Сторінка 1 з 1

Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 09:34
Іванна
Доброго ранку, шановні колеги ! Хочу винести на обговорення питання службових відміток. Як часто ви їх робити на договорах. Наприклад : для дарування - факт родинних відносин, для куп. - продажу - факт зміни прізвища продавця. Яка у Вас практика з цього питання, оскільки при перевірці діяльності колеги, вказали на недолік запису цих службових перевірок, на їх часте використання. Мотивують, що про це записується або в самому договрі, або відбираються заяви відповідного змісту.Щиро дякую !!!

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 09:51
OLNIK
Эти служебные отметки страшный "пережиток" прошлого века, когда наряды формировались отдельно-
договор и правоустанавливающий- один наряд (длительный,свыше 10 лет срок хранения)
документы, на основании которых этот договор удостоверен, - второй наряд, (срок хранения был 10 лет),
Тогда хоть какой-то смысли имели эти отметки.
А сегодня, когда все абсолютно документы храним в одном наряде, почти "мониторим", да еще и со сроком хранения не 5 лет как мониторинг, а целых 25, 75 лет - эти отметки "что-то супер".
С инструкции забыли убрать, вот и "отмечаем" путем написания отметок.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 09:57
Доктор ZAZ
при перевірці діяльності колеги, вказали на недолік запису цих службових перевірок, на їх часте використання. Мотивують, що про це записується або в самому договрі, або відбираються заяви відповідного змісту.
и правильно сделали.
пишу эту чушь, когда это прямо предусмотрено в инструкции

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 11:10
Іванна
Дякую, колеги. Дійсно, чи є в тому необхідність встановлювати чи перевіряти якість факти і про це в "очередный раз" зазначати. @}->--

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 11:31
Оленка Справедлива
Пишу только потому, что у нас при проверках их отсутствие указывают как нарушение инструкции.
Но объяснить нафикнада никто не может.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 11:33
Армани
Оленка Справедлива написав:Пишу только потому, что у нас при проверках их отсутствие указывают как нарушение инструкции.
Но объяснить нафикнада никто не может.

чтобы все встало на свои места, нужно добавить в инструкцию пункт такого содержания: нарушение которое объяснить нафикнада никто не может.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 11:44
Dali
А мене мучить таке питання. Зміст зяви ми переписуємо в рєстр. Тепер заяви по виїзду дітей залишаємо в себе. В реєстр все одно переписувати? Кожного рзу по привичці пишу і думаю - а нашо?

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 14:02
Оленка Справедлива
Armani написав:чтобы все встало на свои места, нужно добавить в инструкцию пункт такого содержания: нарушение которое объяснить нафикнада никто не может.

У нас половина Инструкции написана так, что никто понять не может, нафикнада, и что?

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 16:04
Vanda
Этот рудимент - отметки, остались с тех времен, когда копии не прикладывались к справам. Поэтому то, что нотариус видел тогда, он описывал в отметках . Сейчас к делам прикладываем все копии и остались у нас отметки только касательно правоустанавливающих, оригиналы которых не остаются в наших делах. Хотя тоже спрашивется - зачем?

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 16:08
Ынотио
Службова відміточка:
Перевіркою документів встановлено, що цей договір відповідає обсягу правоздатності, дієздатності Публічного акціонерного товариства „Ы-Банк” та дієздатності фізичної особи Ыванова Ы.Ы., а також превірені повноваження представника відділення № 21 ПАТ «Ы-Банк» Ыванової Ы.Ы.
Оригінали документів, крім, тих, що залишаються в справах нотаріуса, повернуті сторонам договору.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 20:34
Армани
Оленка Справедлива написав:
Armani написав:чтобы все встало на свои места, нужно добавить в инструкцию пункт такого содержания: нарушение которое объяснить нафикнада никто не может.

У нас половина Инструкции написана так, что никто понять не может, нафикнада, и что?

Оленка Справедлива, нафикнада на меня обижаться, я же не вам в упрек писал.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 01 липня 2011, 22:25
Оленка Справедлива
Armani написав: Оленка Справедлива, нафикнада на меня обижаться, я же не вам в упрек писал.

*CRAZY* Не поняла. На что я должна была обидеться?

Я, конечно, написала, шота такое, шо сама не понимаю уже сейчас, но это для меня сейчас норма...

