Форум

Інформаційний ресурс

Спадщина проблемне питання

Спадщина проблемне питання

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Писар » 12 квітня 2018, 12:40

Доброго дня. Підкажіть, будьте ласкаві. Ситуація наступна.
Звертається спадкоємець за видачею свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Напередодні до мене надходить заява особи Х (сторонньої особи) з вимогою зупинити видачу свідоцтва пор право на спадщину, оскільки ця особа Х звернулась до адміністративного суду з вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за Спадкодавцем. До заяви додається ухвала суду про відкриття провадження у справі.
Я хочу зупинити видачу свідоцтва до вирішення справи судом.
Однак спадкоємець вимагає видачі свідоцтва. В обґрунтування своєї вимоги надав мені копію заяви особи Х про забезпечення позову, якою та просить заборонити вчиняти реєстраційні дії щодо спірного майна, оскільки, цитую: «… у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва, а у нотаріуса виникне обов’язок видати таке свідоцтво». Та ухвалу суду, якою було відмовлено у задоволенні цієї зави.
Яке ваше бачення?
Аватар користувача
Писар
 
Повідомлення: 39
З нами з: 12 травня 2011, 12:09
Дякував (ла): 7 раз.
Подякували: 10 раз.

Re: Спадщина проблемне питання

Номер повідомлення:#2


Повідомлення Пчелка Нуся » 12 квітня 2018, 16:22

а строк на оскарження цієї ухвали минув? Якщо не помиляюсь - 5 днів. Якщо ні - то судовий розгляд триває. Я б відклала видачу свідоцтва, згідно ст. 42 ЗУ "Про нотаріат". С
Пчелка Нуся
 
Повідомлення: 176
З нами з: 03 травня 2011, 18:54
Дякував (ла): 95 раз.
Подякували: 437 раз.

Re: Спадщина проблемне питання

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Писар » 13 квітня 2018, 09:13

Судовий розгляд триває просто відмовлено в забезпеченні позову з мотивів, що у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва, а у нотаріуса виникне обов’язок видати таке свідоцтво.
Аватар користувача
Писар
 
Повідомлення: 39
З нами з: 12 травня 2011, 12:09
Дякував (ла): 7 раз.
Подякували: 10 раз.

Re: Спадщина проблемне питання

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Пчелка Нуся » 13 квітня 2018, 15:08

Это в мотивировочной части ухвали указано? Читать мотивировку суда, это как читать чужие письма. Не нужно и не прилично. Для нас важно, что указано в резулятивке. Это - первое. ч.4 ст.42 ЗУ "Про нотаріат" нам говорить: "За обгрунтованою письмовою заявою.... та на підставі отриманого від суду повідомлення про надходження, вчинення нотаріальної дії зупиняється до вирішення справи судом" - то второе. Посмотрите именно эту ухвалу в реестре судових ришень. Она чинна?
Пчелка Нуся
 
Повідомлення: 176
З нами з: 03 травня 2011, 18:54
Дякував (ла): 95 раз.
Подякували: 437 раз.


Повернутись в Загальний Форум

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

  cron