Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 29 листопада 2010, 00:47
Наталья К
Помогите разобраться,пожалуйста. Есть завещание, по которому дом наследует мой знакомый, но при обращении к нотариусу, оказалось, что у наследодателя есть родная сестра-инвалид 3-й группы и нотариус сказал, что по закону она имеет право на свою долю в доме. С наследодателем сестра не жила, но после смерти наследодателя сменила замки на доме, пустила квартирантов и всячески препятствует в пользовании наследством знакомому. Что нужно сделать, чтобы выделить сестре наследодателя ее долю и воспользоваться своей частью наследства. Я ОШИБЛАСЬ...Извините, но, оказывается, я неправильно поняла моего знакомого. Есть ОН, его родная СЕСТРА и МАТЬ.МАТЬ написала завещание, в котором после ее смерти дом наследует ОН(сын). После смерти матери ОН получил 3/4 части дома, а СЕСТРА-инвалид получила 1/4 дома наследства по закону. Сейчас СЕСТРА препятствует ЕМУ в распоряжении его частью дома, сменила замки и пустила квартирантов. Что нужно делать ЕМУ, чтобы выделить свою долю и пользоваться домом? Предлагал СЕСТРЕ выкупить ее долю, но она не хочет, требует ПОЛОВИНУ дома.

ПовідомленняДодано: 29 листопада 2010, 01:02
Всем повезет!!!
[B]Наталья К[/B], право на обов’язкову частку мають особи, визначені у ст. 1241 ЦКУ, ними є Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Цей перелік є вичерпаним і як бачите, серед нього немає рідних сестер/братів спадкодавця. Тому рідна сестра спадкодавця-інвалід 3-ї групи не має права на обов’язкову частку. Цілий будинок по заповіту отримує Ваш знайомий, якщо у спадкодавця немає спадкоємців, які мають право на обов’язкову частку, перелік яких визначений у ст. 1241 ЦКУ. Якщо сестра перешкоджає використанню будинком Вашому знайомому, то, якщо Ваш знайомий отримав вже Свідоцтво про право на спадщину за заповітом на будинок та зареєстрував право власності в органах технічної інвентаризації, то хай він звертається до суду із позовом про усунення перешкод в користуванні будинком, що належить Вашому знайомому на праві власності, після того як Рішення суду, яке буде постановлено на користь Вашого знайомого набуде законної сили, знайомий звертається до державної виконавчої служби із заявою про відкриття виконавчого провадження і виконання Рішення суду, на підставі чого державна виконавча служба виселяє із будинку сестру спадкодавці, і крапка.

ПовідомленняДодано: 29 листопада 2010, 01:08
Всем повезет!!!
[B]Наталья К[/B], я Вас правильно зрозуміла , Вас цікавило чи має право сестра на обов’язкову частку у спадщині? якщо ні, то виправте мене будь-ласка.

ПовідомленняДодано: 29 листопада 2010, 01:31
Всем повезет!!!
Якщо ж ситуація інша, т.т. така, що сестра спадкодавця є співвласницею будинку на законних підставах, і якщо ніяким чином не бажає йти на компроміс із Вашим знайомим, то після оформлення спадщини Вашим знайомим хай він звертається до суду із позовом про виділ частки із будинку, що є у спільній частковій власності, тоді він зможе зробити окремий вхід і кімнати будуть поділені через суд між ними (якщо це реально), якщо не реально , то застосовується ч.2 ст. 364 ЦКУ. Згідно ч. 1 ст. 364 ЦКУ співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Згідно ч. 2. цієї ж статті якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою. [B]Якщо ж частка сестри-інваліда є незначною, то: [/B] Згідно ч. 1. ст. 365 право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо: [B]1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі [/B] 2) річ є неподільною [B]3) спільне володіння і користування майном є неможливим [/B] 4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї. 2. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

ПовідомленняДодано: 29 листопада 2010, 05:53
dashastarina
Підкажіть, будь ласка! Може хто має досвід складання договору купівлі-продажу літака. Які потрібно витребувати правовстановлюючі документи (доречі, докментація на літак займає півкімнати).

ПовідомленняДодано: 29 листопада 2010, 15:08
Наталья К
[B]Всем повезет!!![/B] Большое спасибо за ответ!

ПовідомленняДодано: 30 листопада 2010, 14:59
Наталья К
Извините, но, оказывается, я неправильно поняла моего знакомого. Есть ОН, его родная СЕСТРА и МАТЬ.МАТЬ написала завещание, в котором после ее смерти дом наследует ОН(сын). После смерти матери ОН получил 3/4 части дома, а СЕСТРА-инвалид получила 1/4 дома наследства по закону. Сейчас СЕСТРА препятствует ЕМУ в распоряжении его частью дома, сменила замки и пустила квартирантов. Что нужно делать ЕМУ, чтобы выделить свою долю и пользоваться домом? Предлагал СЕСТРЕ выкупить ее долю, но она не хочет, требует ПОЛОВИНУ дома.

ПовідомленняДодано: 03 грудня 2010, 03:01
Наталья К
0