Сторінка 1 з 1
Додано:
26 жовтня 2010, 20:07
bukva I
Умови задачі:Корнілов помер 8 березня 2002 року. 2 березня 2002 року ним був складений заповіт на все майно на користь сестри. На момент смерті Корнілова в нього були:-син-інвалід 3 групидочка, що досягла 55 років через два місяці після смерті спадкодавця- троє еповнол. онуків, мати яких, що також була дочкою спадкодавця, померла до відкриття спадщини- дружина 76 років.Дружина спадкодавця відмовилася від належної їй частки на користь вищезгаданого сина спадкодавця і племінниці спадкодавця, батько якої, що був рідним братом спадкодавця, помер 8 березня 2002 року на 6 годин пізніше Корнілова А.А.Усі спадкоємці претендують на спадщину.ВОПРОС: визначить коло спадкоємців та порядок видачі свідоцтва про право на спадщину.
Додано:
26 жовтня 2010, 20:48
Просто Piseц
1) Сын, дочь, Жена, наследник по завещанию.2) Внуки.3) Племянница.
Додано:
26 жовтня 2010, 21:58
Ksena
Спадкоємець - сестра на все майно по заповіту.Син - не спадкує (не відноситься до непрацездатних)Дочка -не має права на обовязкову частку, так як була на момент смерті працездатноюонуки - не спадкуютьдружина - свідоцтво на 1/2 частку у спільному майні. від обовязкової частки можна відмовитись, але не на користь інших осіб, тому [qoute]син спадкодавця і племінниці спадкодавця[qoute] не закликаються до спадкування
Додано:
26 жовтня 2010, 22:50
Graal
bukva I, а шо це за ЦК 1966 року? [B]1963![/B]Коло спадкоємців:- сестра - [B]спадкоємиця за заповітом[/B]-син-інвалід 3 групи - [B]має право на обов[qoute]язкову частку[/B] за 1963 ЦК - 2/3 від майна яке належало б йому по закону-дочка, що досягла 55 років через два місяці після смерті спадкодавця [B]не має права на обов[qoute]язкуву частку[/B], тому що на день смерті спадкодавця не була пенсійного віку- троє неповнол. онуків, мати яких, що також була дочкою спадкодавця, померла до відкриття спадщини- [B]не є спадкоємцями на обов[qoute]язкову частку[/B]- дружина 76 років - [B]має право на обов[qoute]язкову частку[/B]- 2/3 від майна яке належало б їй по законуДружина відмовилась, тому рішення задачі наступне: син одержує 1/6 частину спадкового майна за законом за ст. 535 (ЦК 1963 р.), сестра за заповітом на 5/6 частин спадкового майна
Додано:
26 жовтня 2010, 23:20
Ksena
Чому [qoute]син одержує 1/6 частину спадкового майна за законом [qoute]? 3-я група не має права на обовязкову частку
Додано:
27 жовтня 2010, 00:11
Калина
погоджуюся із Graal.Ksena, непрацездатними вважаються неповнолітні, непрацездатні за віком чи за станом здоров’я батьки, діти та подружжя. Непрацездатними є або пенсіонери за віком або інваліди 1,2 або 3 групи. Як би не було заповіту, то право на спадщину за законом мали б:1.Дружина на 1/4 частку2. дочка 1/4 частку3.син 1/4 частку4.онуки, мати яких померла раніше свого батька, на 1/12 частку кожний, а всі разом на 1/4 частку.А так як є заповіт, на день смерті тільки син скористався своїм правом на обов’язкову частку, тому ця частка складає 1/4 х 2/3=2/12=1/6Тому нотаріус видає сину свідоцтво про право на спадщину за законом згідно ст.535 ЦК УРСР 1963року на 1/6 частку спадкового майна, а сестрі за заповітом на 5/6 часток.
Додано:
27 жовтня 2010, 14:27
bukva I
Спасибо всем за участие в анализе задачи, очень содержательные рассуждения! Для меня спадкове пока тайна, только учюсь, вот 8.11. будет стажировка в гос. нот конторе, может просветят, а пока сори за глупые воросы далее:Graal (сори за 1966 зрительная оцепятока) поскажите пож. как ви вирахували 1/6 частки для сина, меня очень ввела взалуждение и вводит пока ст. 553 (ЦК 1963р. ) где:[qoute] Спадкоємець за законом або за заповітом вправі відмовитись від спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини. При цьому він може заявити, що відмовляється від спадщини на користь кого-небудь з інших спадкоємців, закликаних до спадкоємства за законом або за заповітом, а також на користь держави або окремих державних, кооперативних або інших громадських організацій. Наступне скасування спадкоємцем такої заяви не допускається. Вважається, що відмовився від спадщини також той спадкоємець, який не вчинив жодної з дій, що свідчать про прийняття спадщини (стаття 549 цього Кодексу).[qoute], Ответ мне Ваш ясен, но не понятно как у сина 1/6 частки оказалось, мать (дружина померлого)вродде по тогдашнему кодексу могла отказаться на користь когось...???!!!, поскажите пож в виде формулі как у Калини, дабі доступнее біло....
