Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 18 жовтня 2010, 23:29
ksilex
За чинним ЦК малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину (ч.4 ст.1268)Тобто якщо неповнолітня особа постійно не проживала разом зі спадкодавцем на день його смерті, і не подавала (самостійно чи через законного представника) заяву нотаріусу, вона АВТОМАТИЧНО вважається такою, що прийняла спадщину.В /[qoute]старому/[qoute] ЦК УРСР такої норми немає. В суді вирішується справа про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за позовом спадкоємця першої черги, який був неповнолітнім на час відкриття спадщини (14 років) до іншого спадкоємця цієї ж черги, якому нотаріус у період (далеко) до 2004 р. видав свідоцтво на все спадкове майно!ПИТАННЯ:Стаття 535 ЦК УРСР щодо права неповнолітніх на обов'язкову частку в спадщині ЯК ЗАСТОСОВУВАЛАСЬ та як її слід розуміти в контексті того, чи був зобов'язаний субєкт права на обовязкову частку в спадщину (неповнолітній) прийняти спадщину у встановлений ЦК УРСР спосіб (тобто шляхом фактичного вступу в управління ...... або подання заяви нотаріусу...), чи все-таки незалежно від того, вчиняв чи не вчиняв ці ді неповнолітній у період до 2004 р., він автоматично вважається таким що прийняв спадщину, тобто так як це зараз врегульовано??????????

ПовідомленняДодано: 18 жовтня 2010, 23:57
MG
той випадок, коли [U][qoute]проспали[qoute] спадщину[/U].-вважаю, що неповнолітній не міг фактично прийняти (крім спільного проживання), хоча раніше і варіантів фактичного було безліч, особливо, де [qoute]чудили[qoute] своїми довідками сільські ради..У даному випадку, на мою думку, або батько/мати повинні були звернутись з дитиною до ДНК з заявою, або про наявність неповнолітнього повинен бути повідомити спадкоємець за заповітому своїй заяві. Тоді б цю інформацію зміг би використати нотаріус для безспірності оформлення.Хто [qoute]недобросовісний[qoute] чи [qoute]проспавший[qoute] вирішить суд.А от при праві на обов[qoute]язкову частку таке поняття, як [qoute][I]автоматично вважається таким що прийняв спадщину[/I][qoute], я не застосовую.Бо право на..., є [B]лише право претендувати на цю частку чи ні[/B], а не автоматичне зобов[qoute]язувальне нав[qoute]язування спадщини.Ще одна з прогалин ЦК, тому й думок тут ... -як завжди.

ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2010, 13:04
SELLA
обовязкову частку у спадщині також потрібно прийняти, сам факт, що він неповнолітній не дає нотаріусу жодних підстав видавати свідоцтво про право на спадщину ( мається на увазі старий ЦК)У вашому випадку... строк для прийняття спадщини не продовжить суд, ( Бо як Ви написали спадщина оформлена), скоріш за все позивачі будуть встановлювати фактичне володіння спадковим майном і визнання недійсним свідотва на спадщину, яке було видане одному спадкоємцю

ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2010, 15:25
ksilex
MG, .... я з Вами згідний, і [qoute]боявся[qoute] цієї відповіді, але все-таки вирішив запитати, оскільки я ще не практикував в період дії ЦК УРСР, і мене дуже здивувало відсутність в ньому положення, аналогічного ч.4 ст.1268.але, погодтесь, Ваші слова [qoute]........ є лише право претендувати на цю частку чи ні, а не автоматичне зобов[qoute]язувальне нав[qoute]язування спадщини............[qoute] можна застосувати якраз лише до випадків, подібних мною наведеного, тобто лише до 01.01.2004 р. (і щоб шестимісячний строк також закінчився до цієї дати).СЬОГОДНІ Ж, ОБОВ'ЯЗКОВА ЧАСТКА АВТОМАТИЧНО ПРИЙНЯТА.......................Хотів ще запитати-уточнити: можливо нотаріуси, які вже практикували до 01.01.2004 р. пам'ятають як вирішувались (законно) справи подібні моїй????? Тобто можливо є в кого якісь рішення, що неповнолітньому поновлювати строк для прийняття спадщини чи ще щось подібне?, будь-ласка, плз????

ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2010, 19:01
SELLA
Я щось не зрозуміла..... ви пишете...СЬОГОДНІ Ж, ОБОВ'ЯЗКОВА ЧАСТКА АВТОМАТИЧНО ПРИЙНЯТА......... якщо прийнята обовязкова частка, то прийнята і вся спадщина... )))) Положення нашої інструкціі ідентичні із старою інструкцією ( різниця полягає лише у праві відкликання заяви... цього за старим ЦК Не було )Ви зрозумійте... якщо спадкоємець , який ..як ви кажете: претендує на обовязкову частку він повинен прийняти спадщину в строки і повинен підпадати під ст 535 ЦК.. Автоматичного прийняття для неповнолітніх і малолітніх за нормами старого ЦК не було.Як написала МG.... батьки повинні були звернутися із заявою до ДНК про прийняття спадщиниА щодо практики... я написала за №3... принаймі з 1999 року у мене особисто така практика