Сторінка 1 з 1

Розірвання кредитного договору - підстава?

ПовідомленняДодано: 23 березня 2012, 12:38
Юрий Игоревич
Доброго дня шановні колеги!

Хочу задати вам наступне питання, на яке шукаю відповідь, але знаходжу багато різних думок з цього приводу:
Чи є розірвання кредитного договору ПІДСТАВОЮ розірвання договору іпотеки, який забезпечував зазначений кредитний договір?

Конкретніше на прикладі:

у 2008 році укладений КД (кредитний дог.) з громадянкою Х
тоді ж укладений договір іпотеки квартири, сторонами якого є сама громадянка Х, а також ще 3 члени її родини, які проживають у зазначеній квартирі.
(тобто громадянці Х належить 1\4 квартири)

У 2009 році райсуд виносить рішення стягнути заборгованість за КД з громадянки Х, а також розриває КД.
Зараз усі члени родини разом з громадянкою Х подають позов про те, що суд повинен був також розірвати і договір іпотеки. (хочуть позбавити права звернути стягнення на квартиру)

То питання: чи повинен був суд розірвати іпотеку? Чи є розірвання кредитного договору ПІДСТАВОЮ розірвання договору іпотеки, який забезпечував зазначений кредитний договір?

З повагою
Спасибі заздалегідь!

Re: Розірвання кредитного договору - підстава?

ПовідомленняДодано: 23 березня 2012, 16:40
Rissaline
У відповідності до п. 2 ст. 653 ЦК України у разі розірвання договору зобов'язання сторін припиняються, а згідно п. 1 ст. 593 ЦК України, який кореспондується з ст. 17 Закону України "Про іпотеку", іпотека припиняється у разі припинення зобов'язання, яке забезпечено іпотекою.
У Вас припинене кредитне зобовязання внаслідок розірвання кредитного договору, значить іпотека, яка забезпечувала це зобовязання, автоматично припиняється. На основі рішення суду потрібно було зняти заборону на відчуження предмету іпотеки.

Re: Розірвання кредитного договору - підстава?

ПовідомленняДодано: 23 березня 2012, 19:58
OLNIK
Если гр.Х до расторжения договора в судебном порядке, вернула полученные деньги по кредиту раньше срока, то обязательство выполнено.
Ипотечный договор обеспечивает не кредитный договор, а обязательства по кредитному договору.
Если долг возвращен, то и ипотеке конец.
Если же кредитный договор не признавался недействительным, то возврата долга можно и нужно требовать хоть в судебном порядке.

Одним словом, ходить надо в судебное заседание, заключать действительно договор займа (кредитный), а не якобы договор, и для требования возврата полученных денег всегда можно найти основания.

Re: Розірвання кредитного договору - підстава?

ПовідомленняДодано: 23 березня 2012, 20:13
VITAminka
А еще нужно не забывать, что для снятия запрета по договору ипотеки есть четко пределенные (в ЗУ о нотариате) основания и перечень документов