Сторінка 1 з 3

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:37
БВІ
28.01.11 10:47 Янукович подписал изменения в Семейный кодекс о совместной собственности супругов Президент Украины Виктор Янукович подписал закон № 2913-VI от 2011 г. /[qoute]О внесении изменения в статью 61 Семейного кодекса Украины относительно объектов права общей совместной собственности супругов/[qoute], сообщает пресс-служба главы государства. Доку Умаров объяснил, почему взрывы были именно в Москве Законом дополнена статья 61 Семейного кодекса Украины новой частью, в которой определяется, что объектом права общей совместной собственности супругов является жилье, приобретенное одним из супругов во время брака в результате приватизации государственного жилищного фонда, и земельный участок, приобретенный в результате безвозмездной передачи его одному из супругов из земель государственной или коммунальной собственности, в том числе приватизации. Закон вступает в силу через десять дней со дня его опубликования.Напомним, 11 января ВР приняла соответствующий законопроект под № 4493.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:39
Per se
чего и следовало ожидать(((((рыдаю...

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:41
Армани
процитирую классика: заразы здийснэння рэформ.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:45
Veдьмо4ка
пипец...а я еще лелеяла надежды... ((((( (говорят же шо надежда такая с*ка которая должна умереть первой)....

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:50
Marysia.
пипец, следующие измененич внесут в статью ЦК о дарении - каждый дар, ессли он получен во время брака- будет общим. Иначе не пройдет. :(((

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:50
Marysia.
рука бойца от напряга задрожала и дала дубль.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:50
ela
як все швидко, вчора в Давосі, сьогодні підпис. Боже працює наш президент............

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 14:53
ela
Marysia не підсказуйте

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:09
ксюша
я так понимаю, что это имущество которое было получено после вступления в силу этого закона

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:24
Monti
никакой информации в нете по этому поводу ещё нет..если у кого-то будет ссылочка на подписанный закон,скиньте,пожалуйста :)

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:25
Per se
[URL=[qoute] http://www.president.gov.ua/documents/13082.html[qoute]] http://www.president.gov.ua/documents/13082.html[/URL]

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:30
Veдьмо4ка
[QUOTE]я так понимаю, что это имущество которое было получено после вступления в силу этого закона[/QUOTE]с чего бы это?! ))))

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:33
Monti
Закон ещё не подписан?на Верховной Раде ещё ничего нету!

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:34
Veдьмо4ка
[QUOTE]на Верховной Раде ещё ничего нету![/QUOTE]так он же шь еще в силу не вступил вот и нету ...

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:35
Per se
Monti, вы читать умеете? Закон сегодня подписан, но еще не опубликован, а соответственно в силу не вступил!!!

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:37
При*НЦ
Остаеться вопрос относительно действия нормы во времени:[B]То имущество, что было приватизировано ранее, до вступления в слиу закона, не будет считаться совместной собственностью?[/B] Также вопрос, что если имущество было приватизировано на мужа и жену - все равно в часть каждого будет считаеться еще и совместной собственностью???Если являеться, то капец сколько имущества отчуждено без согласия супруга. Суды будут завалены.[B]Варианты толокования статтьи после внесения изменений:[/B]1) Имущество, что было приватизировано до вступления в силу Закона - не являеться совместной собственностью. И согласия не надо.2) Имущество, что было приватизировано до вступления в силу Закона - являеться совместной собственностью. Согласие надо.3) Если конкретное имущество было приватизировано на обоих супругов по 1/2 каждому - согласие на дарение одним надо.4) 3) Если конкретное имущество было приватизировано на обоих супругов по 1/2 каждому - согласие на дарение своей части все равно надо.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:48
sugar
Каждый будет рассуждать так как ему выгодно, пока не будет каках либо разяснений.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:55
GUSSI :)
может не права- поправьте, но закон обратной силы не имеет, и все то, что было приватизировано до его вступления в силу является [qoute]особистою приватною власністю[qoute] или ошибаюсь?

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 15:59
Кэрри
Эмоции переполняют и выливаются через край. Имущество, полученное бесплатно, стало совместной собственностью. Действительно, а чем тогда отличается наследство или дарение, тоже ведь приобретается одним из супругов в браке? Моя ЛОГИКА в шоке???!!!

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 16:00
Кэрри
Ну признайтесь, может это какой-то розыгрыш ?

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 16:39
Katafeyka
а почему вы так уверены, что до закрепления этой нормы такое имущество было личной собственностью?? в СК в исчерпывающем перечне имущества, которое является личной собственностью приватизированного имущества и раньше не было

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 16:54
GUSSI :)
Законом про приватизацію передбачено 2 способи переходу права власності на нерухоме майно — [B]безоплатна передача[/B] та продаж.Безоплатна передача майна однією особою іншій особі у власність відповідно до ст. 717 Цивільного кодексу України є [B]договором дарування[/B]. Викуп надлишкової площі є по своїй правовій природі купівлею-продажем майна, оскільки одна сторона передає майно (товар) у власність другій стороні, а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.Відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України, [B]особистою [/B]приватною власністю особи є майно, набуте нею за час шлюбу, але на підставі договору дарування. Таким чином, у разі, коли квартира приватизується в межах норм безоплатної передачі на одного з подружжя, така квартира є його чи її приватною, особистою власністю.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 16:55
GUSSI :)
если не права - пожалуйста поправьте

