Форум

Інформаційний ресурс

визначення частки у спільному сумісному майні

Номер повідомлення:#1


Повідомлення GG » 17 листопада 2009, 19:33

Ситуация следующая:в 1996 году семья из 4-х человек купила квартиру, договор оформила биржа, но в договоре не указали о отм, что квартира приобретается в равных частях.в 2009 мать умирает, дети отказываются от наследства в пользу отца, отец обратился в госнотконтору. пришло время выдавать свидетельство. контора отправляет получить справку-характеристику БТИ, но БТИ выдать не может потому что части не установлены равными.биржи уже не существует, тоесть внести в договор поправки о равности частей нет возможности.людей отправляют в суд установить части равными.Вопрос: если исковое, то кто ответчик??? или заявление про установление факта??? если про установление факта, помогите с поиском нужного образца заявления!!заранее спасибо!!!
GG
 
Повідомлення: 14
З нами з: 30 січня 2009, 16:19
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#2


Повідомлення lyuda » 18 листопада 2009, 00:18

До __________ районного суду м. _________Адреса: _______________________________ Позивачі:Особа_1,Адреса: ______________Тел.: ____________________Особа_2,Адреса: ______________Тел.: ____________________Особа_3,Адреса: ______________Тел.: ____________________Відповідач:Виконавчий комітет ___________ міської радиАдреса: ___________________Треті особи:Перша ___________ державнанотаріальна контора _________ району м. ________,Адреса: ________________________ Орган опіки та піклування, виконавчийкомітет _________ районної у м. _______ радиАдреса:Без ціни позовуПОЗОВНА ЗАЯВАпро визначення розміру часток у приватній спільній сумісній власностіВідповідно до свідоцтва про право власності на житло від «___» ________ року, виданого відділом приватизації житла згідно розпорядження №___, я, Особа_1, мій батько Особа_2, моя мати Особа_3, (померла «___» ________ року), моя дочка Особа_4 приватизували на праві приватної спільної сумісної власності квартиру №_, по вул. _____, в м. ____, яка в цілому складається в будинку літера ___, з коридору (1) площею _____ кв.м., вбудованої шафи (2) площею ____ кв.м., кімнати жилої (4) площею _____ кв.м.. кімнати жилої (5) площею ____ кв.м., кімнати жилої (8) площею ____ кв.м., кухні (3) площею ____ кв.м., ванної кімнати (6) площею ___ кв.м., вбиральні (7) площею ___ кв.м.. жилою площею ____ кв.м.«___» ________ року померла моя мати Особа_3, про що в книзі реєстрації актів про смерть «___» ________ року зроблено запис № _____.Я, Особа_1, є рідною дочкою померлої Особи_3, прізвище змінила після укладення шлюбу з Особою_5 ( довідка, видана Центральним відділом реєстрації актів цивільного стану _______ міського управління юстиції від «___» ________ року, № _______ ).З тринадцятого грудня ______ по теперішній час я проживаю і прописана за адресою: ______________.Коли я у встановлений законом строк звернулася для оформлення спадщини до Першої ________ державної нотаріальної контори ________ району, то виявилось, що отримати свідоцтво про право на спадщину на частину квартири №__, яка знаходиться в м. _________, по вул.. _________ - я не можу, тому, що в свідоцтві про право власності на житло немає чітко визначених часток у кожного із співвласників .Між нами не визначені частки, які є рівними та становлять по 1/4 частині кожному співвласнику.Таким чином, ми не змогли вирішити це питання і звернулися до суду.Мій батько, Особа_2, подав заяву до державної нотаріальної контори про відмову від своєї частки в спадщині на користь мене Особи_1.Відповідно до ст. 368 ЦК України, спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.Згідно до ст. 370 ЦК України, у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю між ними, законом або рішенням суду.На підставі викладеного, керуючись статтями 368, 370 ЦК України, статтею З ЦПК України, -ПРОШУ :Визначити частки в спільній сумісній власності на квартиру №__ по вул. ___ в м. ____ по 1/4 частини кожному із її співвласників, а саме : Особі_1, Особі_2, Особі_3, ( яка померла «___» ________ року), Особі_4.Додатки:1. Копії позовних заяв2. Копія свідоцтва про право власності на житло, від «___» ________ року3. Копія свідоцтва про смерть Особи_34. Копія довідки з Центрального відділу реєстрації актів цивільного стану ________ міського управління юстиції від «___» ________ року № ________.5. Ксерокопії паспортів , ксерокопії ідент. кодів6. Ксерокопія свідоцтва про народження Особи_17. Ксерокопія свідоцтва про народження Особи_48. Копія довіреності9. Квитанції про сплату судового збору, витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.Дата ПідписЗнайшла на іншому юридичному сайті. Можна по аналогії оформити.
lyuda
 
Повідомлення: 115
З нами з: 19 травня 2009, 15:36
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 16 раз.

Номер повідомлення:#3


Повідомлення GG » 18 листопада 2009, 01:52

спасибо, тоже такое находила.только вот вопрос, а кто ответчик???биржа уже не существует, к несуществующему не подашь.нотариус? нотариус неналежний відповідач.к кому подавать???
GG
 
Повідомлення: 14
З нами з: 30 січня 2009, 16:19
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Номер повідомлення:#4


Повідомлення lyuda » 18 листопада 2009, 02:28

Я вважаю, що позивачем можна поставити одним із спадкоємців, а відповідачами інших спадкоємців, оскільки вони не можуть визначити частку в спільній власності померлого, а його волю не можливо вже встановити. Суд дослідивши, що не було договору про виділ часток зі спільної сумісної власності, враховуючи те, що не було перебудов, збільшення розміру майна за рахунок добудови визначає частки майна в ССВ рівними.Деякі особи, вважають, що відповідно до Постанови Пленуму ВСУ частки є рівними. Але в ЦК визначено, якщо інше не встановлено домовленністю сторін. На даний час, після смерті співвласника ми не можим встановити такої наявності. А нотаріус не має право самостійно визначати розмір часток. Це прирогатива суду.
lyuda
 
Повідомлення: 115
З нами з: 19 травня 2009, 15:36
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 16 раз.

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Optimister » 19 січня 2010, 01:46

Люда, вибачте, але Ваша пропозиція поставити відповідачем особу, яка має відношення до спадкування є неправильною. Адже, про яке право позивача, що було порушено такою особою, йдеться та якими доказами Ви будете це підтверджувати, в контексті ст.60 ЦПК? Вважаю, що позов необхідно пред'являти до БТІ, в якому просити зобов'язати видати довідку-характеристику (витяг з реєстру прав на нерухоме майно). Це ж звичайний правовий нігілізм, за яким працівник БТІ бере на себе функції йому не притаманні та вирішує що можна, а що не можна - є Тимчасове положення... от і хай діє відповідно до нього. Частки у спільній сумісній власності є рівними - це презумпція. Отже якщо нема рішення суду, вказівки на закон, та письмового документу, що підтверджує домовленність співвласників про інше - частки рівні. І не потрібно вигадувати [qoute]велосипед[qoute].Про усну домовленість мови йтися не може, адже така домовленість стусується нерухомого майна, що може укладатися лише в письмовій формі з нотаріальним посвідченням (ст.372 ЦК), та наступною реєстрацією у БТІ. Крім того, див. ст.28 КпШС, ч.3 ст.4, ст.17 Закона [qoute]Про власність[qoute] (що були чинними на момент укладення біржового договору купівлі-продажу квартири), .
Optimister
 


Повернутись в Обговорення судової практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів