Сторінка 1 з 1

ПовідомленняДодано: 08 квітня 2011, 20:21
nickanets2
Розгляньте будь-ласка випадок:Є невелике комерційне приміщення з площею в 12 квадратних метрів (під магазинчик), яке належить чотирьом людям. Один з співвласників відмовляється продавати свою частку, а троє - погоджуються на продаж. Зараз ці троє , що погодились, пишуть заяву в БТІ, щоб їм видали необхідні документи на підтвердження права власності і тд. Незважаючи на відмову одного з власників планується викупити 3/4 приміщення. Хотілося б отримати поради на рахунок купівлі і дізнатись, який /[qoute]геморой/[qoute] може виникнути в майбутньому з 1/4 частиною і її власником.

ПовідомленняДодано: 08 квітня 2011, 20:29
Скарлетт
может пусть возьмут заключение БТИ о возможности определить порядок пользования, сделав реконструкцию и что-то подобное, после заключат договор конкретного пользования, выделив свои 3/4 в натуре и продадут их. Иначе у покупателя после могут возникнуть проблемы с собственником 1/4, вдруг он не хочет на своих 3-х метрах размещать [qoute]магазинчик[qoute], а без определения порядка пользования не понятно где эти его 3 метра из 12ти)))

ПовідомленняДодано: 08 квітня 2011, 20:35
nickanets2
Маєте на увазі, що спочатку потрібно провести поділ майна і визначити кожному з співвласників конкретну [qoute]ділянку[qoute] ?

ПовідомленняДодано: 08 квітня 2011, 21:30
Stonehenge
Покупайте 3/4, а после в судебном порядке прекратите право на долю сособственника по ст. 365 ЦК

ПовідомленняДодано: 08 квітня 2011, 22:20
OLNIK
[B]nickanets2[/B], Вы тот собственник, который не хочет продавать?- это один [QUOTE][qoute]геморой[qoute][/QUOTE]или Вы покупатель, и спрашиваете совета, как собственника лишить собственности, другими словами выдавить?- это другой [QUOTE][qoute]геморой[qoute] [/QUOTE].Я вообще не понимаю постановки вопроса - [QUOTE]Один з співвласників відмовляється продавати свою частку, а [B]троє - погоджуються на продаж[/B][/QUOTE]Соглашаться, или не соглашаться может только покупатель за цену названную ему собственником.Или Вы, извините, рейдер- в прямом смысле, просите помощи как собственника [qoute]придавить[qoute] , чтобы [B]согласился[/B] продать.Заплатите ему сколько он хочет за продажу и никакого геморроя.

ПовідомленняДодано: 08 квітня 2011, 23:41
nickanets2
OLNIK, я [B]покупець[/B].Ситуація полягає в тому, що уже домовився з трьома співвласниками приміщення про купівлю їхніх частин, натомість четвертий з співвласників відмовляється продавати свої [qoute]три метра[qoute] мотивуючи це тим, що в [B]далекому[/B] майбутньому сам планує відкривати магазин. Запропонована вартість досить велика навіть для обласного центру, не кажучи про невеличке містечко, в якому і є це приміщення. Але четвертий власник, який не продає свою частку намагається саботувати продаж, хоча пропонує трьом іншим за їхні частки ціну у двічі нижчу, що зрозуміло їх явно не влаштовує.Тому мене, як майбутнього власника трьох частин, цікавить переспектива такого володіння.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 00:07
Marysia.
пока не выделят свою долю и не сделают технический раздел в БТИ с возможностью использовать в договоренном порядке с отдельным входом-выходом- стоите мертво. Или все продают или никто.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 00:20
nickanets2
В тому й справа, що приміщення маленьке ( 12 квадратних метрів) і вхід-вихід тільки один!

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 00:21
nickanets2
Цікавить, чи можливо буде скористатись вказаною від [B]Вересковый мёд[/B] статею 365 ЦК?

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 00:23
Marysia.
на №9 - нет.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 00:47
nickanets2
Дякую за відповідь. Але на одному з форумів знайшов інформацію, де є схожа проблема:[qoute]И снова судебная практикаБрати М. і А. після смерті батька успадкували 2/3 приватизованої однокімнатної квартири, а його дружина Д. тільки 1/3 загальною площею 10 кв.м. На пропозицію викупити в них їхню частку відмовилась: «Не маю грошей». І не пристала на жодні пропозиції вирішити це питання: «Мене ваші проблеми не хвилюють». Брати оцінили квартиру, долучили офіційні пропозиції Д. про викуп їх частки у спільній власності. На депозитний рахунок внесли вартість 1/3 частки спільної квартири і звернулися до суду з позовною заявою до Д. про припинення її права на частку у спільній власності на квартиру. Суд задовольнив позов братів. Апеляційний суд, посилаючись на те, що це завдасть істотної шкоди Д., оскільки вона не має іншого житла, повернув справу на повторний розгляд. Це фактично позбавило братів права користуватися більшою часткою своєї власності. При повторному розгляді позивачі надали суду докази, що до рішення суду Д. була зареєстрована в комунальній квартирі, яку переоформила на сина. Це дало підстави в кінцевому рахунку задовольнити позов і рішення суду набрало законної сили.[qoute]

