Сторінка 1 з 1
Додано:
20 вересня 2010, 19:01
Polin
Житловий будинок перебуває у спільній частковій власності (по 1/2 частці) двох співвласників та розташований на двох різних земельних ділянках. Кожен співвласник має окремий державний акт на земельну ділянку. Громадянка /[qoute]А/[qoute] є власницею 1/2 частини будинку на підставі свідоцтва про право на спадщину, громадянка /[qoute]Б/[qoute]- на підставі договору дарування. Громадянка /[qoute]Б/[qoute] знесла 1/2 частину будинку, розташовану на своїй земельній ділянці. Громадянка /[qoute]А/[qoute] вирішила подарувати належну їй частину будинку та земельну ділянку на якій вона розташована. У витягу БТІ зазначено наступне: /[qoute]1/2 частина житлового будинку знесено, подарованого громадянці /[qoute]Б/[qoute] згідно договору дарування від 11.11.2000 року. Вирішити питання стосовно права власності./[qoute] Чи можна посвідчити договір дарування 1/2 частини належної громадянці /[qoute]А/[qoute] при наявності таких відміток у витягу з БТІ? На мою думку-необхідно відмовити але хотілося б почути думку колег!
Додано:
20 вересня 2010, 19:08
МАРІЯ
Якщо укладався договір про встановлення порядку володіння і користування приміщеннями в житловому будинку,тоді,на мою думку,можна.
Додано:
20 вересня 2010, 19:09
Lucky
PolinВ даній ситуації мені не подобається один момент: я думаю якщо між співвласниками не було укладено договір про порядок володіння та користування, то робити не можна. Бо не факт що Б знесла саме свою частину. Може А і Б знесли по 1)4 кожна
Додано:
20 вересня 2010, 19:13
Polin
Договір про встановлення порядку володіння і користування приміщеннями в житловому будинку між співвласниками не укладався. Крім того громадянка [qoute]Б[qoute], встигла добудувати на своїй земельній ділянці новий житловий будинок та інші господарські споруди. Право власності громадянка [qoute]Б[qoute]на них зареєструвала, але БТІ у витягу всеодно робить відмітку про вирішення питання права власності.
Додано:
20 вересня 2010, 19:15
Polin
Порадила клієнтам виділити частки внатурі та отримати окремі свідоцтва про право власності.
Додано:
20 вересня 2010, 19:16
Греми
Polin, мягко говоря - не очень-то документы...
Додано:
20 вересня 2010, 19:19
Polin
Греми, документы - еще ничего, если не учитывать витяг из БТИ :))))))))))
Додано:
20 вересня 2010, 19:55
nota
Как постройка новых строений, так и снос возможен только с определенного разрешения. Договор о порядке пользования (даже если бы он и был) ничего в данном случае нам не дает.Вот сами подумайте. Есть объект - один большой жилой дом, например площадью 100 кв.м. Каждому сособственнику принадлежить по 1/2 доле. Затем объект стновится меньше (половина его разрушается), но от этого он остается одним жилым домом, только уже площадью 50 кв. м. Но совместная собственность при этом не прекращается, поскольку нет законных оснований для ее прекращения. Вот теперь этот же дом приналдежит тем же сособственникам, только его общая площадь уже 50 кв. м. К тому же одна из сособственниц самовольно что-то выстоила. Поскольку по регистрационному номеру БТИ по этому адресу раздела не было и отдельные почтовые адреса данным объектам не присваивались, то отчуждать ничего нельзя. К тому же снос половины дома без соответствующего разрешения, может привести к тому, что вторая половина не сможет обособленно самостоятельно существовать и в конце концов [qoute]завалится[qoute]. И кто в этом будет виноват??? И не будут ли искать крайнего??? (как у нас последнее время часто любят делать).
Додано:
20 вересня 2010, 22:19
OLNIK
[QUOTE]та розташований на [B]двох різних земельних ділянках[/B]. Кожен співвласник має окремий державний акт на земельну ділянку[/QUOTE]Я вообще не поняла, что это. Может это домовладение? А какое целевое назначение каждой отдельной земли, неужели для строительства и обслуживания [B]части[/B] ж/дома?