Сторінка 1 з 1
Додано:
15 лютого 2011, 21:35
peteroff
Шановні колеги,відчужується кімната в комунальній квартирі, що складаяє 14/100 цієї квартири. Серед співвласників є 2 малолітні особи. Всім співвласникам було зроблено передачу заяв, які вони отримали. Протягом 30 днів відповідь від батьків про згоду/відмову придбати квартиру на імя малолітніх не отримано. Чи можна посвідчувати договір відчуження кімнати?
Додано:
15 лютого 2011, 21:39
Золотая Рыбка
Я бы оформила1. ст. 173 устанавливает роздельность имущества родителей и детей2. ст. 177 если у ребенка ЕСТЬ ИМУЩЕСТВО, родители управляют им и т.д. по текстуПереважне право на придбання-это ПРАВО, а не обязанность, и не ИМУЩЕСТВО.
Додано:
15 лютого 2011, 21:40
Ынотио
№ 2 + 100 - нагленькая умненькая мордочка )))
Додано:
15 лютого 2011, 21:54
peteroff
Дякую за відповідь, я так розумію, що згода опікунської ради на відчуження частки квартири, співвласниками якої є малолітні не потрібна?
Додано:
15 лютого 2011, 21:56
Ынотио
на № 4[QUOTE]відчужується кімната [B]в комунальній[/B] квартирі, [/QUOTE]
Додано:
16 лютого 2011, 01:59
Doroty
А я вважаю, що згода ОПП обов'язкова. Напевно, ці малолітні в комунальній квартирі зареєстровані? Довідку форму №3 треба брати стосовно 86/100 частин цієї квартири (не тільки тієї частини що відчужується). Бо якщо стане сусідом малолітніх дядя Вася-наркоман, хто буде відповідати?
Додано:
16 лютого 2011, 11:13
Vanda
Doroty, а співвласники відповідно до ст. 362 ЦК вибирають собі співвласника? І потім, як Ви собі вбачаєте, що ОПП не дасть згоди батькам малолітньої відмовитись від переважного права купити частку, і що? Це зобов'яже батьків купити ту частку для їх дитини? Так виходить?
Додано:
16 лютого 2011, 12:35
РадионЧИК
Я вважаю за необхідне брати заяву про відмову малолітніх, які діють за згодою обох батьків, та на підставі рішення опікунської ради. Виправляю помилку, якщо комусь незрозуміло, через помилкову літеру 'о'.
Додано:
16 лютого 2011, 12:43
Oooo
[QUOTE]за необхідне борати відмову малолітніх які діють за згодою обох батьків[/QUOTE]- тобто???
Додано:
16 лютого 2011, 13:01
Veдьмо4ка
[QUOTE]борати відмову малолітніх які діють за згодою обох батьків[/QUOTE]поясните....
Додано:
16 лютого 2011, 14:28
Doroty
на пост. №7А якже ст.71 ЦК, чи це не МАЙНОВЕ ПРАВО?А якже З А К О Н У К Р А Ї Н И Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей Стаття 12. Захист прав та інтересів дітей під час вчинення правочинів щодо житлових приміщень 1. Держава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна. 2. Неприпустиме зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення будь-яких правочинів щодо жилих приміщень. 3. Органи опіки та піклування здійснюють контроль за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, [B]житлових прав та інтересів дітей. [/B] 4. Для вчинення [B]будь-яких[/B] правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування. Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав та інтересів дітей при наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, яке належить дітям.
Додано:
16 лютого 2011, 16:47
Vanda
Doroty, ну и где тут та ситуация, о которой спрашивает peteroff?
Додано:
16 лютого 2011, 17:28
Куница
"Ч.2 ст. 17 СК Украины:Родители малолетнего ребенка не имеют права без разрешения органа опеки и попечительства заключать следующие правочины относительно егоимущественных прав:- заключать договоры……- выдавать письменные обязательства от имени ребенка- [U]отказываться от имущественных прав ребенка.[/U]Перечень является исчерпывающим и расширенному толкованию не подлежит.[U]Отказ от преимущественного права покупки[/U] не является имущественным правом ребенка, - - ЭТО НЕИМУЩЕСТВЕННОЕ ПРАВО (по своей природе), непосредственно связанное с имущественным. Истребование согласия органов опеки для отказа родителями от НЕимущественного права ребенка вообще, несмотря на то, что это право и связано с имущественным, - не предусмотрено действующим законодательством Украины. По сему никакого согласия органов опеки на отказ родителей от преимущественного права покупки как законных представителей ребенка не требуется, и наоборот – истребование его нотариусом – это нарушение им норм законодательства Украины."
Додано:
16 лютого 2011, 17:29
Армани
скока лет, скока зим, Куница хде пропадали?
Додано:
16 лютого 2011, 17:31
Ынотио
Куница Вы конечно извините - но я буду Вас ругать - не пропадайте - иначе я разозлюсь!!!
Додано:
16 лютого 2011, 17:39
Куница
Здавствуйте, коллеги:)))))))! Та я не пропадаю, я с Вами!
Додано:
16 лютого 2011, 18:00
наивная дура
Является ли право отказа от преимущественной покупки имущественным до сих пор является спорным вопросом. Теоретики права сходятся на том, что это все таки имущественное право. И с опекунским все равно прийдется столкнуться, так как у детей есть право пользования (это будет видно и з справки ЖЭКа).