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 00:32
Dali
Ынотио написав:Службова відміточка:
Перевіркою документів встановлено, що цей договір відповідає обсягу правоздатності, дієздатності Публічного акціонерного товариства „Ы-Банк” та дієздатності фізичної особи Ыванова Ы.Ы., а також превірені повноваження представника відділення № 21 ПАТ «Ы-Банк» Ыванової Ы.Ы.
Оригінали документів, крім, тих, що залишаються в справах нотаріуса, повернуті сторонам договору.

І чим передбачено написання цієї відмітки? а також тієї що ви прибрали? А після зачитувань їх перевіряючими внесуть зміни до інструкції і хай їх пишуть всі. ЖАХ!

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 00:48
Dali
[url]

При посвідченні договорів про відчуження частки (або частки від частки) майна або видачі свідоцтв про право на спадщину на правовстановлювальних документах, що повертаються відчужувачам (співвласникам), здійснюється відмітка про перехід права власності на відчужувану частку (або частку від частки) майна до набувача чи спадкоємця, проставляються дата, підпис нотаріуса та його печатка. Наприклад: "Мною, Івановим І.І., приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу, 20 січня 2009 року за реєстровим N 245 посвідчено договір купівлі - продажу 1/2 частини цієї квартири від імені Петрова К.Ф. на ім'я Писаренко У.Д.";
державного акта на право власності на земельну ділянку - при посвідченні договору купівлі-продажу, міни, дарування, пожертви, довічного утримання (догляду), ренти, спадкового договору, а також при видачі свідоцтва про право на спадщину. На оригіналі державного акта нотаріусом проставляється відповідна відмітка про перехід права власності на земельну ділянку до набувача чи спадкоємця. Порядок здійснення відмітки про перехід права власності на земельну ділянку затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2009 року N 439 ( 439-2009-п );
сертифікатів про право на земельну частку (пай) - при видачі свідоцтва про право на спадщину;
свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, технічних паспортів на транспортні засоби, інші самохідні машини і механізми - при посвідченні договорів про їх відчуження, заставу, оренду, позичку, при видачі свідоцтва про право на спадщину.
На копіях (фотокопіях) зазначених документів проставляється відмітка "згідно з оригіналом" з проставленням дати, підпису та печатки нотаріуса.
Про наявність оригіналів зазначених документів робиться відмітка на примірниках правочинів, на заявах про видачу свідоцтв про право на спадщину і свідоцтв про право власності або на інших документах, що долучаються до нотаріально оформлених документів, після чого оригінали повертаються особі, яка їх подала.
Відмітка, у якій зазначаються назва документа, ким, коли, за яким номером та на чиє ім'я він виданий, підписується нотаріусом.
{ Пункт 28 в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1062/5 ( z0518-09 ) від 15.06.2009 } [/url]

На скільки я знаю, це все про службові відмітки.

А де тут про відмітки?:
[url]41. При перевірці цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи нотаріус зобов'язаний ознайомитися з установчими документами, свідоцтвом про державну реєстрацію і витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців цієї юридичної особи і перевірити, чи відповідає нотаріальна дія, яка вчиняється, обсягу її цивільної правоздатності та дієздатності. Копії зазначених документів залишаються в справах нотаріуса.
У випадках, передбачених законодавством, нотаріус перевіряє наявність спеціального дозволу (ліцензії) на здійснення юридичною особою окремого виду діяльності.
У разі наявності у нотаріуса сумнівів щодо поданих документів він може витребувати від юридичної особи, державного реєстратора, органів державної податкової служби, інших органів, установ та фізичних осіб додаткові відомості або документи.
При посвідченні договорів дарування між юридичними особами нотаріус перевіряє, чи передбачено установчими документами право дарувальника здійснювати дарування. Ці обставини не перевіряються при посвідченні договорів пожертви.
{ Пункт 41 в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1062/5 ( z0518-09 ) від 15.06.2009 }
42. При посвідченні правочинів, вчиненні інших нотаріальних дій за участю уповноваженого представника юридичної особи нотаріус встановлює його особу відповідно до вимог статті 43 Закону України "Про нотаріат" ( 3425-12 ), а також перевіряє обсяг його повноважень.
Нотаріусу подається довіреність або інший документ, що надає повноваження представникові. Дійсність довіреності перевіряється нотаріусом за допомогою Єдиного реєстру довіреностей, за винятком довіреностей, які складено за кордоном з участю іноземних властей або які від них виходять, за умови їх легалізації уповноваженими органами. Без легалізації такі довіреності приймаються нотаріусами у тих випадках, коли це передбачено законодавством України, міжнародними договорами, в яких бере участь Україна. За результатами перевірки дійсності довіреності (її дубліката) виготовляється витяг з Єдиного реєстру довіреностей, який додається до примірника правочину, що залишається у справах нотаріуса.
Нотаріус не вимагає подання довіреностей на вчинення правочинів та інших дій від осіб, уповноважених на це установчими документами юридичної особи, законом або іншими актами цивільного законодавства. У цих випадках від представників вимагаються документи, які передбачають зазначені повноваження та посвідчують їх службове становище.
Якщо від імені юридичної особи діє орган його управління, нотаріусу подається документ, в якому закріплено повноваження даного органу та розподіл обов'язків між його членами.
Оригінал довіреності, а в окремих випадках її копія, а також копії інших документів, що підтверджують повноваження представників, залишаються в справах нотаріуса.
У разі наявності сумнівів щодо уповноваженого представника, а також його цивільної дієздатності та правоздатності нотаріус має право зробити запит до відповідної фізичної чи юридичної особи.
{ Пункт 42 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції N 88/5 ( z0905-05 ) від 15.08.2005, N 111/5 ( z1378-06 ) від 28.12.2006, в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1062/5 ( z0518-09 ) від 15.06.2009 }

