Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 17:26
Автоответчик
Підкажіть у кого яка практика щодо оформлення договору іпотеки з одночасним посвідченням договору купівлі-продажу нерухомого майна. [B]Чи можливе посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна з одночасним посвідченням договору іпотеки[/B], адже [B]згідно ст.5 ЗУ [qoute]Про іпотеку[qoute][/B] - [qoute]нерухоме майно зареєстроване у встановленому законом порядку як окремий виділений у натурі об'єкт права власності, якщо інше не встановлено цим Законом.Предметом іпотеки також може бути об'єкт незавершеного будівництва або інше [U]нерухоме майно, яке стане власністю іпотекодавця після укладення іпотечного договору, за умови, що іпотекодавець може документально підтвердити право на набуття ним у власність відповідного нерухомого майна[/U] [U]у майбутньому[/U]. Обтяження такого нерухомого майна іпотекою підлягає державній реєстрації у встановленому законом порядку незалежно від того, хто є власником цього майна на час укладення іпотечного договору.[qoute] та відповідно до [B]пункту 6 ЗУ [qoute]Про внесення змін до Закону України [qoute]Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень[qoute] [/B]- [qoute][U]Будь-які правочини щодо нерухомого майна (відчуження, управління, іпотека тощо) укладаються, якщо право власності на таке майно зареєстровано згідно з вимогами цього Закону[/U][qoute].[I]Як бути допоможіть розібратись![/I]

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 17:43
Nata_Notarius@
Особисто я не зробила б одночсано, так як [qoute]нерухоме майно зареєстроване у встановленому законом порядку[qoute], тобто орган БТІ повинен зареєструвати право власності на набуте по договору купівлі-продажу нерухоме майно, а потім уже посвідчується іпотека. Це моя практика, можливо є інші підходи до даного питання?

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:00
natali *
Заповіт та довіреність також є правочином. І якщо [qoute]будь-які правочини щодо нерухомого майна укладаються, якщо право власності на це майне зареєстроване ...[qoute], то ми при посвідченні довіреностей чи заповітів повинні перевіряти належність особі майна та право власності на це майно зареєстроване.

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:18
Nata_Notarius@
При чому тут заповіт чи довіреність, ми говоримо про договір купівлі-продажу нерухомого майна, в якому у посвідчувальному написі нотаріуса є речення: [qoute] Відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України право власності на ___(назва нерухомого майна) підлягає державній реєстрації у (найменування органу, який здійснив державну реєстрацію). Деякі нотаріуси рахують, що посвідчуючи в Державному реєстрі правочинів договір відчуження нерухомого майна здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна (при чому це було дуже актуально в пік кредитування в 2006 -2007 роках) однак згідно розяснення: органом, які проводять державну реєстрацію є БТІ.

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:28
natali *
Стосовно можливості одночасного посвідчення договору купівлі-продажу та іпотеки на форумі вже є кілька хороших порад і до тих пір поки в нас немає будь-яких офіційних розяснень чи тлумачень. кожний читає і розуміє закон по різномую. І всеж таки, якщо дослівно читати та тлумачити закон [qoute]Про державну реєстрацію речових прав ...[qoute], то як тоді бути з довіреностями і заповітами. Поняття [qoute]правочин[qoute] значно ширше поняття [qoute]договір[qoute].

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:31
Ex lege
Посвідчую такі договори не одночасно, но в один день. Спочатку - договір купівлі-продажу, потім реєстрація договору в БТІ, і лише потім - іпотечний.

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:37
Nata_Notarius@
Я також працюю як в повідомленні №6, але знаю, що не всюди такий підхід в БТІ, у них при цьому ціна кусаюча тоді, але якщо клієнта таке задовільняє, той музику оплачує він за свої кошти.

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:39
Автоответчик
[B]Ex lege[/B][QUOTE]Посвідчую такі договори не одночасно, но в один день. Спочатку - договір купівлі-продажу, потім реєстрація договору в БТІ, і лише потім - іпотечний.[/QUOTE]Якщо немає можливості провести державну реєстрацію в БТІ цього ж дня?

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 18:42
Доктор ZAZ
[QUOTE]І всеж таки, якщо дослівно читати та тлумачити закон [qoute]Про державну реєстрацію речових прав ...[qoute], то як тоді бути з довіреностями і заповітами. Поняття [qoute]правочин[qoute] значно ширше поняття [qoute]договір[qoute].[/QUOTE]а никак не быть. По той простой причине, что такие [qoute]правочины[qoute] как доверенность и завещание не есть правочинами по распоряжению недвижимостью и никакого к державній реєстрації речових не имеют.

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 19:24
Ынотио
[QUOTE]Якщо немає можливості провести державну реєстрацію в БТІ цього ж дня?[/QUOTE]тогда через день

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 19:28
Veдьмо4ка
[QUOTE]Якщо немає можливості провести державну реєстрацію в БТІ цього ж дня?[/QUOTE]это должно Вас колебать???? [QUOTE]тогда через день[/QUOTE]не устроит Банк, они денег не дадут :-)...

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 19:30
Автоответчик
[B]pro100™[/B][QUOTE]Якщо немає можливості провести державну реєстрацію в БТІ цього ж дня?тогда через день[/QUOTE]мені не смішно(

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 19:40
Kat
В Киеве . по-моему Укрсоцбанк и аккредитованый в нем нотариус, начали практику Передварительный договор ипотеки. Схема выглядит следующая: кредитный, договор купли-продажи, предварительный+тимчасове застереження, регистрация в БТИ, ипотечный+запрет.

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 20:13
Ынотио
Leila мне то же не смешно, прописали после БТИ - кому смешно и не смешны реальные процентные ставки - кому смешно - извините - это реалии

ПовідомленняДодано: 04 квітня 2011, 20:16
Ынотио
не смешно ведь Leila ?[QUOTE]Мені, продавцю зміст ст.ст.692, 694, 695, 697 Цивільного кодексу України щодо особливості оплати товару з розтроченням платежу та наслідки від здійснення такого продажу, нотаріусом роз’яснені і цілком зрозумілі. Керуючись вимогами вказаних в цьому пункті договору норм закону та ст.334 Цивільного кодексу України даю свою згоду на перехід права власності до Покупця на Предмет цього договору відразу після нотаріального посвідчення цього договору та реєстрації в Державному реєстрі правочинів, яка має бути здійснена одночасно з посвідченням цього договору.[/QUOTE]

ПовідомленняДодано: 06 квітня 2011, 12:00
Автоответчик
Не смішно мені тому, що нажаль в нашому місці є такі нотаріуси, які або не дочитують закон або роблять як їм простіше, тобто роблять к-п + іпотеку, а потім реєстрація БТІ - так і банку краще і клієнту дешевче!