Сторінка 1 з 1

Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 13:54
matveeva
Добрий день! Така ситуація:
є громадянин О.(інвалід 1 групи по зору) що бажає скласти заповіт. має квартиру, яку і хоче заповісти своїй...(хто ж вона йому *DONT_KNOW* , якщо вона - дочка його племінниці) назвемо її гр.К.
у нього є дружина(майже така ж немічна)- це вже третя його дружина. з якогось від попередніх шлюбів була дочка, яка померла, але є онуки.
у заповіті хоче щоб було прописано, що дружина має проживати у цій квартирі довічно, а громадянці К. усе може дістатися тільки після смерті обох.
нот. дія з виїздом, при свідках, інша людина, якій він довіряє підписує за нього заповіт.
питання: як правильно прописати умову довічного проживання? як після його смерті відбуватиметься спадкування: чи зможе гр. К отримати свідоцтво про право на спадщину(у якому можливо буде вказано, що в квартирі має право довічно проживати дружина) до смерті цієї дружини? чи потрібно буде чекати доки всі помруть? %) Бо ж ця дружина матиме право на обов'язкову частку у спадщині( ідеально було б якщо б вона від неї відмовилася). тому що може виникнути ситуація коли 1/2 буде у дружини(а відповідно після її смерті у її спадкоємців) а 1/2 у гр. К. І та не зможе вже ніяк претендувати на цю 1/2 що належатиме дружині.... і щось мені підказує що по судах - затягають.....
що скажете?
буду вдячна за коментарі @}->--

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 14:06
MG
хто ж вона йому

-двоюрідна онука (только в завещании это не указывайте);

...і покладаю на неї обов’язок надати право довічного користування (проживання) в зазначеній вище квартирі -----, року народження.

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 14:09
Ынотио
ї покладаю обовязок надати право довічного проживання у зазначеній квартирі


MG, ой @}->--

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 15:17
matveeva
покидайте помідорками *WALL*

З А П О В I Т

Мiсто , область, Україна, п'ятнадцяте вересня дві тисячі одинадцятого року.
Я, О, народився 1925 року в селі , району, області, , зареєстрований за адресою: __,на випадок моєї смерті роблю таке розпорядження: належну мені квартиру , заповідаю – К, __ року народження, і покладаю на неї обов'язок надати право довічного користування та проживання в зазначеній квартирі моїй дружині Н, __1929 року народження.
Зміст ст.ст.1233-1236, 1241, 1242, 1247, 1248, 1253, 1254, 1255, 1256, 1257 Цивільного кодексу України мені нотаріусом роз'яснено.
Цей заповіт складено i підписано в двох примірниках, один із яких знаходиться на зберіганні у справах приватного нотаріуса, а другий видається заповідачу.
У зв'язку з тим, що О є незрячим і не може підписати заповіт власноручно, на його особисте прохання та в його присутності текст заповіту підписала Л, ___ року народження,
_________________________________________________________________________________________заповіт на прохання заповідача складно з його слів та оформлено приватним нотаріусом за допомогою загальноприйнятих технічних зачобів. Цей заповіт зачитаний вголос свідками заповідачу О, та власноручно підписаний мною, Л.______________________________________________________________________________
У зв’язку з тим, що гр. О є незрячим і не може сам прочитати та підписати текст заповіту, згідно зі ст. 1253 ЦК України заповіт посвідчений в присутності свідків:
Ш, __ року народження, паспорт , що зареєстрований за адресою: ___;
С, ___ року народження, паспорт , що зареєстрована за адресою:
__цей заповіт прочитано мною, Ш вголос заповідачу. Я не є спадкоємцем за заповітом, челеном сім'ї та близьким родичем спадкоємця за заповітом.__
_цей заповіт прочитано мною,С вголос заповідачу. Я не є спадкоємцем за заповітом, челеном сім'ї та близьким родичем спадкоємця за заповітом_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Свідкам роз'яснено зміст ст. 1255 Цивільного кодексу України про те, що вони не мають права до відкриття спадщини розголошувати відомості щодо факту складення заповіту та його змісту, скасування або зміни заповіту.
Нотаріальна дія вчинена поза межами робочого місця приватного нотаріуса на прохання заповідача гр. О за адресою:
ПІДПИС:_______________________________________________________________________
ПІДПИСИ СВІДКІВ :