Ще тут є про відмітки.


[url]45. Договір щодо розпорядження майном, що подається для нотаріального посвідчення, може бути посвідчений нотаріусом без згоди другого з подружжя у разі, якщо з правовстановлювального документа, договору, укладеного між подружжям, свідоцтва про шлюб та інших документів випливає, що зазначене майно є особистою приватною власністю одного з подружжя, тобто набуте до реєстрації шлюбу, за час шлюбу, але на умовах, передбачених шлюбним або іншим договором, укладеним між подружжям, договором дарування або в порядку спадкування, або за кошти, які належали їй (йому) особисто тощо. { Абзац перший пункту 45 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції N 1062/5 ( z0518-09 ) від 15.06.2009 }
Про перевірку цих обставин нотаріус робить відмітку на примірнику договору, що залишається в справах державної нотаріальної контори чи приватного нотаріуса, з посиланням на реквізити відповідних документів, якщо ці документи не приєднуються до примірника такого договору. { Абзац другий пункту 45 в редакції Наказу Міністерства юстиції N 1062/5 ( z0518-09 ) від 15.06.2009 }
[/url]
І то, ці відмітки пишемо, коли не залишаємо копії, тобто ніколи.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 00:54
Dali
Вже скільки раз тут, на форумі, просили - не створюйте порочної практики, типу - дивіться, який(яка) я класний(а), скільки я всього пишу, знімаю, зберігаю! А страдати повинні ні в чому не винні люди, тобто ми, які не менш старанні та сумлінні, тільки на фіга робити дурну роботу?
Мене, як прочитала перше, витерте, повідомлення Ынотио, мало не розірвало.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:37
Ынотио
Dali написав:Вже скільки раз тут, на форумі, просили - не створюйте порочної практики, типу - дивіться, який(яка) я класний(а), скільки я всього пишу, знімаю, зберігаю! А страдати повинні ні в чому не винні люди, тобто ми, які не менш старанні та сумлінні, тільки на фіга робити дурну роботу?
Мене, як прочитала перше, витерте, повідомлення Ынотио, мало не розірвало.


не берите близко - порочная практика, чья? Вы вправе делать как считаете нужным - это Ваша работа и это Ваше видение как нужно правильно, давайте поговорим о заявлениях на выезд детей, Вы оставляете документы в деле? зачем, чем предусмотрено, кроме как в номенклатуру внесли, скажу ничем и оставлять их или не оставлять это Ваше право как и право делать служебные отметки @}->--

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:42
Оленка Справедлива
Ынотио написав:давайте поговорим о заявлениях на выезд детей, Вы оставляете документы в деле? зачем, чем предусмотрено, кроме как в номенклатуру внесли, скажу ничем и оставлять их или не оставлять это Ваше право как и право делать служебные отметки @}->--

О, я вот о том же думала... у нас почему-то номенклатура стала самым главным нормоустанавливающим документом - прям конституция нотариуса.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:49
Olenka
Оленка Справедлива! Вы мне сегодня приснились @}->--
а по служебным отметкам в этом году перестала их писать вообще, в крайнем случае дописать всегда успею, проверка только прошла в конце 2010 пока есть время на то чтоб МЮ опрделилось с их надобностью или нет не буду портить себе архив *PARDON*

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:53
Ынотио
Dali написав:А мене мучить таке питання. Зміст зяви ми переписуємо в рєстр. Тепер заяви по виїзду дітей залишаємо в себе. В реєстр все одно переписувати? Кожного рзу по привичці пишу і думаю - а нашо?


