Сторінка 1 з 1
Додано:
21 квітня 2008, 17:27
Nonna
да не надо двадцать раз повторять тему, ее и так все увидели с первого раза.Это не к нам .Зайдите на сайт к адвокатам.
Додано:
21 квітня 2008, 17:30
Лев
МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИРОЗ'ЯСНЕННЯЩодо необхідності оформлення права користування частиною прибудинкової території при влаштуванні окремого входу в квартиру у багатоквартирному будинкуПорушене питання вирішується на основі статей 369, 370, 372, 377 Цивільного кодексу України із дотриманням будинкових норм і правил, а також чинних норм земельного законодавства. Згідно зі ст. 369 Цивільного кодексу України розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. Ст. 370 Цивільного кодексу закріплює право співвласників на виділення у натурі частки із майна, що є у спільній сумісній власності, процедура якого передбачена ст. 364 Цивільного кодексу. Згідно зі ст. 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них прибудинкові території комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками. У разі приватизації громадянами багатоквартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися у власність або надаватися у користування об'єднанню власників. Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками. Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні житлові будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації. Отже, при облаштуванні окремого входу в квартиру, що є складовою частиною багатоквартирного будинку, власник квартири повинен укласти або договір оренди з органами місцевого самоврядування (якщо будинок перебуває у комунальній власності), або колективну угоду з об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку. ____________ Надруковано:[qoute]Інформаційний бюлетень Мінбуду України[qoute],N 11, листопад, 2006 р.
Додано:
26 квітня 2008, 03:06
notaOV
Игорь,я не пойму, вы задали вопрос, сами на него очень аргументировано ответили, и ждёте комментарии?...Выкупить землю нельзя, арендовать невозможно, то, что малюють архитекторы - неправомочно... Что ещё? Хорошо вопрос осветили, спасибо.
Додано:
17 березня 2010, 02:39
Baronessa
Хотілось висловити свою подяку Іgor_К. Зараз у мене виникло таке саме запитання щодо земель прибудинкової території. Приватного підприємця (власницю нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку) ще у 2003 році органи місцевого самоврядування змусили підписати договір оренди земельної ділянки з прибудинкової території. Законодавства вона не знала з цього питання та договір підписала. У теперішній час вона хоче звернутися з позовом про визнання цього договору недійсним..........Велика подяка Вам за ці коментарі!!!
Додано:
26 квітня 2010, 19:44
dannywka
некоторые города вместо заключения незаконных договоров аренды, которые лоббируют городские советы для поплнения казны, практикуют заключение договоров платного сервитута
Додано:
26 квітня 2010, 20:38
TiGra
А у меня такая ситуация со своим нежилым помещением, только более глубокая...Т.к. покупала как физ лицо просто,у прежнего владельца помещения-джоговор аренды до 2015 года(как у ФЛ-СПД), досрочно город не разрешил расторгнуть,слишком огромную сумму назвали как штраф, в итоге заключили договор субаренды(единственно, что спасало) между физлицами-предпринимателями, но я уже не предприниматель 1,5 года,помещение использую как самозанятое лицо,но налоги плачу.Из описаного выше - понимаю,что договор заключен незаконно,заставили выделить якобы землю, оценили,насчитали налог,но договор-то исполняется.Получается - только в суд?,все-таки 250 грн.в месяц сейчас деньги.Я и раньше понимала, что лабуда все эти требования местных властей, но у нас такие местные власти,что областное руководство равняется,поэтому рыпаться не желательно.Подскажите что делать?