Форум

Інформаційний ресурс

Спадщина - будинок земля (державний акт не отриманий).

Спадщина - будинок земля (державний акт не отриманий).

Номер повідомлення:#1


Повідомлення При*НЦ » 16 травня 2011, 11:02

Спадщина - будинок, розташований на земельній ділянці. Документи на приватизацію земельної ділянки померлим неДОоформлені. Акт виготовлений АЛЕ не отриманий. Зем.відділ дає відповідь, що АКТ НА ИМ`Я ПОМЕРЛОГО СПАДКОЄМЦЯМ НЕ ВИДАЄТЬСЯ.

Питання:
1. Чи можна видати Свідоцтво про право на спадщину на будинок, якщо з земелею така ситуація? (розпочата приватизація на померлого, ак виготовлений але не отриманий і не зареєстрований в Книзі обліку актів на право власності...)
2. Якщо можна видавати Свідцтво на будинок то чи потрібно кадастровий номер ділянки?
Аватар користувача
При*НЦ
 
Повідомлення: 526
З нами з: 07 листопада 2008, 13:37
Дякував (ла): 8 раз.
Подякували: 8 раз.

Re: Спадщина - будинок земля (державний акт не отриманий).

Номер повідомлення:#2


Повідомлення просто Мария » 16 травня 2011, 21:03

На жилой дом выдаете свидоцтво, кадастровый не нужен. По земле- в суд.
просто Мария
 
Повідомлення: 2
З нами з: 12 травня 2011, 21:16
Дякував (ла): 3 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Спадщина - будинок земля (державний акт не отриманий).

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Странник » 16 травня 2011, 23:28

Позиція МЮ України:

Лист Міністерства юстиції України
від 25 березня 2010 р. N 31-32/69

Начальнику Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальникам головних управлінь юстиції в областях, мм. Києві та Севастополі

У зв'язку з неодноразовими зверненнями громадян та юридичних осій щодо відмови нотаріусів у посвідченні заповітів та видачі свідоцтв про право на спадщину на житлові будинки, будівлі, споруди з підстав відсутності кадастрового номера земельної ділянки, на яких розташовані ці об'єкти, та з метою однакового застосування нотаріусами вимог статей 120 Земельного кодексу України та 377 Цивільного кодексу України, Міністерством юстиції України повідомляється наступне.
Згідно статті 1233 Кодексу заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.
Положеннями частини третьої статті 56 Закону України "Про нотаріат" передбачено, що при посвідченні заповіту від заповідача не вимагається подання доказів, які підтверджують його право на майно, що заповідається.
Відповідно до вимог статті 202 Земельного кодексу України державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у складі державного реєстру земель, який складається з двох частин: а) книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок: б) Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку.
Державним комітетом України із земельних ресурсів наказом від 15.02.2010 N 168 затверджено Порядок присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам.
Пунктом 5.2 зазначеного Порядку встановлено, що для формування та присвоєння кадастрового номера земельній ділянці, яка на момент набрання чинності цим наказом надана у власність (користування) та не має кадастрового номера, власник (користувач) такої земельної ділянки або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держкомзему за місцем знаходження земельної ділянки заяву про присвоєння кадастрового номера земельної ділянки.
Статтею 1216 Цивільного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, то спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті (стаття 1218 Кодексу).
Вимогами частини першої статті 1297 Кодексу встановлено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна (частина друга статті 1299 Кодексу).
Враховуючи зазначене, а також положення статті 377 Цивільною кодексу України, якими передбачено, що розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв'язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків), вважаємо, що відсутність кадастрового номера земельної ділянки не може бути підставою відмови у видачі нотаріусами свідоцтв про право на спадщину на вищевказані об'єкти нерухомого майна та у посвідченні заповітів.
Прошу довести зазначене до відома нотаріусів.

Заступник Міністра
Л. В. Єфіменко
Странник
 

Re: Спадщина - будинок земля (державний акт не отриманий).

Номер повідомлення:#4


Повідомлення ТТК. » 17 травня 2011, 10:16

Свідоцтво про право на спадщину на житловий будинок видавати, а спадкоємцю порекомендуйте звернутися в держкомзем за переоформлення землі на своє імя, так як держакт на імя померлого у них знаходиться не отриманний,а земельний участок є власністю померлого, якщо вони відмовлять то тоді постанову на відмову і в суд.Но Держкомзем не відмовить.
ТТК.
 
Повідомлення: 1631
З нами з: 16 березня 2006, 13:30
Дякував (ла): 1114 раз.
Подякували: 1058 раз.


Повернутись в Обговорення юридичної практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів