Сторінка 1 з 3
Додано:
13 січня 2011, 15:13
Алекс 3
Яка думка щодо виправлень? Робимо чи ні? В нових правилах (п.6.13) є тільки про помилки у документах, які не потребують підпису особи, а що з іншими? Робимо по-старому? Питання виникає тому, що нам на семінарі сказали, виправлення тепер не робити взагалі, але ж в Інструкції норму про виправлення ніхто не скасовував. Поможіть, розібратись!!!!!!!
Додано:
13 січня 2011, 15:13
Алекс 3
0
Додано:
13 січня 2011, 15:19
dordy
В правилах змінилося тільки відносно документів, на яких не потрібен підпис особи: [qoute] У разі допущення помилки у тексті нотаріально оформлюваного документа, який не потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії (свідоцтва, виданого нотаріусом, копії документа, дубліката документа тощо), внесення дописок чи виправлень до тексту документа здійснюється за заявою такої особи, зареєстрованою у Журналі реєстрації вхідних документів[qoute].У всіх інших випадках виправлення робимо так як і раніше.
Додано:
13 січня 2011, 15:25
Аленка
По [qoute]правилам[qoute] делаем [qoute]змыни чи доповнення[qoute]. Т. Е. получается не исправляем. По договорам это конечно хорошо, ничего мудрить не надо, а по доверенностям - легче новую сделать, а по завещанием, так вообще не известно, отменять старый (если в фамилии ошибка) вообщей как всегда.
Додано:
13 січня 2011, 15:33
dordy
Аленка: [qoute]змыни чи доповнення[qoute] робляться у разі, [qoute]якщо текст нотаріально оформлюваного документа викладено неграмотно, нечітко[qoute]. А про виправлення помилки у тексті йдеться лише, якщо це документ, що не потребує підпису особи.
Додано:
13 січня 2011, 17:56
tessa
Мне думется, что Аленка права. Вносятся исправления только на тех документах, которые не требуют подписи лица-свидетельство, копия, дубликат.. А в остальных случаях делается допс или заново документ. Это видение Чижмарь. Она об этом говорила на Академических слушаниях в Киеве. И с этой позиции и внесли изменения в данный пункт Инструкции по делопроизводству.
Додано:
13 січня 2011, 18:06
наивная дура
.1. Ці Правила встановлюютьпорядок документування нотаріальної діяльності та зберігання архіву івизначають порядок організації роботи з документами в державнихнотаріальних конторах ( далі – контора), державних нотаріальнихархівах (далі – архів), приватними нотаріусами. Далее, п 2.4. Нотаріальнеділоводство включає: складання, оформлення, реєстрацію , облік і виконанняконторою, архівом, приватним нотаріусом документів по витребовуванню і наданнювідомостей і (або) документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії,у тому числі передбачених міжнародними договорами, у зв’язку з наданнямправової допомоги То есть деловодством НЕ ПРЕДУСМОТРЕНЫ собственнотребования к составлению именно НОТАРИАЛЬНЫХ документов!!! Кроме того, что они должны быть составлены грамотно и в соответствии с законом.6.24. Не приймаються для нотаріального оформлення документи:що не відповідають вимогам законодавства що містять відомості,які принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особиабо ділову репутацію юридичної особищо мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережні виправлення, документи, текст яких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також написані олівцему яких не можна прочитати текст у первісному написанні, як, наприклад,документи, залиті чорнилом, водою, потерті тощо порвані документи викладені на двох і більше аркушах, якщо аркуші не прошито, не пронумеровано і кількість прошитих аркушів не скріплена підписом посадової (уповноваженої на те) особи та печаткою юридичної особи чи фізичної особи-підприємця, що видала документ. Отсюда вытекает, что если мне принесут документ с иправлениями в соответствии с эти пунктом, то я ДОЛЖНА его принять.
Додано:
14 січня 2011, 12:46
OLENA
А что, уже внесены изменения в Інструкцію по порядок вчинення нотаріальних дій по поводу внесения изменений и исправлений в документы?
Додано:
14 січня 2011, 13:28
Алекс 3
OLENA, вот именно, что не внесены, но некоторые читают пункт про исправления в Правилах деловодства как исключающий любые другие исправления,кроме прописаных там.
Додано:
14 січня 2011, 13:43
Katrina
Чтоб не создавать новую тему вопрос про прокреслення на докуметах. В правилах нет, а в инструкции которую никто не отменял и не изменял есть. Я так поняла что прокреслюем???
Додано:
14 січня 2011, 13:45
domovoy
не прокреслюю
Додано:
14 січня 2011, 13:50
Katrina
А как же п. 23 Инструкции, там же дописки и виправлення??????????????
