РУСЯ при наступній іпотеці ОБОВЯЗКОВО накладаемо заборону, тому що таким чином встановлюється пріорітет задоволення вимог кредитора, але за наявності згоди попереднього іпотекодержателя. Ні в якому разі, нічого не знімається при наступній іпотеці, для цього не має ніяких підстав!!!!!!!
ТОРИ щодо
Я просто вообще себе
не представляю, как это все будет происходить в случае обращения взыскания по договору. Человек одолжил деньги у Иванова и заложил ему квартиру, и потом одолжил деньги у Курочкиной и тоже заложил всё ту же квартиру, разрешение Иванова, как первого кредитора есть. А если заемщик одному кредитору вернет деньги, а другому не вернет. Как потом они эту квартиру поделят?[/q
щодо механізму задоволення вимог кредитора, почитайте ст. 13 та розділ 5 ЗУ "Про іпотеку"....там усе чітко розписано, але основна теза ось:
При зверненні стягнення на нерухоме майно, що є предметом
декількох іпотек, вимоги кожного наступного іпотекодержателя
задовольняються після повного задоволення вимог кожного
попереднього іпотекодержателя згідно з пріоритетом та розміром цих
вимог.
ст. 50
Після продажу предмета іпотеки на прилюдних торгах або
продажу предмета іпотеки відповідно до статті 38 цього Закону
припиняються будь-які права та вимоги інших осіб на нерухоме
майно, що було предметом іпотеки, які виникли після державної
реєстрації іпотеки за іпотечним договором, згідно з яким було
звернене стягнення на предмет іпотеки. Це правило не
застосовується у разі придбання предмета іпотеки іпотекодавцем.
У Вашому випадку, банк мабуть вирішив збільшити розмір кредитного ресурсу для іпотекодавця, але не дивлячись на те, що це один і той же банк, один і той же предмет іпотеки....все одно все це є НАСТУПНА ІПОТЕКА.
Щодо Курочкина и Иванова, то пріорітет задоволення вимог у Іванова і поки Іванов не задовольнить свої вимоги в повному обсязі, Курочкін чекає своєї черги. Наступна іпотека для Курочкіна є ризиковою, тому що його вимоги можуть взагалі залишитися незадоволеними.