Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 15 грудня 2010, 21:23
ALESKA
Як правильно записати прийняття грошових коштів на депозит нотаріуса в реєстр для реєстрації нотаріальних дій

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2010, 12:47
SELLA
"Стаття 537-538 ЦК почитайте уважно+ закон про нотаріат та інструкцію....02-44 Книга обліку депозитних операцій.... є книжка згідно номенклатури В реєстр для н/д не пишемо"

ПовідомленняДодано: 16 грудня 2010, 21:00
OlgaV
А ми пишемо в реєстр цю нот. дію, не дивлячись на те, що взагалі з вищенаведених нормативних актів не зрозуміло куди проставити реєстр по вчиненій нот. дії., адже посвідчувального напису для неї не існує. Однак як можна вчинити нот. дію не записавши її в реєстр, адже [qoute]доказом вчиненої нотар. дії є запис в реєстрі[qoute] /на жаль не можу одражу зараз знайти, звідки я це памятаю/. А в реєстрі запис робимо наступним чином: гр. 3: Іванов Петро Федорович, адреса, код гр. 4: паспортні дані гр. 5: прийнято в депозит грошову суму в розмірі ________, для передачі гр-ну ________________, /можна також писати, якщо не лінь з метою погашення якої заборгованності, якщо ці відомості відомі нотаріусу/. Номер реєстраційний все одно уже для себе позначаю на корінці квитанції, що залишається у справах нотаріуса. Але депозит, це не єдина нот. дія, до якої не існує посвідчувального напису, наприклад, передача заяв, але ж в реєстр все одно записуємо передачу. :(((((

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2010, 00:15
SELLA
[B]OlgaV.[/B].... а мито державне в якому розмірі справляєте за цю нотаріальну дію??

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2010, 14:52
OlgaV
беремо плату не менше одного відсотка, а якщо сума дуже [qoute]нічтожна[qoute] то ще за технічну роботу треба додати якусь суму /уже на розсуд кожного нотаріуса/, адже листування і поштових витрат може буде забагато, а взагалі депозит- багато [qoute]викорисаного паперу[qoute], а толку мало.:(

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2010, 14:54
Золотая Рыбка
OlgaV,мне тут поручили на семинар готовить доклад по депозиту, но у меня его не было лет 8! Если будет не тяжело-может кинете пару конфликтных проблем по нему, ну короче, в чем возникают непонятки, плиз!

ПовідомленняДодано: 17 грудня 2010, 14:58
OlgaV
А на доказ того, що треба у реєстр записати депозит, ще учора хотіла знайти витяг з нормативи, але не встигала, тож сьогодні знайша у нашій інстуркіції таке: «Кожній нотаріальній дії присвоюється окремий порядковий номер. Номер, під яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, позначається на документах, що видаються нотаріусом, чи в посвідчувальних написах. Запис у реєстрі для реєстрації нотаріальних дій є доказом вчинення нотаріальної дії.(абзац третій пункту 25 у редакції наказу Міністерства юстиції України від 15.06.2009 р. N 1062/5)

ПовідомленняДодано: 18 грудня 2010, 16:25
OlgaV
Золотій Рибці. Я не знаю, чи будете Ви вважати проблемним моментом таку, наприклад, річ: Як уже зазначалося вище «Кожній нотаріальній дії присвоюється окремий порядковий номер. Номер, під яким нотаріальна дія зареєстрована в реєстрі для реєстрації нотаріальних дій, позначається на документах, що видаються нотаріусом, …..». При оформлені депозиту нотаріус видає квитанцію встановленого зразка. Куди ставити отой реєстраційний номер з нашого реєстру для реєстрації нот. Дій- для мене не зрозуміло. Я для себе позначаю його на корінці квитанції. /Але це лише моя позиція, а чи правильно так робити- не впевнена/.Ще один момент, який виник зовсім недавно по депозиту. Боржник перерахував гроші на рахунок нотаріуса одного дня, а за квитанцією з’явися через 2 тижні. Ніби все нічого, а от не розумію, гроші уже на рахунку, а в реєстр нот. дій ще не записано, що відбулась така нот. Дія, як прийняття грошових коштів в депозит. Пишу в реєстр аж тоді, коли прийде боржник за квитанцією і підпишеться у реєстрі. Завжди приходили одночасно, день у день, а тепер не знаю, чи не буде проблемою, те що гроші знаходились на рахунку нотаріуса стільки часу, і ніби не оформленими були. Крім того, не впевнена, яку при цьому дату надходження коштів писати у книгу обліку депозитних операцій: чи дату поступлення на рахунок, чи дату вчинення нот. Дії щодо прийняття в депозит.А взагалі депозит зазвичай оформляють коли кредитор не хоче по якійсь причині не брати гроші від боржника. Це може бути повернення вкладу учаснику товариством, коли учасник оспорює вартість частки. Тоді варто приймати в депозит гроші уже після винесення судового рішення про суму, що підлягає поверненню.

ПовідомленняДодано: 18 грудня 2010, 16:29
Золотая Рыбка
сПАСИБО! Есть над чем подумать!