Додано:
14 січня 2011, 16:12
Dali
Якщо вони встановили, що тільки правила регулюють діловодство, то повинні були виключити з інструкції ті пункти, що стосуються діловодства. А то виходить повна нерозбериха. Мене, наприклад, цікавить, чи діє той пункт в інструкції, який зобов'язує номер бланка писати після посвідчувального, чи тепер пиши куди хочеш?
Додано:
14 січня 2011, 16:27
Marysia.
[QUOTE]6.24. Не приймаються для нотаріального оформлення документи:що не відповідають вимогам законодавства що містять відомості,які принижують честь, гідність та ділову репутацію фізичної особиабо ділову репутацію юридичної особищо мають підчистки або дописки,закреслені слова чи інші незастережні виправлення, документи, текстяких неможливо прочитати внаслідок пошкодження, а також написані олівцему яких не можна прочитати текст у первісному написанні, як, наприклад,документи, залиті чорнилом, водою, потерті тощо порвані документивикладені на двох і більше аркушах, якщо аркуші не прошито,не пронумеровано і кількість прошитих аркушів не скріпленапідписом посадової (уповноваженої на те) особи та печаткоююридичної особи чи фізичної особи-підприємця, що видала документ.Отсюда вытекает, что если мне принесут документ с иправлениями всоответствии с эти пунктом, то я ДОЛЖНА его принять.[/QUOTE]согласна на 2000%%. [QUOTEОтсюда вытекает, что если мне принесут документ с иправлениями всоответствии с эти пунктом, то я ДОЛЖНА его принять][/QUOTE] Если нам приносят документ любой(вчера біло свидетельство о браке с исправлениями, засвидченіми подписью и печатью , он для меня дествительный, так почему мой документ с моими исправлениями недействительный. Давайте создавать нормальную практику.Не могут быть разными правила для субъектов. Или все органы вносят исправления в таком же порядке кк и нотариус, или нотариус вносит исправления согласно норм, которым подчиняются все остальные. Опять предвзятое отношение конкретно к специалисту. Ведь не выносят повторное Постановление Кабмина даже если в законе написали безграмотно? мы с вами недавно были свидетелями, когда подписывали номенклатуру. Все в порядке . все поняли, произошла техническая ошибка для исправления которой достаточно было устного сообщения и все в разделе 3 написали так как должно быть. Мы с вами сами доводим ситуацию до абсурда. Нет возможности послать всех граждан в суд, если сторона по договору ушла в мир иной. И чем суд более компетентен исправить техническую ошибку нотариуса? Как то недавно коллега здесь писал о нотариусах в Польше, которых все граждане зовут пан судья. Как мне это по душе.:)) мы ведь действительно судьи, только суд у нас такой, что спора в нем нет и мы это подтверждаем.
Додано:
16 січня 2011, 00:50
Jaine
Інструкція :23. Тексти нотаріально посвідчуваних правочинів, засвідчуваних копій (фотокопій) документів і витягів з них, тексти перекладів та заяв повинні бути написані зрозуміло і чітко, дати, що стосуються змісту посвідчуваних правочинів, повинні бути позначені хоча б один раз словами, а найменування юридичних осіб та їх ідентифікаційні коди за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - без скорочень із зазначенням їх місцезнаходження. У необхідних випадках зазначаються номери рахунків юридичних осіб у банках (кредитних установах). Прізвища, імена та по батькові фізичних осіб, їх місце проживання та ідентифікаційний номер за даними Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, крім уповноважених представників юридичних осіб, повинні бути написані повністю, а у випадках, передбачених законами, - із зазначенням дати їх народження. При посвідченні правочинів за участю іноземних громадян зазначаються також їх громадянство, адреса постійного місця проживання за межами України, а при посвідченні правочинів за участю іноземних юридичних осіб - місцезнаходження та держава, де зареєстровано юридичну особу. На нотаріально оформлюваних документах не заповнені до кінця рядки та інші вільні місця прокреслюються, за винятком документів, призначених для дії за кордоном, у яких прокреслення не допускаються. Дописки і виправлення можуть бути зроблені тільки під час вчинення нотаріальної дії. Усі виправлення мають бути зроблені так, щоб усе помилково написане, а потім закреслене можна було прочитати. Виправлення, зроблені в тексті нотаріально оформлюваного документа, який не потребує підпису особи, що звернулася за вчиненням нотаріальної дії (наприклад, копія документа), застерігаються нотаріусом лише в кінці посвідчувального напису з проставленням підпису нотаріуса і печатки на такому застереженні. Дописки чи виправлення, зроблені в тексті правочину, повинні бути застережені нотаріусом, підписані особами, які вчиняють нотаріальну дію, із зазначенням дати внесених виправлень чи дописок та скріплені підписом і печаткою нотаріуса. При засвідченні справжності підпису на документах дописки і виправлення можуть бути зроблені лише особою, яка звернулася за вчиненням нотаріальної дії, із зазначенням дати і проставленням особистого підпису під дописками чи виправленнями. Зазначені дописки і виправлення скріплюються підписом та печаткою нотаріуса. У разі якщо документи, що посвідчуються, видаються або засвідчуються, викладені на двох і більше окремих аркушах, вони повинні бути прошиті нитками білого чи червоного кольору або скріплені у спосіб, що унеможливлює їх роз'єднання без порушення їх цілісності, з проставленням печатки нотаріуса і зазначенням кількості скріплених аркушів.{ Пункт 23 в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1062/5 ( z0518-09 ) від 15.06.2009 }
Додано:
18 січня 2011, 13:45
Evelina
[QUOTE]В правилах нет, а в инструкции которую никто не отменял и не изменял есть. Я так поняла что прокреслюем???[/QUOTE]Прокреслюю.
