Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:09
LCVL
Обратился клиент с просьбой удостоверить копию такого акта (может точное название немного путаю). Акт (не подписи членов комисии) заверен директором предприятия, о чем в правом верхнем углу есть соответствующая запись с его подписью и печатью, а в конце подписан членами комиссии.Я отказал в совершении действия, т.к. считаю, что комиссия это не орган юридического лица,а следовательно для заверения такой копии, подписи членов комиссии должны быть соответствующим образом заверены.Вот интересно, я прав, или комиссия - всё таки орган юр. лица, а значит копию заверять можно было?

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:16
Кот
я заверяю, если прошит, подписи, печать - не вижу проблем

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:18
Nonna
копию заверять можно.....

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:22
ВІК
Если данный акт соответствует форме, утвержденной ПОРЯДКОМ розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, то почему не засвидетельствовать его копию.

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:23
Куница
LCVL,Вы незаконно отказали. Это акт ф. Н-5, так же как и ф. Н-1 - заверяется без проблем

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:39
Кот
LCVL ни жалеете Вы себя, отказываете, денюшку не берете ...

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:51
lesha82
+1 на №2. Раз пять приносили не прошитые

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:53
LCVL
Спасибо, буду теперь знать )А как же положения о том, что заверять копии документов, составленные физиками можно в том случае, когда их подписи заверены?

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:55
lesha82
На Акте должна быть печать ЮО

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 14:56
LCVL
lesha82да, она была. просто я перемудрил, видимо))

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 17:19
Vatson
LCVL, не расстраивайтесь, из практики они чаще всего идут заполненные разными чернилами, дописки, зачеркивания, поэтому не всякий акт можно и принять.

ПовідомленняДодано: 13 жовтня 2010, 17:32
Доктор ZAZ
[QUOTE]из практики они чаще всего идут заполненные разными чернилами, дописки, зачеркивания[/QUOTE]Это не считается. Они же по форме Н1 и Н5

ПовідомленняДодано: 15 жовтня 2010, 00:08
LCVL
VatsonЭтот был заполнен идеально.Но я и не думал расстраиваться. К тому же узнал что-то новое )

ПовідомленняДодано: 15 жовтня 2010, 12:58
Vatson
[QUOTE]Они же по форме Н1 и Н5[/QUOTE]это мне напоминает штаммы гриппа-Н1:))))

ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2010, 02:37
dina
Относительно прошивки. По нашей Инструкции [qoute]не приймаються ... документи, викладені на двох і більше [B]окремих[/B] аркушах, якщо аркуші не прошито у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання[qoute]. Мне приносили акты на листе формата А3. Он сложен вдвое и на каждой половине помещается одна страница А4. Т.е. документ изложен на одном листе,а не на [qoute]окремих аркушах[qoute] и требовать прошивки одного листа оснований вроде-бы и нет. Да и смысл? Здесь возникает вопрос о правилах делопроизводства. Для нотариуса- только А4, поэтому даже если ксерокопии сегодня клиенті делают [qoute]один в один[qoute] тоже на формате А3, их я при удостоверении все же прошиваю.

ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2010, 17:20
Marysia.
Маргарита [17.09.2010] Чи має право нотаріус засвідчувати вірність копії акту про нещасний випадок на виробництві?Ми відповідаємо: Статтею 47 Закону України «Про нотаріат» (із змінами, внесеними Законом України від 01.10.2008), документи, викладені на двох і більше аркушах, що подаються для вчинення нотаріальної дії, повинні бути прошиті у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання без порушення цілісності, а аркуші пронумеровані і скріплені печаткою юридичної особи, яка видала документ. Тексти нотаріально посвідчуваних правочинів, заяв, засвідчуваних копій (фотокопій) документів і витягів з них, тексти перекладів та заяв повинні бути написані зрозуміло і чітко, дати, що стосуються змісту посвідчуваних правочинів, повинні бути позначені хоча б один раз словами, а назви юридичних осіб та їх ідентифікаційний код за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - без скорочень із зазначенням їх місцезнаходження. Прізвища, імена та по батькові фізичних осіб, їх місце проживання та ідентифікаційний номер за даними Державного реєстру фізичних осіб платників податків, крім уповноважених представників юридичних осіб, повинні бути написані повністю, а у випадках, передбачених законами, - із зазначенням дати їх народження. Для вчинення нотаріальних дій не приймаються документи, які не відповідають вимогам законодавства або містять відомості, що принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи або ділову репутацію юридичної особи, які мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення, документи, тексти яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також документи, написані олівцем.Відповідно до абзаців першого і третього пункту 255 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 03.03.2004 № 20/5, нотаріуси засвідчують вірність копій (фотокопій) документів, виданих юридичними особами за умови, що ці документи не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення вірності їх копій (фотокопій) не заборонено законом.Забороняється засвідчувати вірність копій паспорта, документів, що його замінюють, військового квитка, депутатського посвідчення, службових посвідчень та інших документів, знімання копії з яких не допускається.Що стосується акту про нещасний випадок на виробництві, чинне законодавство не містить обмежень для його копіювання та нотаріального засвідчення вірності копії.Відповідь надана Олійник Мариною Анатоліївною, методистом Української нотаріальної палати.