налогоооблажение согласно ст.172.9
Додано:
22 грудня 2011, 19:50
Ынотио
Прошу высказать Ваше мнение, ситуация такова:
есть Решение суда о признании права собственности в порядке наследования по закону (1 степень родства) вступившее в законную силу в 2007 году, регистрация в БТИ в 2009 году. Вопрос: как Вы читаете ст.172.9 НКУ - налогооблажение как для резидентов с учётом ставки 15-17%... в этой ситуации налога нет?
Поделитесь практикой: требовали бы Вы уплату налога или нет ?
Re: налогоооблажение согласно ст.172.9
Додано:
22 грудня 2011, 20:15
OLNIK
Ынотио написав:Прошу высказать Ваше мнение, ситуация такова:
есть Решение суда о признании права собственности в порядке наследования по закону (1 степень родства) вступившее в законную силу в 2007 году, регистрация в БТИ в 2009 году. Вопрос: как Вы читаете ст.172.9 НКУ - налогооблажение как для резидентов с учётом ставки 15-17%... в этой ситуации налога нет?
Поделитесь практикой: требовали бы Вы уплату налога или нет ?
А в связи с чем человек должен платить налог? Признали право собственности судом, есть право собственности у человека, да и возникло оно с учетом ст.1268 ч.5 ГК, всего лишь документально решением суда подтверждается, но даже суд не выше закона.
Ч.2 ст.1299 ГК не о регистрации
права, а о регистрации имущества. А кто в Украине сегодня регистрирует недвижимое имущество,именно имущество, а не право на него?
Может опять в суд обратиться, для установления момента возникновения права собственности?
Re: налогоооблажение согласно ст.172.9
Додано:
22 грудня 2011, 20:26
Ынотио
OLNIK спасибо за ответ, момент возникновения для меня понятен, вопрос в другом: согласно этой статьи такие же условия как и для резидентов ? ну вот непойму где-то в кодексе или на гарячей лини говорили о статье и обязанности в любом случае при отчуждении имущества нерезидентами платить налог
Re: налогоооблажение согласно ст.172.9
Додано:
22 грудня 2011, 20:57
Per se
Ынотио написав:ну вот непойму где-то в кодексе или на гарячей лини говорили о статье и обязанности в любом случае при отчуждении имущества нерезидентами платить налог
Ынотио, если Вы имеете ввиду, что нерезидент должен платить налог в любом случае - вне в зависимости от срока пребывания недвижимости в его владении, то это не так, потому что :
172.9. Дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів
нерухомості, що здійснюються фізичними особами - нерезидентами,
оподатковується згідно із цією статтею в порядку, встановленому
для резидентів, за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167
цього Кодексу.
а порядок установлен в этой же статье
Стаття 172. Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну)
об'єктів нерухомого майна
172.1. Дохід, отриманий платником податку від продажу
(обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року
житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового
(дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані
такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі,
розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної
ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної
статтею 121 Земельного кодексу України ( 2768-14 ) залежно від її
призначення, та за умови перебування такого майна у власності
платника податку понад три роки, не оподатковується.
Проще говоря, если недвижимость находилась в собственности нерезидента 3 и более лет, то налог не платится, а если меньшие 3-х лет - то налог 15(17%)
Re: налогоооблажение согласно ст.172.9
Додано:
22 грудня 2011, 23:17
Vatson
Щодо оподаткування доходу від продажу майна, яке належить громадянам Російської Федерації
Приватний нотаріус просить надати роз’яснення щодо оподаткування квартири, яка належить громадянам Російської Федерації та перебуває у їхній власності понад три роки. За якою ставкою оподатковується дохід від продажу зазначеного майна, якщо продаж відбувається перший раз протягом звітного податкового року?
Відповідно до п. 172.1 ст. 172 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VI, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.
Згідно з п. 172.2 ст. 172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 цієї статті, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у пункті 172.1 цієї статті, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною пунктом 167.2 статті 167 ПКУ.
Пунктом 172.9 ст. 172 ПКУ передбачено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується згідно з цією статтею у порядку, встановленому для резидентів, за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).
Відповідно до п. 172.5 ст. 172 ПКУ сума податку визначається та самостійно сплачується через банківські установи: а) особою, що продає або обмінює з іншою фізособою нерухомість, — до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, міни; б) особою, у власності якої перебував об’єкт нерухомості, відчужений за рішенням суду про зміну власника та перехід права власності на таке майно. При цьому фізособа зобов’язана відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації. Тобто дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомості, які перебувають у її власності менше трьох років, що здійснюються фізособою-нерезидентом, оподатковується за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).
Якщо дохід отримано нерезидентом від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об’єктів нерухомості, зазначених у пункті 172.1 ст. 172 ПКУ, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначеного у пункті 172.1ст. 172 ПКУ, то такий дохід оподатковується за ставками 15% та/або 17% залежно від доходу, отриманого у звітному місяці.
Якщо об’єкт нерухомості, зазначений у п. 172.1 ст. 172 ПКУ, перебуває у його власності понад три роки, то дохід від продажу такої нерухомості не оподатковується.
Таким чином, дохід, отриманий з продажу квартири, яка належить громадянам Ро-сійської Федерації і перебуває у їхній власності понад три роки та продається перший раз протягом звітного податкового року, не оподатковується.
ДПІ у Старобешівському район