специально для Вас українською:

Законодавством на теперішній час не передбачено залишення нотаріусами примірнику такої заяви та документів до неї, тобто заведення та заповнення такого наряду не є обов’язковим, та що в ньому зберігається – не регламентовано. Отже нотаріус має право завести такий наряд згідно номенклатурі та зберігати документи, які на його погляд, підлягають зберіганню, щоб забезпечити безспірність вчинення нотаріальної дії.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:53
Оленка Справедлива
Olenka написав:Оленка Справедлива! Вы мне сегодня приснились @}->--

Йаааа?! Гы! :) Надеюсь, я вела себя прилично... :-D

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:55
Olenka
Ой в моем сне вы были мегамозгом и выиграли в номинации "Нотариус года"
Теперь будем надеяться что я вижу вещие сны *ROFL* *CRAZY*

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:57
Ынотио
подтверждаю - у Оленки Справедливої есть изюминка, чувствуется характер, видны знания и ...

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:57
Оленка Справедлива
Olenka написав:Ой в моем сне вы были мегамозгом и выиграли в номинации "Нотариус года"
Теперь будем надеяться что я вижу вещие сны *ROFL* *CRAZY*

:)))))))))))))))))
Боже, спасибо, конечно! Вы себе не представляете, как Вы меня утешили... :))))
У меня сейчас не то что мозга нет, а даже намека на него, я себя чувствую полным дебилом: я ничего не могу запомнить, я не могу нормально формулировать свои мысли, я даже своего сына по имени Дарий назвала Радио... :-D

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 09:58
Оленка Справедлива
Спасибо вам, девочки! как мне важны сейчас хорошие слова... @}->--

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 10:03
мулатка
Оленка Справедлива написав:
Ынотио написав:давайте поговорим о заявлениях на выезд детей, Вы оставляете документы в деле? зачем, чем предусмотрено, кроме как в номенклатуру внесли, скажу ничем и оставлять их или не оставлять это Ваше право как и право делать служебные отметки @}->--

О, я вот о том же думала... у нас почему-то номенклатура стала самым главным нормоустанавливающим документом - прям конституция нотариуса.


Абсолютно все логично.
Щас же делопроизводство определяет уровень профессионализма нотариуса, соответственно и главный документ делопроизводства - номенклатура - является конституцией нотариуса! :'(
Че тут удивляться? Все вверх дном, к сожалению!!!

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 10:06
Olenka
Дарий назвала Радио
=-O %)

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 02 липня 2011, 23:38
Dali
Ынотио написав:
Dali написав:А мене мучить таке питання. Зміст зяви ми переписуємо в рєстр. Тепер заяви по виїзду дітей залишаємо в себе. В реєстр все одно переписувати? Кожного рзу по привичці пишу і думаю - а нашо?


специально для Вас українською:

Законодавством на теперішній час не передбачено залишення нотаріусами примірнику такої заяви та документів до неї, тобто заведення та заповнення такого наряду не є обов’язковим, та що в ньому зберігається – не регламентовано. Отже нотаріус має право завести такий наряд згідно номенклатурі та зберігати документи, які на його погляд, підлягають зберіганню, щоб забезпечити безспірність вчинення нотаріальної дії.

Що це було? Ви думаєте, що я не розумію російської мови? чи що до мене з першого разу не доходить?
Я не хотіла Вас образити. Якщо так, то вибачте. Просто вже дозалишались ретиві копії паспортів, а тепер мусять це робити всі.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 26 вересня 2011, 13:05
Cuba
Колеги, підкажіть, в кого яка практика: Де саме робиться відмітка на примірнику основного договору, що зберігається у справах нотаріуса, про посвідчення Договору про внесення змін?
В кінці документа, після посвідчувального напису?
Відмітку про розірвання договору я розміщую у правому верхньому куті першого аркуша документа.

Re: Службові відмітки

ПовідомленняДодано: 26 вересня 2011, 13:31
Nanka
ставлю отметку под удостоверительной надписью и др. служебніми отметками (если они біли)