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 13:09
БВІ
Самий великий [qoute]геморой[qoute] в цьому випадку , як і в багатьох інших, - це спільний [qoute]бізнес[qoute], що обовязково переходить в рейдерське захоплення майна кимось зі співвласників, якого починає, вибачте, давити жаба.Коли приходять громадяни з приводу засв. підписів на статуті і в моїй присутності спілкуються, планують, як будуть розвивати свій бізнес, мені завжди хачеться їм розповідсти до чого це приводить та навести приклади, яких я знаю безліч про те, як потім вони стануть найзапеклішими ворогами.Дійсно, благими намірами ...Я впевнена, що і вданому випадку четверо громадян приватизували приміщення щоб здійснювати спільно діяльність, а тепер одного хочуть [qoute]взути[qoute]. ст.365 ЦК не дає можливості просто так позбавити особу права власності, оскільки є ще ст.364 ЦК, хіба що рішення суду буде упередженим.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 14:14
nickanets2
[B][qoute]Я впевнена, що і вданому випадку четверо громадян приватизували приміщення щоб здійснювати спільно діяльність, а тепер одного хочуть [qoute]взути[qoute].[qoute][/B]Вибачте, але Ваше припущення в корінь не вірне!Справа в тому, що усі четверо співвласників колись працювали в цьому приміщенні ( було своєрідною майстернею невеличких виробів ) і наказом ( чи чимось іншим) місцевої влади їм були віддані ці 12 метрів в приватну власність [qoute]за довгі роки праці[qoute]. Зараз, коли їм уже далеко за 60 і працювати немає ні сил, ні бажання, вони вирішили продати приміщення ( гроші запропоновані за приміщення дійсно дуже великі). Але в останній момент один відмовився, мотивуючи це тим, що його син буде займатись бізнесом, запропонувавши ціну у двічі нижчу, що явно не влаштовує 3 інших. І в цьому випадку не троє хочуть [qoute]взути[qoute] одного, а один намагається [qoute]взути[qoute] трьох, поставивши їх в таке становище, коли вони отримають набагато менші гроші за власну частку.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 14:20
igor
Ідіть до нотаріуса нотаріус хай робить предачу заяви про продаж 3/4 іншому співвласнику, вразі якщо протягом місяця він не здійснить свого права на переважну купівлю укладайте договір, тепер у вас більша частина, наступний крок позов до суду Згідно з правилами ст. 365 ЦК України право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо: частка є незначною і не може бути виділена в натурі річ є неподільною спільне володіння і користування майном є неможливим таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 14:35
Зав.господарством
[QUOTE]право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників[/QUOTE]Главное шоб ответчик или его [qoute]представитель[qoute], Вам голову не проломил ночью)))

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 15:54
БВІ
Ну от. Припущення не [qoute]в корінь[qoute] невірне. Вони таки приватизували приміщення для [B]спільної роботи[/B].А далі рейдерство.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 16:56
Stonehenge
nickanets2, замечу, что суд - последнее и крайне нежелательное дело, т.к. тянуться он может годами и немалых денег стоит. Лучше всего приложить максимум усилий, чтобы договориться с четвертым сособственником о продаже, объяснить ему, что в случае его катерического несогласия договариваться, Вы [U]вынуждены[/U] будете с ним судиться, и его возможные доходы от продажи доли уменьшатся на сумму судебных издержек.

ПовідомленняДодано: 09 квітня 2011, 23:48
nickanets2
[QUOTE]А далі рейдерство.[/QUOTE]Вибачте, але я ж не прошу дати координати пари-трійки [qoute]дебелих молодчиків[qoute] для здійснення рейдерського захоплення трьох квадратних метрів. Мене цікавлять поради по законному рішенню проблеми. Тому, якщо немає чого написати чи порадити, велика просьба не звинувачувати у тому, про що мова навіть не йде![B]igor[/B], [B]Вересковый мёд[/B] велике спасибі за поради!Адвокат, у якого брав консультацію, сказав, що потрібно зробити наступним чином:Троє співвласників повині написати завіреного підписами листа четвертому (який не погоджується на продаж) і попередити про продаж своїх часток, якщо ж він на протязі місяця не погодиться викупити їх частки, тоді вони мають повне право продавати свої частки мені. Хотів би спитати, яку фору повинен мати цей лист?

ПовідомленняДодано: 10 квітня 2011, 02:21
Stonehenge
Обратитесь к нотариусу. Точнее, обратиться должны не Вы, а продавцы. Законом предусмотрена специальная процедура - [B]передача заявления сособственнику [/B]с предложением купить долю в праве общей собственности. Нотариус знает, как правильно составить заявление. Оно будет оформлено на специальном бланке. Желательно, чтобы эти заявления от Ваших продавцов передавал тот нотариус, к которому вы после обратитесь за оформлением договора купли-продажи.

ПовідомленняДодано: 10 квітня 2011, 17:18
creep
ви думаєте 25% у праві власності це незначна частка ? ))

ПовідомленняДодано: 10 квітня 2011, 17:28
Stonehenge
в зависимости от индивидуальных характеристик объекта права собственностизначительность/незначительность - оценочные понтия, как подозрения в финмониторинге :)

ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 12:59
Олена
[QUOTE]Оно будет оформлено на специальном бланке.[/QUOTE] Не буде на бланку. Перелік нотаріальних дій, які викладаються на бланку є вичерпним і передача заяви в нього не входить. Так що передача заяви буде на білому аркуші, проте на її законність це ніяк не впливає.

ПовідомленняДодано: 12 квітня 2011, 12:50
nickanets2
Велике спасибі усім за корисні поради!