Сосед не хочет подписывать акт на приватизацию
Додано:
30 травня 2011, 21:41
dimasc
Добрый день, есть такая проблема, от бабушки остался участок земли, все документы на приватизацию подали, у 2 х соседей подписи взяли, 3 й не хочет ставить подпись, мотивируя тем что он с нами не межует. На суд подали документы, уже было 2 заседания, судья сказал, что нужно предоставить документы доказывающие, что он действительно наш сосед, пошли в БТИ сказали что справку "О суміжних власників ділянок" выдаю только по решению суда. Говорил с одним юристом, он говорит что БТИ обязано и так выдать эту справку по моему запросу, кто прав ? Буду благодарен за совет.
Re: Сосед не хочет подписывать акт на приватизацию
Додано:
31 травня 2011, 10:32
VicAmazona
Стаття 130. Попереднє судове засідання 6 . Якщо спір не врегульовано у порядку, визначеному частиною третьою цієї статті, суд:
5) за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, вирішує питання про витребування доказів та виклик свідків, про проведення експертизи, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача, особи, яка надає правову допомогу, або про судові доручення щодо збирання доказів;
Стаття 133. Забезпечення доказів
1. Особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів.
2. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів.
Стаття 137. Витребування доказів
1. У випадках, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази. Клопотання про витребування доказів має бути подано до або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться, - до початку розгляду справи по суті із долученням відомостей про неможливість отримання таких доказів особисто стороною або іншою особою, яка бере участь у справі.
2. У заяві про витребування доказів має бути зазначено, який доказ вимагається, підстави, за яких особа вважає, що доказ знаходиться в іншої особи, обставини, які може підтвердити цей доказ.
3. Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. Суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, одержати доказ для представлення його суду.
4. Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
5. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
6. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати суду докази.
7. За клопотанням сторони суд інформує в судовому засіданні про виконання його вимог щодо витребування доказів.