Сторінка 1 з 1

спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 14:11
voip
після смерті брата за заповітом я отримав будинок (в брата сім"ї та дітей не було, він отримав цей будинок від наших батьків у 1992 році,помер брат у 2009р ),після того минуло більше 2років , і тепер мої сестри хочуть судиться зі мною за цей будинок(мають свої будинки, де і проживають), кажуть поки не минуло 3 роки, то можна відсудити.В цьому будинку я не проживаю, сплачую компослуги, доглядаю, сам я прописаний і живу у будинку по сусідству, який належить моїй дочці. Чи можуть за законом сестри відсудити в мене будинок отриманий за заповітом?

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 14:16
Золотая Рыбка
в нашей жизни можно все, но для этого сестры должны в судебном порядке доказать
1. свое право на обязат. долю, если нпа момент смерти брата они имели группу инвалидности или были пенсионерками по возрасту, при этом доказать почему они своевременно не подали заявление о прнятии наследства.
или
2. в судебном порядке призначать завещание недействительным.

и еще я вполне допускаю что наши мудрые суды могут вообще признать недействительным св-во о праве на наследство вашего брата оформленное в 92 году.

У нас-возможно все!

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 14:35
Льолік
Золотая Рыбка написав:У нас-возможно все!

Страна неограниченных возможностей.

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 15:59
voip
Золотая Рыбка написав:1. свое право на обязат. долю, если нпа момент смерти брата они имели группу инвалидности или были пенсионерками по возрасту, при этом доказать почему они своевременно не подали заявление о прнятии наследства.
или

на момент смерті брата одна сестра була пенсіонеркою за віком, але нотаріус (до якого я і сестри зверталися писати заяву до 6 місяців про спадщину) і потім адвокати до яких зверталася сестра, сказали що якби спадщина була після батьків, тобто право власності було на комусь з батьків, то вона мала б частину будинку, а так як власник був брат то дія постанови(якась нова постанова вводилась в дію у 2009 році) на цей випадок не поширюється.

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 18:04
OLNIK
voip написав:після смерті брата за заповітом я отримав будинок (в брата сім"ї та дітей не було, він отримав цей будинок від наших батьків у 1992 році,помер брат у 2009р ),після того минуло більше 2років , і тепер мої сестри хочуть судиться зі мною за цей будинок(мають свої будинки, де і проживають), кажуть поки не минуло 3 роки, то можна відсудити.В цьому будинку я не проживаю, сплачую компослуги, доглядаю, сам я прописаний і живу у будинку по сусідству, який належить моїй дочці. Чи можуть за законом сестри відсудити в мене будинок отриманий за заповітом?


Не могут, на этом и стойте.
Они не могли не знать, что брат умер (похороны и всякое такое в одном дворе трудно не заметить), они не упомянуты в завещании и знали об этом. После брата право на обязательную долю они не имеют, даже если инвалиды и пенсионного возраста.
Находите адвоката, и все-все сплетни разговоры между Вами ему расскажите, а на суде будете задавать конкретные вопросы "зацикавлэным" сестрам. Кризис.. он, гад, способен даже родню навеки разос..., рассорить т.е.. *PARDON*

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 18:06
Оленка Справедлива
Золотая Рыбка, обязательную долю могут иметь только наследники первой очереди, но никак не сестры-братья.

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 18:16
Сана
В самом деле...

Voip, Вы, наверное, не юрист?
Тогда читайте: в Гражданском кодексе Украины есть статья 1241, которая так и называется "Право на обов"язкову частку у спадщині".
И в первом же пункте этой статьи написано следующее: "1.Малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кодному з них у разі спадкування за законом (обов"язкова частка) (...)".

Re: спадщина за заповітом

ПовідомленняДодано: 19 серпня 2011, 18:19
Сана
То есть здесь речь идет исключительно о наследниках первой очереди.

Сестры же к этой очереди, как Вам уже сказали, относиться никак не могут.