Сторінка 1 з 1
Додано:
12 листопада 2010, 17:28
Notart
Звернулися батьки, неповнолітня дитина яких буде навчатися в Чехії. Хочуть зробити довіреність на /[qoute]куратора/[qoute], який мешкає в Чехії, на /[qoute]вирішення усіх питань в мінистерстві освіти та ін мін-х Чехії стосовно навчання їх дитини/[qoute], хтось стикався, що це за довіреність така і які повноваження вони можуть по ній довірити. Зі слів сказали, що це необхідно для представництва, в разі потреби, в закладах охорони здоровя чи правопорядку а також для подачи відповідних документів для навчання.
Додано:
12 листопада 2010, 17:54
Mirabelka
з огляду на те, що батьки своє законне представництво не можуть передоручати, може доцільніше б зробити довіреність від неповнолітнього на куратора? звичайно, довго і нудно чекати на рішення органів опіки все одно треба)
Додано:
12 листопада 2010, 18:24
Notart
А що довірить неповнолітній, якщо він сам обмежено дієздатний, для цього і є батьки(законні представники), які не можут передовіряти свої особисті обовязки по вихованню та забезпеченню дитини? Моя думка, що таку довіреність робити не можна, але ж батьки наполягають, тим більше надали мені [qoute]зразок[qoute], довіреності посвідченої іншим нотаріусом.
Додано:
12 листопада 2010, 19:01
Mirabelka
Стаття 32. Неповна цивільна дієздатність фізичної особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років1. Крім правочинів, передбачених статтею 31 цього Кодексу, фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право:...........2. [B]Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників[/B]....................4. [B]Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування.[/B](Частина четверта статті 32 в редакції Закону N 3201-IV від 15.12.2005)...................Інструкція40. ......................[B]Неповнолітня особа вчиняє правочини, за винятком правочинів, передбачених статтею 31 та частиною першою статті 32 Цивільного кодексу України, за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. Згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника і органу опіки та піклування. [/B]..........................При вчиненні неповнолітньою особою, а також особою, цивільна дієздатність якої обмежена, інших правочинів (крім правочинів щодо транспортних засобів або нерухомого майна) нотаріально посвідчена згода батьків не вимагається. У цьому випадку нотаріус, яким посвідчується правочин, установлює особу батьків (усиновлювачів) або піклувальника, перевіряє справжність їх підпису, про що робить відмітку на згоді, і вказує назву документа, його номер, дату видачі та назву установи, що видала документ, який посвідчує особу, та його повноваження як законного представника. Згода на посвідчення правочину може бути викладена на звороті примірника правочину, що залишається в справах державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса, або на окремому аркуші. (пункт 40 у редакції наказу Міністерства юстиції України від 15.06.2009 р. N 1062/5).
Додано:
12 листопада 2010, 19:03
Mirabelka
Неповнолітній на відміну від малолітнього може і має право вчиняти правичини (так само і довіреності) але з [qoute]обмеженням[qoute] - за згоди батьків (у окремих випадках) і органів опікиінакше - це б точно був абсурд - батькам не можна, і дитині не можна..а що ж коли треба?
Додано:
12 листопада 2010, 19:05
Ынотио
Mirabelka не лезьте в пекло - совет
Додано:
12 листопада 2010, 19:10
Notart
Все Вами вказане зрозуміло, але мова йде не про правочини, передбаченіст.ст. 31, 32 ЦК, а , наприклад дитина потрапляє в лікарню, з якоюсь травмою і потрібна, скажимо операція, чи ще щось, на що звичайно потрібна згода батьків, хто буде надавати цю згоду і на підставі чого, чи в правоохоронні органи- хто буде представляти інтереси дитини. Саме на ці випадки Батьки хочуть зробити довіреність
Додано:
12 листопада 2010, 19:12
Mirabelka
[B]Ынот[/B]больше не буду)))))да, реально - нереальноэто уже на № 7
Додано:
12 листопада 2010, 19:16
igor
смотрите чтоб воттак не получилосьhttp://www.yurradnik.com.ua/yurforum/index.php?action=topicid=23280
Додано:
12 листопада 2010, 19:21
Notart
igor ??? в якому сенсі?
Додано:
12 листопада 2010, 20:06
Доктор ZAZ
Сделать заяву от родителей по аналогии с заявой на временные поездки. Только сделать не на срок поездки, а на период обучения.
Додано:
12 листопада 2010, 20:25
Ынотио
если заявлением то примерно такого характераз метою навчання, у супроводі куратора - гр. (серія 0, що зареєстрована за адресою: м, яка несе відповідальність за життя та здоров'я нашої доньки та приймає усі необхідні рішення по захисту прав та законних інтересів дитини, в тому числі по питанням медичного характеру у разі такої необхідності.
Додано:
12 листопада 2010, 20:27
Ынотио
можно добавитьСтрок, протягом якого дитина буде перебувати за межами України -період навчання. У разі виникнення необхідності у продовженні зазначеного строку перебування нашої доньки за кордоном ми не будемо заперечувати проти цього. Сповіщаємо, що підстав, які відповідно до ст.6 Закону України „Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” обмежували б право дитини на виїзд за кордон, немає.
Додано:
13 листопада 2010, 14:05
Notart
Дякую, запропонував вищенаведені варіанти- пішли радитися та міркувати.