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 17:27
Армани
Мирошниченко в интервью сказал, что скоро это же ждет и дарение, останется частной собственностью только имущество приобретенное до брака.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 17:35
логос
Я вважаю що після публікації спільна сумісна власність буде розповсюджуватись і на те майно яке було приватизоване раніше, до цього закону , судова практика все покаже, правда неясно як бути тепер із роз'ясненням Пленуму Верховного суду?.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 17:50
Katafeyka
GUSSI :), если порассуждать, то я согласна, что по логике это все правильно, но если буквально читать СК, то у нас как всегда написано все через ж...:Стаття 57. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка 1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є: 1) майно, набуте нею, ним до шлюбу 2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі [U]договору дарування[/U] або в порядку спадкування 3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. то есть именно по договору дарения - личная собственность, а по приватизации...такого нетприватизация получается не указана, поскольку это не одно и то же, что [U] договор[/U] дарения

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 17:51
dina
Подивилась хронологію розгляду законопроекту на сайті ВРУ. Цікаво, що ініціатор законопроекту нардеп Ю. Мірошниченко. Мета благородна - захистити майнові інтереси подружжя. Як? Мірошниченко запропонував доповнити ст.61 СК частиною такого змісту:“Об’єктом права спільної сумісної власності подружжя є житло та земельна ділянка, в тому числі набута одним із подружжя за час шлюбу на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності або приватизації земельної ділянки.” Тобто про приватизоване житло ще не йдеться, лише про земельні ділянки.Але захищати майнові інтереси подружжя - так захищати. Головне науково-експертне управління ВРУ показало [qoute]класс[qoute]: у свєму висновку без будь-яких обгрунтувань, вагань чи просто роздумів вказало на доцільність розповсюдження режиму спільної сумісної власності і на приватизований житловий фонд. Навіть відповідну редакцію статті сформулювали. Країна має знати імя своїх [qoute]ГЕРОЇВ[qoute] - службовців Головного науково-експертного управління ВРУ: це І.В.Зуб,О.А.Шевченко і заступник начальника управління В.М.Шамота. Я вважаю, що в даному випадку все вирішили персоналії, а країні просто [qoute]пощастило[qoute] на [qoute]обдарованих[qoute] юристів. Закон-чистий плід благих намірів, не більше, а благими намірами, як відомо .... Не було тут ні лобіювання чиїхось інтересів, ні наповнення бюджету Ось така чиста юридична недолугість.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 17:58
Олл
Під час приватизації житла відбувається такий процес.За рахунок особистих грошових коштів, які є приватизаційними коштами, випущених державою в безготівковій формі та облікованих в однаковій сумі для кожного ромадянина України на спеціальних рахунках Ощадбанку України, КУПЛЯЄТЬСЯ у держави особисто кожним громадянином житло. Підтвердженням цього є ПЛАТІЖНЕ ДОРУЧЕННЯ, що підписується ОСОБИСТО кожним громадянином (за малолітніх дітей діють їх законні представники – батьки). На підставі цього платіжного доручення (сама назва документа містить в собі кваліфікуючу ознак – це платіж) Ощадбанком здійснюється перерахування спеціальних приватизаційних грошових коштів.Таким чином, що ми маємо? Звичайна операція купівлі-продажу житла за ОСОБИСТІ кошти. Приватизація – це не безоплатна передача житла, а його купівля-продаж особисто кожним за особисті (нехай і спеціальні) грошові кошти в особисту приватну власність.Закон надрукують, через 10 днів він набуде чинності і що далі?Напрошується тільки один висновок. Все, що буде пов’язане з приватизованим майном, повинно буде йти ченез згоду іншого з подружжя. І не має вже значення, коли воно приватизоване до набуття чинності законом чи після. В той же час позиція щодо правочинів по такому майну, що відбулися до набуття чинності закону повинна бути незмінною - це особиста власність. Застосувати зворотню дію закону в часі неможливо, тому що він не покращує, а погіршує права особи, яка приватизувала житло, зменшуючи її частку. Відход від цього ПРИНЦИПУ ризикує “рознести на друзки” архів нотаріуса.

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 18:02
космос
ну шо дождалися!!! и наследство з дарением общая совместная!!!

ПовідомленняДодано: 28 січня 2011, 18:02
GUSSI :)
на №27 Приватизація державного житлового фонду (далі - приватизація) - це [B]відчуження квартир [/B](будинків), квартир у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб (далі - жилої площі у гуртожитках) (з урахуванням положення частини другої статті 2 цього Закону), кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України. Стаття 3. Способи приватизації Приватизація здійснюється шляхом: [B]безоплатної передачі[/B] громадянам квартир (будинків), кімнат у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю Приватизація - це [B]безоплатна [/B]передача майна у власність , а безоплатна передача майна це і є [B]дарування[/B]. ЦК Стаття 717. Договір дарування 1. За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується [B]передати [/B]в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) [B]безоплатно майно [/B](дарунок) [B]у власність.[/B] я бы не сказала что это рассуждения, это в законе прописано.