Vatson написав:это типа поправили?:))))все поняли, что имела ввиду Per se под "угодой".
Vatson, поняли все!
А для тех, кто не понял, мы выставим ранее представленный Per se экскурс в правовое прошлое нашего государства
Познавательно и ... поучительно
Per se » 24 листопада 2011, 12:08
текст ЦК 1922 року щодо правочинів
IV. ПРАВОЧИНИ
26. Правочини, тобто дії, направлені на встановлення, зміну або припинення цивільних правовідносин, можуть бути односторонні і взаємні (договори).
27. Правочини можна учиняти на словах або в письмовій формі.
Письмові правочини поділяються на: 1) звичайні 2) засвідчені, 3) нотаріальні, тобто вчинені в нотаріальному органі та внесені в нотаріальну актову книгу.
27. Правочини можна учиняти на словах або в письмовій формі.
Письмові правочини поділяються на: 1) звичайні і 2) нотаріально посвідчені .
28. Правочин, учинений у письмовій формі, повинен бути підписаний особою, від якої він походить, або представником цієї особи.
Особа, що не може через неписьменність, фізичні вади або хворобу власноручно підписати правочин, може доручити підписати його за себе іншій особі. Підпис останньої повинен бути засвідчений належним порядком з тим, що повинна бути вказана причина, через яку особа, що уклала правочин, не змогла його власноручно підписати.
29. Недодержання форми, що вимагається законом, веде до недійсності правочину лише в тому випадку, коли такий наслідок недодержання форми прямо в законі зазначений.
30. Правочин є недійсний, коли він учинений з метою суперечною закону, або в обхід закону, а також, коли правочин направлений до очевидної шкоди для держави.
31. Правочин є недійсний, коли він учинений особою, що цілком позбавлена дієздатності або тимчасово перебуває в такому стані, що вона не може розуміти значення своїх дій.
32. Особа, що учинила правочин під впливом обману, погрози, насильства або внаслідок зловмисної угоди її представника з контрагентом, або внаслідок помилки, що має істотне значення, може вимагати по суду визнання правочину недійсним цілком або ж частково.
33. Коли особа під впливом крайньої нужди учинила невигідний для себе правочин, суд, на вимогу потерпілої сторони або на вимогу належних державних органів та громадських організацій, може або визнати правочин недійсним, або припинити чинність його на майбутнє.
34. Правочин є недійсний, коли він учинений за згодою сторін лише для вигляду і без наміру викликати юридичні наслідки.
35. Якщо удаваний правочин учинений з наміром приховати інший правочин, то застосовується положення, що стосується до того правочину, який дійсно був на увазі.
36. Правочин, визнаний недійсним, вважається таким з моменту його вчинення.
37. Недійсні частини правочину не зачіпають інших частин його, оскільки можна припустити, що правочин був би вчинений і без включення його недійсної частини.
38. Дієздатні особи можуть учиняти правочини і через вибраних ними представників, за винятком заборонених законом випадків.
39. Правочини, вчинені представником від імені представлюваного в межах повноважень, мають обов’язкову силу для представлюваного і породжують безпосередньо для нього права й обов’язки.
40. Представник не може учинити правочина від імені представлюваного ні у відношенні себе (представника) особисто, ні у відношенні третьої особи, представником якої він одночасно є.
41. Правочин визнається учиненим під відкладальною умовою, коли права й обов’язки, встановлені правочином, повинні наступити з настанням цих умов.
Правочин визнається учиненим під скасувальною умовою, коли права й обов’язки, встановлювані правочином, повинні припинитись з часу настання цих умов.
42. Умовно зобов’язаний не повинен своїми діями викликати стан речей, що погіршував або знищував би залежне від умови право. В противному випадку, по настанні умови, він зобов’язаний відшкодувати завдані збитки.
43. Коли настанню умови недобросовісно перешкодила сторона, якій ненастання умови є вигідне, то вважається, що умова настала.
Коли настанню умови недобросовісно сприяла сторона, якій настання умови є вигідне, то вважається, що умова не настала.
Страшнее законов в нашей стране - только практика их применения