Сторінка 1 з 1
Додано:
02 березня 2006, 22:32
КОС
"Підкажіть, будь-ласка, у кого в регіоні органи БТІ замінюють свідоцтва про право ососбистої власності (які видані до 15.04.1991 року) і в яких записано: /""... власник - голова двору ААА/"" на Свідоцтва про право власності (нового зразку). Ніде, крім Постанови ВРУ від 1991 року (якою вводився в дію З-н /""Про власніть/""), не прочитала нічого, що регулює це питання. БТІ посилається на лист, який самі не можуть знайти за давністю. До цього часу це питання не поставало. Але нещодавно як правоустановчий документ гр.ААА приніс свідоцтво про... старого зразку з /""колгоспним двором/"", і я задумалася - то який же варіант свідоцтва вірний? Хто знає н.а чи хоча б листи мініст-в про ці питання?"
Додано:
03 березня 2006, 13:34
Слава
У нас замінюють, але записують всіх членів двору співвласниками.
Додано:
03 березня 2006, 20:52
КОС
"У нас також записують всіх, хто був прописаний на 15.04.1991. Але я маю ситуацію, коли БТІ не замінило одне свідоцтва у звязку з тим, що на 15.04.1991 в будинку був прописаний один власник. Але чи вимагати мені все-таки заміну цього свідоцтва (у звязку з тим, що немає такої власності як колгоспний двір) чи дотримуватися того, що оскільки в Постанові ВРУ від 1991 року (якою вводився в дію З-н /""Про власніть/"") вказано, що цей закон застосовується тільки до правовідносин які виникли на момент вступу в силу цього закону, то - якщо правовідносини виникли до 15.04.1991 року. "
Додано:
04 березня 2006, 17:30
andy
А яка Ваша думка щодо згоди на відчуження подружжя співвласника такого будинку (наприклад один з подружжя був членом колгоспного двору на 1991 рік, а згодом одружився у 1999 році, а свідоцтво видано в 2005 році, де записаний тільки один з подружжя? На мою думку в цьому випадку спільна сумісна власність подружжя НЕ ВИНИКАЄ. Чи є інші думки?
Додано:
04 березня 2006, 18:21
КОС
"Для Andy. Раніше ми могли легковажніше поставитися до цього питання: достатньо (не вияснюючи з ким із подружжя був збудований будинок) взяти згоду того з подружжя, з яким у паспорті є шлюб на момент видачі правоустановлюючого документу. На сьогодні ситуація ускладнилася ""правовою обізнаністю громадян"" та ""непослідовними у своїх рішеннях"" суддями. Крім цього, прочитавши коментар до ст.60 та 61 СКУ (під редакцією Ю.С.Червоного) я вже вияснюю слідуюче: з яким із подружжя будувався будинок і якщо це не той, хто записаний в паспорті - вимагаю згоду того, з яким будувався будинок, а не того, який записаний в паспорті на момент видачі правоустан.документу. Оскільки, дійсно як пише Ю.С.Червоний, право сумісної власності виникає з тим, хто разом придбавав (тобто будував), а правоустан.док. нам лише підтверджує це право власності, а не встановлює з ким набуто право власності.Наприклад, правоуст. документ на колишній колг.двір - свідоцтво про право власності на нерухоме майно - видано (це свід.) 25.10.2005 підстава видачі цього свід. - взамін рішення від 12.09.1989 виконкому С/ради. Значить вияснювати згоду в кого з подружжя необхідно брати не на дату 25.10.2005 і навіть не на 12.09.1989, а з ким будував будинок.Якщо будував будинок з ЛЛЛ. в 1979 р., а 10.10.1986 року одружився з ППП., то питання може бути важким для нотаріуса: одні ""не вдаваючись в деталі"" беруть заяву від ППП., а потім в суді той, з ким будувався буд. подає позов (і суд схилявся до того, що нотаріус неналежно вчинив нотаріальну дію - це приклад від нашого району). Тому на сьогодні, я думаю, так ризиквати не потрібно. Тому беру або заяву ЛЛЛ, або питання вирішується в судовому порядку. "
Додано:
04 березня 2006, 18:50
andy
Так можна ставити під сумнів взагалі всі договори відчуження будинків, де правовстановл. документ - свідоцтво про право власності на житловий будинок, а не тільки на колгоспні двори. Наприклад: будувався 15 років будинок, власник по свідоцтву у паспорті гр-на України нового взірця (виданий у 1995 році) має відмітку про шлюб, укладений у 1997 році. Оформляється згода цієї дружини. Але власник міг у 1990 році одружитися і у 1994 році розвестися. У новому паспорті громадянина України відмітки про шлюб і розірвання шлюбу з колишн. дружиною нема. Виходить - договір відчуження у судовому порядку може бути визнаний недійсним. Єдина гарантія для нотаріуса - пункт договору де продавець гарантує покупцю відсутність прав третіх осіб на відчужуване майно. А щодо колгоспних дворів - така сама ситуація. З паспорту відчужувача про наявність колишньої дружини (чи дружин) не дізнаєшся. Отже у нотаріуса є відомості тільки про теперішню дружину. Вихід - такий же пункт в договорі в гарантіях продавця. Але на момент оформлення прав власності членів колишнього колгоспного двору тільки ті особи і є власниками, і перевірити чи був хтось з них раніше у шлюбі нереально. Отже - якщо власниками такого нерухомого майна є наприклад чоловік з дружиною, їх син та дочка, значить на 1991 рік син та дочка у шлюбі не перебували (у списку членів колгоспного двору немає відомостей про наявність подружжя), і відповідно їх теперішні подружжя (якщо такі є) до даного будинку відношення не мають.
Додано:
05 березня 2006, 19:48
КОС
"Так, це дійсно стосується не тільки колгоспних дворів, а всіх об""єктів спільної сумісної власнсоті.Ми, нотаріуси, повинні виконувати п.45 (ч.3) Нової Інструкції: ""... відчужувач подає відповідну заяву, у якій також зазначається, що МАЙНО, ЯКЕ Є ПРЕДМЕТОМ ЦЬОГО ПРАВОЧИНУ, НЕ Є СПІЛЬНОЮ СУМІСНОЮ ВЛАСНСІТЮ"". Погодьтеся, що п.36 (ч.2) сторої Інст., який також регулював це питання і був викладений так: ""...відчужувачем подається письмова заява про це"" відрізняється і мабуть не дарма. Так, можливо в паспортах немає штампів, але хіба ми не повинні згідно нової Інст. вияснити, як набувалося майно і чи воно спільне сумісне. Повинні! І якщо гр-нин чітко і ясно заявляє Вам, що буд. будувався з ААА., то хіба Ви не будете вимагати цю згоду ААА.? Будете! Той з нотаріусів, хто мав з цього питання судовий спір, ніколи не буде так необачно посвідчувати правочин, я Вам з власносго досвіду пишу. Звичайно, якщо відчужувач вже обізнаний в цьому і буде стверджувати, що сам будував, то Ви не будете брати нічиєї згоди.Щодо пункту в договорі. Це нас трохи захистить, але краще детально вияснити порядок набуття права власності на буд., це буде на користь і нам, нотаріусам, і сторонам. "
Додано:
05 березня 2006, 19:49
КОС
А все-таки, хто може порадити і підказати, на підставі чого (норм.акт) ж БТІ замінюють ці свідоцтва. І чому один раз міняють, а буває - не міняють?
Додано:
20 травня 2010, 15:50
Ljana
А якщо такий документ подається для видачі свідоцтва про право на спадщину? Можна офрмити спадщину на підставі нього?
Додано:
20 травня 2010, 15:50
Ljana
0