неї позов.Якщо в когось із вас були подібні ситуації, прошу - відгукніться ! ! !P.S. Шкода, що в задачах зі спадкового права не було таких ситуацій.

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:36
MG
були... неіснуюче не оформляємо. сестрі - в судінше - задачі адвокатам

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:39
Плагиат
На якій стадії закінчується роль нотаріуса?

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:40
MG
заведенням справи в державній конторі.(можливо ще лист в суд: про осіб, які подали заяви про прийняття/відмову)

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:42
Плагиат
Чому в державній? Брат помер в травні 2010.

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:48
OLNIK
На сообщ.5Потому что у брата неоформленное наследство [B]после матери[/B].Думаю, что она умерла раньше июня 2009 года, раз соседи [qoute]позаботились[qoute] о доме.Стоял-стоял, да и развалился, сыну это было не нужно, а может по согласованию с сыном соседи снесли на основании предварительного договора ))).

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 18:54
notaOV
були...відмовити у відкритті спадщини ви не можете... Якщо Іванова наполягає на відкритті спадкової справи - відкривайте. Це дає змогу нотаріусу надавати правову допомогу спадкоємцю - подавати запити, вести листування. Іванова потенціальна спадкоємиця. І вона має заявити про свої наміри у встановлені законом строки. А майно... Сьогодні його нема, завтра може з'явитися))) Життя покаже.

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 20:50
sello
На повідомл. № 6 А чого до державної?

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 20:51
sello
Спадщина то відкривається після брата, а потім вже будемо з[qoute]ясовувати прийняв фактично він свого часу спадщину після смерті матері, чи ні.

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 20:53
OLNIK
На сообщ.9Там хранить такой висяк дешевле будет стоить частному нотариусу))

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2010, 22:47
Graal
Спадщину відкриваємо після брата.Перевіряємо в спадковому реєстрі, чи відкривалась спадщина після його матері. Можливо цей брат (син померлої матері) і подав заяву про прийняття спадщини після неї. Якщо він є спадкоємцем, то необхідно зробити запит до нотаріуса копії спадкової справи померлої матері для подальшої видачі свідоцтва після брата, в якому вказується, що він фактично прийняв, але юридично не оформив після своєї матері (форма 6). Можливо у Вашому випадку він і не подавав заяви, але, наприклад, шляхом проживання фактично прийняв. Необхідно визначити факт прийняття спадщини. Померла могла скласти і заповіт. Можливо існують інші спадкоємці. Зрозуміло, що якщо свідоцтво про право на спадщину не отримано, то зміна власника не відбулась. Необхідно з[qoute]ясувати наявність спадкоємців після померлої матері. ...А потім дуже багато ЯКЩО, то в залежності від ситуації і вирішується подальше питання зі спадщиною.Плагиат, мабуть Ви приватний :) Якщо взяли цю спадщину - не бійтеся, нічого страшного, головне почати, а там як по маслу.

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2010, 00:02
MG
trew,[QUOTE]а в чем проблема?[/QUOTE]-та ні в чому ! Оформляємо пшик від будинку, видаємо бамагу і всьо ...А Graal потім [qoute]як по маслу[qoute] ще й відчуження оформить.

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2010, 00:31
Graal
MG, як для першого разу, то спадщина дійсно складна, але бувають і складніші (наприклад, з обов[qoute]язковою часткою, а ще якщо прийняв, да не оформив цю частку...) Респект тим приватним нотаріусам, які беруть та правильно оформляють спадщину, а не направляють до державного. Морока ще та.

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2010, 15:42
Graal
[QUOTE]Після його смерті в травні цього року, будинок був відразу знесений сусідом з намірами привласнити земельну ділянку, що призначена для обслуговування цього будинку.[/QUOTE]Вибачаюсь, але звернула увагу тільки на питання спадщини.За ст. 346 ЦК підставою припинення права власності є знищення майна. Тут пряма дорога до суду. Після смерті брата спадкова справа обов[qoute]язково заводиться.

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2010, 15:44
Калина
[QUOTE]я бы без колебаний выдал свидетельство при условии предоставления всех документов в т.ч. и вытяга.[/QUOTE]интересная позиция: выдавать свидетельство о праве на наследство на имущество, которого в природе нет. Хотелось бы мне увидеть вытяг БТИ на отсутствующее имущество и что в описании имущества будет изложено.trew, даже если нотариус выдаст такое свидетельство, то наше БТИ не зарегистрирует право собственности на воздух. Так какой смысл таких действий?