______________________________________________________________________

Місто , область, Україна, п'ятнадцяте вересня дві тисячі одинадцятого року.
Цей заповіт посвідчено мною, , приватним нотаріусом міського нотаріального округу області.
Заповiт записаний мною, нотаріусом, зі слів заповідача О
У зв'язку з тим, що О є інвалідом І групи (по зору) та не може особисто прочитати текст заповіту вголос та підписатись за його дорученням, у його та моїй, нотаріуса, присутності текст заповіту до його підписання повністю зачитаний уголос запрошеними ним свідками Ш та С та підписано Л о 13 годині 45 хвилин.
Особу заповідача встановлено, його дієздатність перевірено.
Особи свідків, які прочитали заповіт уголос до його підписання й поставили на заповіті свої підписи, встановлено, іх дієздатність перевірено.
Особу Л, яка підписала заповіт у моїй присутності, встановлено, її дієздатність перевірено.
Зареєстровано в реєстрi за №
Стягнуто плати відповідно ст.31 З-ну України “Про нотаріат”
Приватний нотаріус

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 15:50
Ынотио
завещание от завещателя, и соответсвенно "в связи с тем, что Я незрячий ..."

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 15:54
Ынотио
Попередньо ознайомлена із змістом статті 1255 Цивільного кодексу України щодо нерозголошення до відкриття спадщини відомостей про факт складення заповіту та його зміст, я, громадянка ________________, підтверджую дійсність намірів заповідача громадянки _________________________, викладених у заповіті. Заповіт прочитаний мною вголос і власноручно підписаний у присутності заповідача, нотаріуса, громадянки ----------------- та другого свідка громадянина -----------------.

Підпис__________________________________________________

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 16:30
мальва
Це заповіт не з умовою, а з серветутом довічногопроживання. Але для того щоб Вам відповісти необхідно знати: чи є цей будинок спільним майном подружжя з третьою дружиною, чи прописана ця дружина в цьому будинку
а взагалі заповіт зі свідками та третьою особою, яка підписує за заповідача, якщо він сам не підписує) та з встановленням сервітуту можливий і не повинен створювати судові справи, якщо все правильно зробити.
Рекомендую зазначати конретну кімнату, де буде проживати дружина.
При видачі Свідоцтва про право на спадщину обовязково зазначається право довічного проживання наприклад Іванової Іванни Іванівни, якщо вона сама не відмовиться від такого права

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 16:51
matveeva
мальва написав:Це заповіт не з умовою, а з серветутом довічногопроживання. Але для того щоб Вам відповісти необхідно знати: чи є цей будинок спільним майном подружжя з третьою дружиною, чи прописана ця дружина в цьому будинку
а взагалі заповіт зі свідками та третьою особою, яка підписує за заповідача, якщо він сам не підписує) та з встановленням сервітуту можливий і не повинен створювати судові справи, якщо все правильно зробити.
Рекомендую зазначати конретну кімнату, де буде проживати дружина.
При видачі Свідоцтва про право на спадщину обовязково зазначається право довічного проживання наприклад Іванової Іванни Іванівни, якщо вона сама не відмовиться від такого права


квартира приватизувалася заповідачем коли той був у шлюбі з другою дружиною, 12 років тому. нинішня дружина прописана.
заповіт може і не створить судової справи, а от коли ненароком віднайдуться усі спадкоємці цього дідуся, а після смерті його дружини, ще й її, то пошматують оту квартиру як тузік грєлку.
Спадкоємицю уже попередила, що в неї в разі чого буде можливість відмовитися від прийняття спадщини, жалко просто дівчину. як на мене воно того не вартує. дісусь - ще та божа кульбабка!

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 15 вересня 2011, 21:00
Бедуин
довічне проживання - це не умова заповіту (ст 1242 ЦК), а заповідальний відказ (ч. 2 1238 ЦК). якщо в заповіті буде встановлено таке заповідальне розпорядження і відказоодержувач у встановлений законом строк не подасть заяву про відмову від нього воно буде чинним для будь-якої особи, яка прийме спадщину незалежно від того, спадщина буде прийнята спадкоємцями за законом чи за заповітом.

а після смерті його дружини,

якщо дружина має право на обов"язкову частку, яку вона спадкує незалежно від змісту заповіту і правового режиму майна але в вартість її ОЧ буде входити і вартість заповідального відказу (ч. 2 ст. 1241).
але тут у мене у самої питання. що тоді вона прийме якщо матиме право на ОЧ - ОЧ, або заповідальний відказ, який не переходить до її спадкоємців (абзац 2 ч. 2 ст. 1238). :think:

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 16 вересня 2011, 09:55
Ларс
на № 4
А Вы регистрационный номер за даними ДРФОПП не указываете в завещаниях или забыли?

Re: Заповіт з умовою

ПовідомленняДодано: 16 вересня 2011, 14:58
matveeva
указываю, просто здесь удалила все данные. тайна все-таки! \m/ *YES*