Сторінка 1 з 1

розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 17 березня 2012, 10:58
Писар
Договір дарування будинку укладений в 2006 році. Зараз сторони хочуть добровільно розівати, але є одне но. Самочинні добудови. Чи може нотаріус в такому випадку повідчити договір про розірвання???

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 17 березня 2012, 11:00
Вишенька)
ні і якому разі. Малого того, що майно вже не те, так і розірвання договору дарування предбачає строк позовної давності в 1 рік.

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 17 березня 2012, 11:28
Nonna
Вишенька) написав:ні і якому разі. Малого того, що майно вже не те, так і розірвання договору дарування предбачає строк позовної давності в 1 рік.



то , что нельзя верно ,надо в суд....а откуда Вы взяли , что именно по договорам дарения срок исковой даваности1 год?

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 17 березня 2012, 12:08
MG
ст.258 ч.2 п.5), ст.728 ГК

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 17 березня 2012, 12:19
bonus auditor
Вишенька) написав:ні і якому разі. Малого того, що майно вже не те, так і розірвання договору дарування предбачає строк позовної давності в 1 рік.

У ситуації йдеться про добровільне бажання сторін розірвати договір, а до чого тут позовна давність? Позов до кого і про що?

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 19 березня 2012, 10:04
Писар
Добро, давайте по іншому. Як написати постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 19 березня 2012, 11:19
Вишенька)
Взагалі договір дарування є одностороннім правочином, якщо він не пребдачав встановлення, наприклад, сервітуту на користь якоїсь третьої особи. В цьому випадку обдаровуваний мав би схвалити цей договір, прийняти його умови і підрисання договору означало б виникнення у обдаровуваного обовзязків. Якщо це просто дарування, це односторонній правочин. Як можна нотаріально розірвати односторонній правочин (наприклад такий як заповіт, заява, довіреність - вони не розриваються).

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 19 березня 2012, 11:20
Вишенька)
крім того, не забувайте, що змінився склад майна, яке було подаровано. Є самовільні будівлі.

Re: розірвання договору дарування

ПовідомленняДодано: 19 березня 2012, 12:30
VITAminka
Вишенька) написав:Взагалі договір дарування є одностороннім правочином, якщо він не пребдачав встановлення, наприклад, сервітуту на користь якоїсь третьої особи. В цьому випадку обдаровуваний мав би схвалити цей договір, прийняти його умови і підрисання договору означало б виникнення у обдаровуваного обовзязків. Якщо це просто дарування, це односторонній правочин. Як можна нотаріально розірвати односторонній правочин (наприклад такий як заповіт, заява, довіреність - вони не розриваються).

НІ! договір драування є ДВОстороннім правочином і ОДНОстороннім договором!
про це:
http://www.yurradnik.com.ua/forumbb/viewtopic.php?p=485536#p485536
Писар написав:Добро, давайте по іншому. Як написати постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

7. Зміна або розірвання нотаріально посвідченого договору

7.1. Договір сторін про зміну або розірвання нотаріально посвідченого договору здійснюється шляхом складання окремого договору.
7.4. Якщо договір про розірвання договору про відчуження нерухомого майна посвідчується після державної реєстрації договору про відчуження, нотаріус вимагає надання витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно...

Глава 2.

Посвідчення правочинів про відчуження та заставу майна

1. Документи, що подаються нотаріусу при вчиненні правочину про відчуження та заставу майна

1.7. Крім правовстановлюючого документа на житловий будинок, квартиру садибу та інше нерухоме майно, якщо воно підлягає реєстрації, долучається витяг із Реєстру прав власності на нерухоме майно.
У разі коли витяг із Реєстру прав власності на нерухоме майно містить інформацію про те, що майно, яке підлягає відчуженню, зведене, добудоване, перебудоване чи переплановане власником самочинно, нотаріус вимагає подання рішення органу місцевого самоврядування про дозвіл здійснити перебудову, прибудову, перепланування чи звести господарські, побутові будівлі та споруди. У разі відсутності такого рішення нотаріус відмовляє в посвідченні договору відчуження житлового будинку, власником якого здійснено таку перебудову, прибудову, переобладнання чи зведено господарські побутові будівлі та споруди.