Додано:
21 січня 2011, 16:14
Гудвин
а як бути з тим, якщо в довіреності в посвідчувальному помилка (неправильно зазначена дата), а довіритель закордоном? що в цій ситуації робити????
Додано:
04 лютого 2011, 12:46
Юлька-шпулька
ой, извините, не туда скопировала вопрос, перенесла в тему [qoute] Прочеркивать свободные места в документе[qoute]
Додано:
04 лютого 2011, 17:52
lesha82
на № 19 в правилах есть фраза что [qoute]між записами не має бути вільних місць[qoute],а по теме как в п.23 інструкції
Додано:
11 лютого 2011, 17:09
sugar
Вертаємось до питання!!!На сьогоднішній день більшість нотаріусів вважає що помилки на довіреностях виправляти не можна! І управління юстиції в областях теж так вважають це в усіх областях так?
Додано:
14 березня 2011, 23:55
Melody
коллеги, подскажите пожалуйста, если в доверенности на распоряжение автомобилем в адресе представителя сделана ошибка, вместо проспекта, указан проезд, это существенное нарушение? и могут ли по такой доверенности возникнуть проблемы у представителя, например при передоверии или в гаи? очень срочно нужно знать ваше мнение, спасибо.
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 12:25
mechtatel
Друзья, подскажите! В тексте удостоверительной надписи в завещании пропущен месяц (число и год указаны).
Как правильно внести исправления?
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 13:00
glamour
Знакомые нотариусы делают таким образом: Переподписывают документ на белой бумаге, что бы у себя в наряде лежал документ без ошибок, у людей забираю оригинал с ошибкой, и выдают дубликат документа.
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 13:08
VITAminka
glamour написав:Знакомые нотариусы делают таким образом: Переподписывают документ на белой бумаге, что бы у себя в наряде лежал документ без ошибок, у людей забираю оригинал с ошибкой, и выдают дубликат документа.
а о выдаче дубликата на своем экзмепляре отметку они делают? а заяву на выдачу дубликата?
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 13:31
glamour
Заявление и отметка обязательно, ну купил квартиру человек неделю назад, ну порвал ребенок договор, вот он пришел к нотариусу взять дубликат, как по моему так все хорошо слаживается, какая разница за что НАМ платить (ошибка то наша) за регистрацию изменений в реестре правочинов или за регистрацию дубликата. Так пусть будет все красиво, так вроде и ошибок не допускаем...
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 13:35
лавандочка
пунт 6.16 правил диловодства
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 13:52
Rangе
Спасибо Лавандочка, что опередили. Не могла вспомнить ник и пароль, пришлось заново регистрироваться. Товарищи зачем забивать коллегам голову по поводу ДУБЛИКАТОВ..... А на щет беленького листика - согласна.
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 13:59
glamour
Как же на счет листика согласна, а на счет дубликата??? Я же говорю не именно про исправление в удостов., а про исправление в дате, в ФИО, в адрессе и т.д. По моему проще выдать дубликат (при условии что все стороны сделки могут прийти ко мне и переподписать мой экземпляр), чем делать Договор изменений.
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 14:35
Оленка Справедлива
И деньги они берут за такой дубликат?
Re: Виправлення і дописки
Додано:
29 вересня 2011, 14:44
Rangе
[color=#BF00FF][[size=50]quote="glamour"]Как же на счет листика согласна, а на счет дубликата??? Я же говорю не именно про исправление в удостов., а про исправление в дате, в ФИО, в адрессе и т.д. По моему проще выдать дубликат (при условии что все стороны сделки могут прийти ко мне и переподписать мой экземпляр), чем делать Договор изменений.[[/size]
[/color]
Я отвечала конкретно на поставленный вопрос (ошибка в удостоверительной) Если же в тексте - можно и дубликат