Сторінка 1 з 1

Спадкування права спільної сумісної власності

ПовідомленняДодано: 15 березня 2016, 16:13
cendis
Допоможіть у такій ситуації. За договором купівлі продажу квартиру у 1996 році придбало троє осіб. В договорі вказано що вони в трьох придбали в рівних долях. Але БТІ повідомляє, що частки не вказано. Всі троє осіб померли. Спадщина заводилась тільки після смерті останнього померлого. Двоє успадкували фактично один за одним. Є спадкоємець за заповітом. Йому перейде вся квартира. Але при видачі спадщини нотаріус повинен вказати частки. Як визначити частки. В кого які думки

Re: Спадкування права спільної сумісної власності

ПовідомленняДодано: 15 березня 2016, 23:22
Линда
З А Я В А

«23» травня 2010 року помер(ла) – = ГРИГОРІЙ ІВАНОВИЧ, 1927 року народження, який на момент своєї смерті був зареєстрований та проживав за адресою: =====.
На день смерті спадкодавця залишилось майно, яке складається з: частки квартири номер ===, а також частки цієї ж квартири, яка належала його дружині – = Світлані Яківні, котра померла 18.01.2010 року, спадщину якої = Григорій Іванович прийняв, але не оформив своїх спадкових прав.
Згідно витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно, видане 12.01.2011 року обласним комунальним підприємством «Кіровоградське обласне об’єднане бюро технічно інвентаризації» № =, вказана квартира перебувала у спільній сумісній власності = Світлани Яківни та = Григорій Івановича.
Для одержання свідоцтва про право на спадщину, відповідно до форми 6 та 12 Форм свідоцтв про право на спадщину, затверджених наказом Міністра юстиції України від = № =, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України = за № =, про затвердженням Правил ведення нотаріального діловодства (у новій редакції), якщо свідоцтво про право на спадщину видається одночасно на майно, частина якого належала спадкодавцеві особисто, а частина майна прийнята у спадщину, але не оформлена, у свідоцтві вказується конкретні частки майна.
На підставі ч. 2 ст. 370 Цивільного кодексу України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду, ч. 2 ст. 372 Цивільного кодексу України, у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом.
Відповідно до роз’яснення Пленуму Верховного суду України, викладені у п. 12 Постанови від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування, наступного змісту: За загальними правилами частини другої статті 372 ЦК при поділі майна, що є у спільній сумісній власності, за рішенням суду частка співвласника може бути збільшена або зменшена з урахуванням обставин, які мають істотне значення. У разі смерті співвласника приватизованого будинку (квартири) частки кожного із співвласників у праві спільної власності є рівними, якщо інше не було встановлено договором між ними (частина друга статті 370, частина друга статті 372 ЦК). Частка померлого співвласника не може бути змінена за рішенням суду. Для оформлення права на спадщину закон не вимагає рішення суду про визначення частки спадкодавця».
Враховуючи вищевикладене, на підставі статей 1296-1298 Цивільного кодексу України, прошу видати мені свідоцтво про право на спадщину за заповітом, посвідченим 03.05.2010 року по реєстру № 344 = приватним нотаріусом = районного нотаріального округу на ½ частку приватизованої квартири номер= в місті Кіровограді, а також ½ частку цієї ж квартири, яка належала його дружині – = Світлані Яківні, котра померла 18.01.2010 року, спадщину якої = Григорій Іванович прийняв, але не оформив своїх спадкових прав, вказавши, що їх частки у праві спільної сумісної власності на вказану квартиру є рівними, тобто по ½ (одній другій).
Стверджую про відсутність будь-яких інших спадкоємців = Григорія Івановича і =Світлани Яківни за законом, у тому числі тих, які мають право на обов’язкову частку в спадщині згідно ст. 1241 Цивільного кодексу України.
Двадцять дев’ятого січня дві тисячі одинадцятого року.

Re: Спадкування права спільної сумісної власності

ПовідомленняДодано: 15 березня 2016, 23:23
Линда
Или так или в суд

Re: Спадкування права спільної сумісної власності

ПовідомленняДодано: 16 березня 2016, 16:57
cendis
спасибо огромное. очень помогли

Re: Спадкування права спільної сумісної власності

ПовідомленняДодано: 14 червня 2016, 20:44
FINA.
Спасибі, Лінда!