Додано:
27 жовтня 2010, 14:43
SELLA
Так як є заповіт, на день смерті тільки син скористався своїм правом на обов’язкову частку, тому ця частка складає 1/4 ( частка кожного спадкоємця...4 спадкоємці )х 2/3 ( обовязкова частка згідно ст.535 )=2/12=1/6 частка сина Просто зрозумійте... що в даній задачі... заява тієї ж дружини про відмову немає юридичної сили... бо дружина могла б спадкувати тут лише... обовязкову частку... Якби спадщина видавалась по закону... тоді інша справа ))0
Додано:
27 жовтня 2010, 16:00
bukva I
Спасибо SELLA, теперь есть понимание! Подскажите формула которую Ви вивели, єто Ваша логика, или есть какие утвержденные рекомендации, чи то правила вирахування частки?!!
Додано:
27 жовтня 2010, 17:08
Калина
bukva I, правила исчисления обязательной доли относительно просты. По ГК УССР 1963 года они установлены статьей 535 (2/3 от той доли, на которую наследник по закону имел бы право, если бы не было завещания), а по ГК Украины 2003 года статьей 1241 (1/2 от той доли, на которую наследник по закону имел бы право, если бы не было завещания). Так что здесь работает не логика, а математика.Т.е. Вы определяете всех наследников, которые имели бы право на наследство по закону при отсутствии завещания. И умножаете его долю на 2/3 (по старому ГК) или на 1/2 (по новому ГК). При этом наследники по праву представления имеют право на ту долю, которая причиталась бы их умершему родителю. Как, например в указанной задаче: если бы мать внуков была жива ко дню смерти своего отца, она бы имела право на 1/4 долю в наследстве (независимо от количества ее детей). В задаче указаны несовершеннолетние внуки. Так вот, при наличии завещания внуки никогда не имеют права на обязательную долю в наследстве независимо от их возраста.
Додано:
27 жовтня 2010, 17:33
SELLA
И тут Калина +100 )))bukva I почитайте Калина Вам все написала правильно
Додано:
27 жовтня 2010, 20:20
Ksena
Калина [qoute]непрацездатними вважаються неповнолітні, непрацездатні за віком чи за станом здоров’я батьки, діти та подружжя. Непрацездатними є або пенсіонери за віком або інваліди 1,2 або 3 групи[qoute] Це все в ідеалі так. Але третя група не є непрацездатною. ст 1241 ЦК 1963 року передбачає на право на обовязкову частку у спадщині непрацездатним.Підставою для встановлення третьої групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або уродженими дефектами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності, в тому числі працездатності, які потребують соціальної допомоги і соціального захисту.З цього приводу був ряд нормативних актів Міністерства охорони здоровя.Отже, у випадку наявності спору між спадкоємцями необхідно визначати, що інвалід ІІІ групи, є непрацездатним, хоча сама інвалідність такої групи може свідчити лише про обмеження працездатності.Вирішення задачі правильно чи ні буду залежати лише від точки зору екзаменаційної комісії:)))
Додано:
27 жовтня 2010, 20:33
dalia
Ksena, за Вашими роздумами і пенсіонер не має признаватися непрацездатним, оскільки більшість пенсіонерів після 60 років є повні сил та бажання працювати... і працюють.Тут мається на увазі захист прав незахищених верств населення: пенсіонерів та інвалідів, незалежно від їх фактичного стану здоров'я та матеріального забезпчення.
Додано:
27 жовтня 2010, 20:59
bukva I
Спасибо Калина за НАНО) объяснение, вроде бы все ясно, далее очень много задач по спадковому, так что вскоре испытаю себя на верность понимания...Еще один такой разъяснительный для себя вопрос: почему сестра по заповиту получила 5/3, это есть весь отстаток от всего имущества???!!, если бы дружина была жива тогда было бы такое распредиление:син 1/6дружина 1/6сестра по заповіту 2/3т.к. дружина відмовилася, (соответ заява на відмову в інтересах когось, як то за ЦК 1963 р, принимаеться частково, тобиш відмова приймається, а в нтересах когось нет) то обязательних часток стало на одну меньше, соответсвенно, остаток отдается сестре по заповиту в размере 5/3???Верно я поняла??!!!У сина есть только 2/3 обязательной частки, с учетом више изложенной формули он получает 1/6, и ВСЕ НЕ БОЛЕЕ!!! заява дружини про відмову в інтересах когось є нікчемною????!!!
Додано:
27 жовтня 2010, 21:01
Ksena
dalia це не роздуми, а практика і нормативна база. Закон визначає перелік непрацездатних - для пенсіонерів це за віком, а з інвалідами є непорозуміння.
Додано:
27 жовтня 2010, 21:06
dalia
Ksena,Непрацездатними вважаються жінки - після досягнення 55 років та чоловіки - після досягнення 60 років інваліди I, II, [B]III[/B] груп, незалежно від того, чи призначена їм пенсія.Це з метод. рекомендацій
Додано:
28 жовтня 2010, 15:48
Юлька-шпулька
dalia, и давно Вы работаете на основании метод.рекомендаций? если есть возможность, посмотрите на эту тему комментарий Спасибо-Фатеевой, там эта проблема хорошо освещена с нормативной аргументацией. Поддержу Ksena, вопрос очень неоднозначный.