Сторінка 1 з 1
Додано:
04 липня 2007, 13:39
nots
Друзі, як Ви вважаєте, чи можна посвідчити заповіт з такою умовою, що особа, зазначена в заповті має право на спадщину тільки в разі збереження спадкоємцем українського громадянства? Дивлюсь Інструкцію (п. 160), схоже, що це можливо. Шановні державні нотаріуси, Ви ж займаєтеся спадщиною, яке Ваше відношення до таких заповтів? Чи перевіряєте Ви якимось чином відповідність таких умов, адже особа може крім українського паспорту мати паспорт гр-на іншої держави (ми вже обговорювали це)Тоді фактично українське гр-во втрачено, але ж паспорт може залишатися на руках.Хто що думає???
Додано:
04 липня 2007, 14:29
Nonna
На момент прийняття спадщини грУкраины , а после принятия взял и поменял гражданство , нотариус должен прослеживать эту ситуацию? Вот здорово.Еще одна причина не заниматься наследством.
Додано:
04 липня 2007, 14:49
notar ch
На ту умову не звертайте уваги, бо вона ущімляє права спадкоємця, і тому право на спадщину має будь-який громадянин тієї чи іншої держави. Нам навіть на курсах так казали
Додано:
04 липня 2007, 15:05
notar ch
Дякую, я читала п. 160, Наприклад: людина проживала на чорнобильській зоні, стався вибух, людина переїхала, і що тепер, немає право на спадщину???
Додано:
04 липня 2007, 15:30
nots
Справа приймає цікавий ракурс! Народження дитини це ще серйозніша вимога, а якщо є поважна причина чому дитина не народилася? Все для цього було зроблено, але з якоїсь причини вона не народилася? Це все патологія-фізіологія. Хто буде розбиратися - суд? Тоді краще таких заповітів не посвідчувати, тому що це потребує знань яких у нас нема.
Додано:
04 липня 2007, 15:35
notar ch
Згідна з вами, але на рахунок вашої ситуації я б видала спадщину спадкоємцеві
Додано:
04 липня 2007, 16:27
Vatson
похожая ситуация:если завещатель хочет оставить по завещанию квартиру сыну, но с условием, что потом эта квартира достанется только внучке(т.е. дочке этого сына)? Такое можно?Уважаемые коллеги, подскажите, должно быть завещание. и в дальнейшем, если это возможно, то госнотариус будет в свидетельстве о праве на наследство указывать это условие или накладывать запрет отчуждения?
Додано:
04 липня 2007, 18:43
raton
Vatson, думаю что не подобное условие не проходит.Для ст.1242 условие должно существовать на момент открытия наследства.Для ст.1240 обязательство должно иметь нематериальный характер!.....
Додано:
04 липня 2007, 18:52
Vatson
Весело.будем думать.спасибо!
Додано:
04 липня 2007, 19:08
raton
Vatson! Думайте, всегда готов помочь...
Додано:
04 липня 2007, 19:25
Irina В
"Vatson, завещатель может диктовать условия, необходимые для принятия наследства, но условие должно существовать на момент открытия наследства, а не в будущем. После того, как наследство принято, новый собственник не может быть лишен права составить свое завещание, или распорядится имуществом, как пожелает. Ст.1235- ""може призначити СВОЇМИ спадкоємцями"", а Ваш завещатель хочет назначить (как я понимаю, в случае смерти сына) наследницу сына. Исключено! "
Додано:
24 липня 2009, 19:53
MONT
Не можна робити таке розпорядження, оскільки умова обмежує ОСОБИСТІ НЕМАЙНОВІ ПРАВА. Але можна написати: В разі якщо особа на момент моєї смерті матиме українське громадянство, заповідаю їй майно. Не можна написати: Якщо особа не змінить громадянства, заповідаю їй майно. Бо таке розпорядження буде стимулювати спадкоємця не змінювати громадянства, і тим самим обмежить його особисті немайнові права.
Додано:
24 липня 2009, 19:56
MONT
Це я стосовно повідомлення nots ...)))
Додано:
24 липня 2009, 21:17
OLNIK
Обумовлювати такими умовами право на спадкування, вважаю, абсолютно незаконним.А якщо в заповіті зазначать, [qoute]при умові, що жениться на внучці моєї сусідки- бо дуже гарна дівчина[qoute].Вибір дівчини, як і вибір громадянства, це особисте право кожного.Умова в заповіті, як на мене має бути реальна і стимулювати потенційного спадкоємця, щось зробити таке, що він спроможний зробити фізично (фактично), а не як він має думати, чи змінювати свою власну волю. На пов. 10Це зровсім неприпустимо, тому, що заповідач робить заповіт і за себе і за названого ним спадкоємця, а заповіт через посередництво не допускається.
Додано:
25 липня 2009, 15:37
Бриз
Для Vatson. В таких случаях я делаю завещание сразу на внучку, но с условием, что она предоставит право пожизненного проживания в этой квартире своему отцу, т.е. сыну завещателя. А соответственно уже после его смерти, она сможет спокойно распорядиться этой квартрой по своему усмотрению.
Додано:
25 липня 2009, 16:13
notaOV
[QUOTE] завещанию квартиру сыну, но с условием, что потом эта квартира достанется только внучке[/QUOTE] категорически нет.Помимо тех обоснований, что уже высказали коллеги, ещё и проследить невозможно выполнение, никто не знает время своей смерти. А бессрочным условие быть не может.[QUOTE] А якщо в заповіті зазначать, [qoute]при умові, що жениться на внучці моєї сусідки- бо дуже гарна дівчина[qoute].[/QUOTE]А это условие я бы приняла к исполнению при оформлении наследства, если бы завещатель указал до какого времени после открытия наследства этот брак должен быть заключён. Срок не может превышать 6 месяцев, чтобы в случае невыполнения условия, оформлять наследство по закону.
Додано:
25 липня 2009, 16:14
notaOV
Предвижу шквал ))) ...да ладно....
Додано:
25 липня 2009, 16:44
OLNIK
Та який шквал,)))всього лише- ст.24 СК- шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.ст.38 СК- підставою недійсності шлюбу є порушення вимог встановлених... в т.ч. і ст.24 СК.Всі інші принципи гл.1 Сімейного кодексу.А потім уже ч.2 ст.1242.Якщо в заповіті буде зазначена умова, [qoute]якщо на момент спадщини він одружиться чи буде одруженим[qoute], то умова має право на існування.
Додано:
25 липня 2009, 19:14
notaOV
Остаюсь при своём мнении. Ведь условие в завещании - это пожелание, а не принуждение.Если [B][U]она[/U][/B] не согласна, то условие не выполнено, и спадкове майно свободно от завещания. Если [B][U]он[/U][/B] не хочет - хозяин барин. Или любовь, или наследство.
Додано:
17 серпня 2010, 15:53
Слава
Батько заповідає майно одруженому синові при умові його проживання з дружиною - невісткою заповідача і сином - внуком заповідача.Такий заповіт можливо посвідчити?