Сторінка 1 з 1

Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 18 серпня 2011, 14:56
ill be notarius
Помгите мне с ответом. Ситуация: сестра приобрела в 1998 году квартиру через биржу. В МБТИ была оформлена. Спустя много лет, а именно 2 года назад начали приходить письма коллекторской компании о том что бывшая собственница квартиры взяла кредит в 2008 году (квартира не является залоговым имуществом) и не расчитывается. Адресс в кредитном договоре указан моей сестры. Хотя с квартиры они были выписаны. На письма особо внимания не обращали. Сейчас в очередном письме утверждают, что есть решение суда о взымании имущества исолнительной службой. Обратившись к юристу тот посоветывал не светиться ей в банки со своим договором купли- продажи так как есть закон, согласно которому биржевые сделки (за исключением где прописаны дети) признать не действительными. Что необходимо подтверждать своё право собственности через суд. Так ли это? И как называется закон?

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 18 серпня 2011, 15:47
igor
Закона такого нет был кодекс 1964 года согласно кот договора отчуждения домов подлежат обязат. нот. удостоверению. Надо смотреть сам договор у чтоб в нем біли все существенніе условия и чтоб он соответсвовал действующему законодательству на то время

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 18 серпня 2011, 16:06
Rissaline
igor написав:Закона такого нет был кодекс 1964 года согласно кот договора отчуждения домов подлежат обязат. нот. удостоверению. Надо смотреть сам договор у чтоб в нем біли все существенніе условия и чтоб он соответсвовал действующему законодательству на то время


Цивільний кодекс УРСР 1963 року ст. 227 зазначає, що договір купівлі-продажу жилого будинку (квартири) повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору (стаття 47 цього Кодексу). Договір купівлі-продажу жилого будинку підлягає реєстрації у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів.

В розділі VI статті 15 Закону України від 10.12.1991 р. № 1956-XII "Про товарну біржу" зазначено, що “Біржовою операцією визнається угода, що відповідає сукупності зазначених нижче умов:

а) якщо вона являє собою купівлю-продаж, поставку та обмін товарів, допущених до обігу на товарній біржі;

б) якщо її учасниками є члени біржі;

в) якщо вона подана до реєстрації та зареєстрована на біржі не пізніше наступного за здійсненням угоди дня.

Угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню.”

Вам потрібно вияснити, чи дотримано на біржі вимоги законодавства, які діяли на той час. Якщо щось там оформлялося з порушеннями діючого законодавства - незареєстровано угоду, договір не пройшов реєстрацію у виконкомі місцевої ради, тощо, то необхідно звертатися до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру.

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 14:39
igor
[quote="Rissaline"][quote="igor"]
Цивільний кодекс УРСР 1963 року ст. 227 зазначає, що договір купівлі-продажу жилого будинку (квартири) повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору (стаття 47 цього Кодексу). Договір купівлі-продажу жилого будинку підлягає реєстрації у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів.[quote]
А де ви таку редакцію взяли?
Стаття 227. Форма договору купівлі-продажу жилого будинку
Договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин. Недодержання цієї вимоги тягне недійсність договору (стаття 47 цього Кодексу).
Договір купівлі-продажу жилого будинку підлягає реєстрації у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів.

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 24 серпня 2011, 12:24
Rissaline
Справа не в редакції статті 227. Цілком зрозуміло, що я не цитую ЦКУ 1963 ( а 1964 року, як зазначили Ви
Закона такого нет был кодекс 1964 года согласно кот договора отчуждения домов подлежат обязат. нот. удостоверению.
) дослівно. Слово "квартира" спеціально взято в дужки, щоб пояснити ТС, що дана стаття має відношення не тільки до жилого будинку, але й до квартири.

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 24 серпня 2011, 12:39
Сана
Rissaline написав:Справа не в редакції статті 227. Цілком зрозуміло, що я не цитую ЦКУ 1963 ( а 1964 року, як зазначили Ви
Закона такого нет был кодекс 1964 года согласно кот договора отчуждения домов подлежат обязат. нот. удостоверению.
) дослівно. Слово "квартира" спеціально взято в дужки, щоб пояснити ТС, що дана стаття має відношення не тільки до жилого будинку, але й до квартири.



Надо же, какое интересное толкование старого кодекса!

А нотариусы-то в те времена, принимая биржевой договор в качестве правоустанавливающего, обращали внимание лишь на то, чтобы во время биржевой сделки не отчуждались дома; чтобы все участники сделки могли быть членами биржи - то есть были совершеннолетними, чтобы биржи не упускали из виду согласие супруга и т.д. (и нотариусы, в случае необходимости, делали соответствующие запросы)...
:)

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2011, 09:23
Rissaline
Сана написав: Надо же, какое интересное толкование старого кодекса! А нотариусы-то в те времена, принимая биржевой договор в качестве правоустанавливающего, обращали внимание лишь на то, чтобы во время биржевой сделки не отчуждались дома; чтобы все участники сделки могли быть членами биржи - то есть были совершеннолетними, чтобы биржи не упускали из виду согласие супруга и т.д. (и нотариусы, в случае необходимости, делали соответствующие запросы)... :)


Ми не говоримо про те, на що тоді звертали увагу нотаріуси при відчуженні квартир, придбаних через біржу, а про право власності ТС на квартиру. Стаття 227 ЦК УРСР має до цього пряме відношення в частині реєстрації квартир у виконкомі місцевої ради. Якщо біржовий договір укладено з порушеннями, він не зареєстрований у реєстрі біржових договорів, а квартира не зареєстрована у виконкомі місцевої ради (БТІ не в рахунок), то прийдеться в судовому порядку визнавати такий договір дійсним і своє право власності на квартиру.

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2011, 11:16
igor
Ви хочете сказати якщо біржовий договір щодо будинку укладено без порушення, він зареєстрований у реєстрі біржових договорів, зареєстрован у виконкомі місцевої ради можна посвідчувати договір?

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2011, 11:56
Rissaline
igor написав:Ви хочете сказати якщо біржовий договір щодо будинку укладено без порушення, він зареєстрований у реєстрі біржових договорів, зареєстрован у виконкомі місцевої ради можна посвідчувати договір?


Ми обговорюємо конкретну ситуацію з квартирою, придбаною на біржі. А питання, яке Вас цікавить, Ви можете почитати тут http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... 1390323-02

Re: Биржевые сделки 1998 года срочно нужен ответ

ПовідомленняДодано: 25 серпня 2011, 12:07
igor
Я вам лише про одне кажу що квартира і будинок не одне і теж, і якщо будинок придбаний на біржі то ніяка реєстрація не допоможе