Форум

Інформаційний ресурс

пенсія

Номер повідомлення:#1


Повідомлення То є я » 16 жовтня 2009, 12:49

Доброго дня, вельмишановні юристи!Хочу до вас звернутися за відповіддю на таке питання.Мій батько має стаж близько 13 років електрозварювальника. Згідно з законодавством, від має право на вихід на пенсію з 55 років. Документи до районного відділення пенсійного фонду він подав зразу ж по виповненні 55 років. У складі документів - довідки про місця роботи за весь стаж (таких місць близько 10). В силу певних причин багато довідок визнали недійсними. серед причин: неіснування деяких підприємств, на яких він працював (збанкрутіли за часи незалежності, працював батько на них ще в радянські часи) відмова деяких підприємств у правонаступництву за радянськими підприємствами (нові підприємства виникли як дочірні радянських збанкрутілих, і їх печатки не є дісними у звязку з незбіганням назви) відзивання довідок деякими підприємствами через сучасну кризу (зараз підприємства закриваються, тож, платити відмовляють з будь-якого надуманого приводу аж до незарахування повного стажу, хоча батько працював повні зміни у важких умовах, у середовищі аміаку і т. д.).У результаті пройшло більше 1,5 роки з дня подання документів, а віз і нині там. Довідки відзивають одну за одною. Батько витрачає гроші на пошуки неіснуючих підприємств (а їх багато, і по всій Україні), а результату ніякого. Щойно отримав листа з пенсійного фонду про відмову у призначенні пенсії.Підкажіть, будь-ласка, як вчинити у даній ситуації. Може, краще подати до суду? Чи ефективний у такому випадку судовий процес? Скільки це буде коштувати?З надією на допомогу, Андрій
То є я
 

Номер повідомлення:#2


Повідомлення L.UBASHA » 16 жовтня 2009, 13:27

Основним документом для призначення пенсії- є трудова книжка. Якщо у батька немає трудової книжки, або вона загублена, має виправлення і таке інше треба звертатися до відповідного архіву, який видає довідки про підтвердження трудовго стажу та про нарахування заробітної платні. Підприємства які закривалися, або припиняли своє існування документи передавали до архіву за місцем їх розташування.
L.UBASHA
 
Повідомлення: 85
З нами з: 22 січня 2008, 19:15
Дякував (ла): 3 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення То є я » 16 жовтня 2009, 13:43

Дякую за відповідь.У батька є трудова книжка з відповідними записами, подана разом із іншими документами до пенсійного фонду. Проте у пенсійному фонді вимагають ще й довідки з кожного місця роботи. Мабуть, через те, що пенсія пільгова.В Архів доводилося звертатися у випадку неіснуючих підприємств. Але й там часто направляли до інших підрозділів архівів. Як у приказці: Петро киває на Івана, Іван киває на Петра.Уже 1,5 роки батько те й робить, що обиває пороги пенсійного фонду або телефонує до численних організацій, або архівів. Але результату нема. Тож, і вимушений звертатися до суду. Після отриманння відмови. Питання в тому, чи є надія виграти суд, чи справа затягнеться аж до отримання пенсії за віком (через 3,5 роки)?
То є я
 

Номер повідомлення:#4


Повідомлення L.UBASHA » 16 жовтня 2009, 16:40

А чи зверталися до Пенсійного Фонду України, на сторінках газети Урядовий кур'єр, дуже часто спеціалісти та і заступник голови Фонду дають консультації по пенсіях, зверніться до редакції газети. На суд великої надії не покладайте, вирішуйте питання в адміністративному порядку.
L.UBASHA
 
Повідомлення: 85
З нами з: 22 січня 2008, 19:15
Дякував (ла): 3 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Subwave » 16 жовтня 2009, 18:14

..потрібно отримати офіційну відмову в Пенсійного Фонду..і в суд....тільки в суд....
Subwave
 
Повідомлення: 557
З нами з: 21 січня 2009, 00:54
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 53 раз.

Номер повідомлення:#6


Повідомлення То є я » 22 жовтня 2009, 19:34

Дякую за рекомендації.
То є я
 

Номер повідомлення:#7


Повідомлення miris » 27 жовтня 2009, 13:30

[QUOTE]Мій батько має стаж близько 13 років електрозварювальника. Згідно з законодавством, від має право на вихід на пенсію з 55 років.[/QUOTE]Тут есть хитрая тонкость: рабочее место данного специалиста должно быть аттестовано соответствующим образом, чтобы давать право на льготный стаж. Работодатели не хотят морочить себе голову этими аттестациями, поэтому можешь работать трижды сварщиком, но в ПФ тебе скажут, что льготный стаж не подтверждён.Для начала можно написать письменный запрос в Минпраци. Указать все обстоятельства.
miris
 

Номер повідомлення:#8


Повідомлення Маришка » 22 вересня 2010, 22:59

Андрій, Ваш батько дійсно працював на посаді електрозварювальника, яка дає право на пенсію на пільгових умовах за списком №2, але для того, щоб зарахувати стаж за цим списком дійсно потрібні [qoute]пільгові довідки[qoute], починаючи з 01.08.1992 року, також обов'язково додаються вищезгадані атестації робочих місць за умовами праці, де повинно бути вказано що такі посади як електрозварювальник та ін. пройшли атестацію на даному підприємстві. В [qoute]пільговій довідці[qoute] потрібно правильно вказати розділ та позицію згідно постанови Кабінету Міністрів України [qoute]Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах[qoute] від 1994 року. Але як працівник відділу з призначення пенсії хочу сказати Вам, що на сьогоднішній день існує дуже мало організацій, які видають такі довідки, так як організаціям не вигідно витрачати кошти на виплату пільгових пенсій власним коштом. При перегляді документів можна знайти чимало розбіжностей із записами в трудовій книжці, наприклад, у довідці зазначається посада електрозварювальника, яка пройшла атестацію, а в трудовій книжці електроГАЗОзварювальником працює, а це вже є не незрозумілими розбіжностями. Повірте мені, в порядку оформлення таких видів пенсій, щодо них висувається дуже багато вимог, а документи, які подаються за 2 списком досить часто оформляються не правильно організаціями.І ще одне, якщо організації не існує, вона ліквідована, то відомості про їх ліквідацію надсилаються на комісію до управління ПФ в області, та сама комісія вирішує, чи зарахувати цей період до пільгового стажу роботи, чи не зараховувати його.
Маришка
 


Повернутись в Обговорення судової практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів