Затоплює квартиру
Додано:
29 січня 2012, 22:22
rafrus
Добрий день
Живу в Галицькому районі міста Львова... Затоплює сусідку яка живе під мною, в неї мокра вся стіна, а в мене з підлоги натягує вологу і так само мокра стіна. Ми звернулись в ЖЕК, з ЖЕКу приходили комісії десь 5 разів і однозначно визначили що вода витікає з стояку що в сусідньому прилеглому до нашого будинку.
Проблема в тому що в тій квартирі стояк захований під плиткою у ванні, а власниця запевняє нас що в неї все сухо і що причина не в неї... Мої намагання пояснити що вона по закону повинна надати доступ до стояка ніяких результатів не дали.
Наскільки я розумію мені залишається тільки подавати на неї в суд і просити щоб її змусили надати доступ до стояку...
Питання:
1) Які документи мені потрібно взяти в ЖЕКу і як вони повинні виглядати?
2) Які документи необхідні взагалі для того щоб подати справу в суд?
3) Скільки часу приблизно вирішуються питання такого характеру в суді?
За будь-які додаткові поради буду вдячний. Дякую !
Re: Затоплює квартиру
Додано:
29 січня 2012, 23:31
Rissaline
А яке відношення Ваша проблема має до нотаріальної практики? Нотаріат з компетенцією ЖЕКів нічого не пов'язує.
Ось витяг з Закону України Про житлово-комунальні послуги:, де в ст.17. визначений порядок доступу до житла та іншого володіння для ліквідації аварій, проведення оглядів технічного стану, перевірки показань засобів обліку:
1. Споживач зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем представників виконавця/виробника за наявності в них відповідного посвідчення:
1) для ліквідації аварій - цілодобово;
2) для встановлення і заміни санітарно-технічного та інженерного обладнання, проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо -
згідно з істотними умовами договору.
2. Працівники виконавця/виробника повинні поважати права споживачів, перебувати (відвідувати) тільки в тих приміщеннях, де розташоване обладнання, перевірка, ремонт, огляд якого відбувається.
3. У невідкладних випадках, пов'язаних з урятуванням життя людей та майна, може бути здійснене проникнення до житла та іншого володіння особи для проведення в них огляду та ліквідації аварій без отримання згоди споживача (несанкціонований доступ) у порядку, встановленому цією статтею.
4. Якщо споживач відсутній і при цьому немає можливості встановити зв'язок з ним з метою його інформування про необхідність негайного прибуття до приміщення або він відмовляється допустити в займані ним приміщення представників виконавця/виробника і при цьому є об'єктивні підстави вважати, що аварія, неполадки, які унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам, відбулися саме в цих приміщеннях, - доступ у приміщення відбувається без отримання згоди споживача (несанкціонований доступ).
5. Представник виконавця/виробника попереджає споживача, який присутній, але відмовляється допустити до житла та іншого володіння, про здійснення несанкціонованого доступу.
6. Під час здійснення несанкціонованого доступу і до повного завершення робіт, визначених частиною сьомою цієї статті, повинні бути присутні: представник виконавця/виробника, представник балансоутримувача/управителя, органів внутрішніх справ, аварійно-ремонтної бригади та споживач з будь-якого із суміжних приміщень.
7. Під час несанкціонованого доступу на аварійно-ремонтну бригаду покладаються такі обов'язки:
1) забезпечення доступу в приміщення шляхом порушення конструктивної цілісності вхідних дверей або вікон у приміщенні після погодження своїх дій з іншими учасниками несанкціонованого доступу;
2) здійснення огляду місця аварії, неполадки, що унеможливлюють надання житлово-комунальних послуг іншим споживачам;
3) проведення ремонтних та відновлювальних робіт;
4) термінове відновлення конструктивної цілісності вхідних дверей, вікон приміщення, що були пошкоджені під час несанкціонованого доступу, і проведення ремонтних та відновлювальних робіт, але не більше ніж протягом доби з часу проведення несанкціонованого доступу;
5) дотримання прав громадян, які проживають у цих приміщеннях, мінімізація негативних наслідків несанкціонованого доступу, зокрема щодо їх майна та обмеження доступу лише приміщеннями, необхідними для проведення робіт.
8. Представник виконавця/виробника складає акти про проведення несанкціонованого доступу та про проведення ремонтних та відновлювальних робіт, які підписуються всіма учасниками несанкціонованого доступу. В актах обов'язково зазначаються:
підстави для несанкціонованого доступу, відмітка про попередження споживача із зазначенням часу та осіб, які вели переговори із споживачем, у разі, якщо вони були проведені, причина та місце виникнення аварії, неполадки, перелік виконаних робіт, прізвище, ім'я, по батькові та посади учасників несанкціонованого доступу. Оригінали складених актів зберігаються у виконавця/виробника, іншим учасникам несанкціонованого доступу видаються копії, завірені печаткою виконавця.
9. Представник виконавця/виробника опечатує відновлені двері, вікна власною печаткою та ставить підпис, час і дату опечатування.
Re: Затоплює квартиру
Додано:
30 січня 2012, 11:44
березень
Комісія ЖЕК повинна була відключити стояки.Вони що цього не зробили при виході?
Re: Затоплює квартиру
Додано:
31 січня 2012, 00:52
rafrus
березень написав:Комісія ЖЕК повинна була відключити стояки.Вони що цього не зробили при виході?
ні не відключили, а мали б?
просто в нас там йдуть ще злив каналізації від старих туалетів, тому проблема може бути або від стояку водопостачання або від загального зливу.
наскільки я розумію в мому випадку необхідно "давити" на ЖЕК ?
Re: Затоплює квартиру
Додано:
31 січня 2012, 10:25
L.UBASHA
З першого дня залиття квартири требуйте акти, що вони виходили і що зробили, яку вони причину встановили залиття квартири і обов'язково вимагайте перекриття стояків тоді скоріше вирішиться питання.
Re: Затоплює квартиру
Додано:
31 січня 2012, 21:38
rafrus
сказали що ЖЕК ламати двері права не має і необхідно або подавати в суд або писати в райдержадміністрацію...