Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 13:20
Русалка
Мати скалала заповіт на сина, в якому на спадкоємця покладено обов/[qoute]язок (заповідальний відказ) придбати однокімнатну квартиру в ХХХ районі міста ХХХХ для віказополучателя.Дії нотаріуса в такому випадку, перед видачею свідоцтва на спадщину ми перевіряємо, чи виконано обов/[qoute]язок по придбанню квартири, чи просто про писуємо про цей обов/[qoute]язок в свідоцтві.Як провірити виконання обов/[qoute]язку? Ци може договір дарквання підтвердити виконання обов/[qoute]язку /[qoute]придбати/[qoute] квартиру. А якщо буде купівля - продаж квартири, стороною договору буде відказоодержувач, як підтвердити, що кваритира придбавається за рахунок спадкоємця. Може договір дарування грошей на придбання квартири.

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 13:35
Русалка
А може в заповіті взагалі бути такий заповідальний відказ як придбаня на ім[qoute]я відказоодержувача квартири?

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 13:35
OLNIK
На сообщ.1Процитируйте фразу из завещания, относительно завещательно отказа.С соблюдением ст.8, конечно, нашего закона ))).

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 13:49
Русалка
Все майно, де б воно не знаходилося .............. заповідаю Петрову Петру Петровичу. При цьому роблю такий заповідльний відказ : покладаю обов[qoute]язок на Петрова Петра Петровича, придбати та прередати у власніть Івановій Інні Іванівні однокімнатну квартиру, розташовану в місті Харкові.

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 14:14
OLNIK
Если Петров принял наследство, Иванова не отказалась до шести месяцев от этого завещательного отказа, то я бы выдавала свидетельство после того, как на имя Ивановой была бы приобретена квартира.Копию договора дарения или каким там приобретено квартиру и заявление от Ивановой в наследственное дело. Заявление о том, что [qoute] ее права, которые возникли в результате завещательного отказа в ее пользу не нарушены и наследник по завещанию Петров приобрел квартиру за договором ..., которая оформлена на мое имя. Договор предоставлен нотариусу для обозрения и возвращен мне Ивановой[qoute] (приблизительно)А потом свидетельство о праве на наследство по завещанию Петрову с указанием об исполнениизавещательного отказа как написано в приметках к форме 11, без указания данных о приобретенной квартире.

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 14:19
creep
Заповідальний відказ не є умовою для виникнення права на спадкування за заповітом, для цього існує заповіт з умовою. Тому враховую чи ч.4 ст.1238 [qoute]Відказоодержувач має право вимоги до спадкоємця з часу відкриття спадщини[qoute], вважаю, що про заповідальний відказ треба вказати в свідоцтві і повідомити Відказоодержувача про його право.

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 14:36
OLNIK
[QUOTE]право вимоги до спадкоємця з часу відкриття спадщини[/QUOTE]Правильно, но до каких пор, и кто это должен проверить?Наследник имеет право выполнить возложенную на него обязанность до шести месяцев или нет?Выдача свидетельства о праве на наследство- это нотариальное действие, которое должно быть бесспорным. А там есть заинтересованное лицо, отказополучатель.Речь идет о выдаче свидетельства, как я понимаю, а не об условии возникновения права на наследство.[B]creep[/B], я не настаиваю, что это самый верный способ как при совершении нотариального действия не нарушить права отказополучателя.А как поступили бы Вы ?

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 14:38
marrrrrina
creep, вы совершенно правыЦитирую комментарий Спасибо-Фатеевой ч.4 ст.1238 пысля спливу 6міс строку спадкоємець, який прийняв спадщину, має задовольнити вимоги відказоодержувача. У противному разі останній може вимагати в суд.порядку примусового виконання спадкоємцем свого обовязку. право на позов виникає лише після того, як спадкоємець прийме спадщину і відмовиться передавати заповідальний відказ

ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 18:27
Мандаринчик
Якщо це відказ, а не умова, то, спадкоємець може фактично його виконати, тільки після оформлення спадщини. він не зобовязаний за свої кошти покупати квартиру, а розпорядитися успадкованим майном може тільки після оформлення спадщини.