Додано:
16 лютого 2011, 18:01
Veдьмо4ка
[QUOTE](это будет видно и з справки ЖЭКа).[/QUOTE]если разные лицевые счета на комнаты, то не будет, ЖЭК выдаст справку только на комнату, которая продается...
Додано:
16 лютого 2011, 18:05
Doroty
...відчужується кімната в [B]комунальній[/B] квартирі... Комунальна квартира - квартира, де є місця загального користування всіма співвласниками (кухня, коридор, вбиральня тощо). Якщо дядя Вася-наркоман буде варити анашу на спільній кухні, це не буде порушення [B]житлових прав та інтересів дітей [/B]?Це шось новеньке в зак-ві: Отказ от преимущественного права покупки не является имущественным правом ребенка, - ЭТО НЕИМУЩЕСТВЕННОЕ ПРАВО (по своей природе), непосредственно связанное с имущественным.
Додано:
16 лютого 2011, 18:14
наивная дура
Doroty, а может наоборот? новый совладелец будет ангелом во плоти? Причем тут эмоции? [QUOTE]відчужується кімната в комунальній квартирі... Комунальна квартира - квартира, де є місця загального користування всіма співвласниками (кухня, коридор, вбиральня тощо).[/QUOTE]Именно поэтому и нужно будет разрешение на продажу Продавцу от опекунского. В отношении преимущественного права, я спорить не готова, так как считаю так же как вы, не могу сейчас найти разъяснения по этому вопросу, [B]но![/B] когда то пришлось требовать согласия опекунского на отказ от преимущественного права покупки. Дали без проблем.
Додано:
16 лютого 2011, 18:14
VITAminka
не пойму при чем тут наркоман? опека что справку потебует из диспансера на покупателя?Doroty, ну не даст опека разрешения на отказ. скажет - пусть покупают - дальше ччто?
Додано:
16 лютого 2011, 18:20
Ынотио
главное[QUOTE]Протягом 30 днів відповідь від батьків про згодувідмову придбати квартиру на імя малолітніх [B]не отримано[/B].[/QUOTE][QUOTE]відчужується кімната в комунальній квартирі,[/QUOTE] о чём спор
Додано:
16 лютого 2011, 18:26
Lucky
Я би взяла дозвіл опіки та піклування[qoute]Надати дозвіл Петрову продати 14/100 квартири, право користування якою мають малолітні діти Іванова А.А та Іванов І.А[qoute]В даному випадку потрібна не згода на відмову батьків, а згода на продаж частки квартири згідно ст 12Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей Стаття 12. Захист прав та інтересів дітей під час вчинення правочинів щодо житлових приміщень 1. Держава охороняє і захищає права та інтереси дітей під час вчинення правочинів щодо нерухомого майна. 2. Неприпустиме зменшення або обмеження прав та інтересів дітей під час вчинення будь-яких правочинів щодо жилих приміщень. 3. Органи опіки та піклування здійснюють контроль за дотриманням батьками та особами, які їх замінюють, житлових прав та інтересів дітей. 4. [B]Для вчинення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким мають діти, необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування.[/B] Посадові особи органів опіки та піклування несуть персональну відповідальність за захист прав та інтересів дітей при наданні дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, яке належить дітям.
Додано:
16 лютого 2011, 18:31
peteroff
Дякую за відповіді, я розумію так:1. Батьки протягом 30 днів не відповіли на пропозицію придбати кімнату. таким чином, можна вважати, що вони відмовилися. Згода опіки не потрібна.2. В квартирі проживають малолітні (зі слів співвласника), але в формі № 3 їх немає. В цьому випадку згода теж не потрібна. Чи згодні Ви з такими висновками?
Додано:
16 лютого 2011, 18:39
Lucky
Не правильноВи ж знаєте, що діти є співвласниками[QUOTE]Для вчинення будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, [B]право власності на яке[/B] або право користування яким [B]мають діти[/B], [B]необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування[/B][/QUOTE]
Додано:
16 лютого 2011, 18:42
peteroff
Але в мене немає ніяких документів про те, що вони діти (це інформація зі слів продавця). форма три тільки на кімнату, а в витязі БТІ тільки перелік співвласників.
Додано:
16 лютого 2011, 18:49
VITAminka
[QUOTE]Серед співвласників є 2 малолітні особи. Всім співвласникам було зроблено передачу заяв, які вони отримали. Протягом 30 днів відповідь від батьків про згодувідмову придбати квартиру на імя малолітніх не отримано[/QUOTE][QUOTE]Але в мене немає ніяких документів про те, що вони діти (це інформація зі слів продавця). форма три тільки на кімнату, а в витязі БТІ тільки перелік співвласників.[/QUOTE]??? вы куда эти заявы посылали?
Додано:
16 лютого 2011, 21:56
Куница
к №19[QUOTE]Це шось новеньке в зак-ві: Отказ от преимущественного права покупки не является имущественным правом ребенка, - ЭТО НЕИМУЩЕСТВЕННОЕ ПРАВО (по своей природе), непосредственно связанное с имущественным.[/QUOTE]Говоря по-народному, - [qoute]право купить первым, т.е. прежде всех остальных[qoute] - цытирую: [qoute]це щось новеньке[qoute] - Значит это уже имущественное право???? Точно..........дожили до [qoute]новенького світлого майбутнього[qoute] юриспруденции!!!!!!!!!!!
Додано:
17 лютого 2011, 13:24
peteroff
на № 27 - заяви були надіслані за місцем знаходження квартири.