Сторінка 1 з 1
Додано:
26 жовтня 2010, 16:44
=Ирчёнок=NOT
Як правильно писати в заповіті, заповідаю частку в статуному капіталі ТОВ?Хто робив підскажіть.
Додано:
26 жовтня 2010, 17:06
космос
Спадкування частки в статутному капіталі господарських товариств / спадкування бізнесу / спадкування корпоративних прав / спадкування ТОВ / Спадкування фірми / спадкування компанії / спадкування організації / спадкування корпоративних прав Корпоративні права – це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.Відповідно до статті 1219 ЦК України, до складу спадщини не входять права й обов’язки, нерозривно пов’язані з особою спадкодавця, тобто особисті немайнові права спадкодавця. Це зокрема, право участі у товариствах і право членства в об’єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом чи їх установчими документами.Враховуючи зазначене, корпоративні права не можуть бути самостійним об’єктом спадкування. Спадкоємець може набути корпоративні права лише за наявності згоди інших учасників на його вступ до товариства.
Додано:
26 жовтня 2010, 17:14
МГ.
Вопрос не о корпоративных правах, а о СК.Частка статутного капіталу складає наприклад 1000000грн. і що вона не є об'єктом спадкування?Звичайно ж частку СК можна заповідати, а не корпоративні права.
Додано:
26 жовтня 2010, 17:19
=Ирчёнок=NOT
Так правильно писати заповідаю частку в статуному капіталі ТОВ, а не корпоративні права? Правильно?
Додано:
26 жовтня 2010, 17:27
МГ.
Правильно.
Додано:
26 жовтня 2010, 17:30
=Ирчёнок=NOT
дуже дякую за обговорення теми!!!!!!!!!!
Додано:
26 жовтня 2010, 17:31
космос
Згідно зі ст. 167 ГК України корпоративні права — це права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та установчими документами. Отже, ніякого натяку на розуміння корпоративних прав як об’єктів.Тому наявні істотні перешкоди для визнання корпоративних прав об’єктом, [B]а відтак — вчинення з ними правочиніів та їх спадкування.[/B]ЦК оперує іншим поняттям — «[B]частка в статутному капіталі[/B]», з якою можуть вчинятися правочини.заповідаю належну мені частку в статутному капіталі ТОВ [qoute] [qoute]
Додано:
26 жовтня 2010, 17:51
ВІК
в метод.рекомендаціях: 4.4. До складу спадщини може входити частка у статутному капіталі господарського товариства. Відповідно до статті 147 ЦК частка у статутному капіталі господарського товариства переходить до спадкоємця, якщо статутом товариства не передбачено, що такий перехід допускається тільки за згодою інших учасників товариства. Для видачі свідоцтва про право на спадщину на частку в статутному капіталі господарського товариства нотаріусу надаються виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб, у якій має обов’язково бути зазначена частка померлого учасника у товаристві та довідка, підписана керівником товариства, і якщо це передбачено штатним розписом, то і бухгалтером, про розмір в процентному виразі частки в статутному капіталі господарського товариства учасника товариства та її грошової вартості.