Сторінка 1 з 1

Фермерське господарство - проблема з нотаріальним оформленням спадщини

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2011, 10:36
Rissaline
Знайомі у одному з райцентрів зіткнулися з проблемою нотаріального оформлення фермерського господарства, яке перейшло у спадок дружині і неповнолітнім дітям внаслідок раптової смерті глави сімейства - власника фермерського господарства. Жоден із нотаріусів, до яких зверталися знайомі, не зміг вирішити проблему. Зрештою вони звернулися до державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Спадкову справу відкрито, але досі нічого не оформлено, бо нотаріус не знає, "з чим його їдять" і посилає знайомих то до земельників, то до суду, мотивуючи, що у статуті ФГ ніде не йдеться про статутний капітал та не визначений його розмір. Між тим, чинне законодавство про фермерське господарство не зобов'язує власника обов'язково створювати статутний капітал. До того ж у ст. 23 ЗУ "Про фермерське господарство" ясно сказано, що воно переходить у спадок, як цілісний майновий комплекс чи його частина і спадкування здійснюється на підставі закону, тобто у даному випадку не за заповітом, а за законом. Моя спроба поспілкуватися з тамтешнім нотаріусом по телефону і пояснити йому щось успіхом не увінчалася. Вона й гадки не має, що таке ЗУ "Про фермерське господарство" і де написано про порядок спадкування ФГ. Тому хотілося б обговорити цю проблему на форумі. Можливо у когось є досвід. Буду дуже вдячна.

Re: Фермерське господарство - проблема з нотаріальним оформленням спадщини

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2011, 11:09
MG
МЕН №2/2011, там статья есть.
(... не могу журнал найти :(

Re: Фермерське господарство - проблема з нотаріальним оформленням спадщини

ПовідомленняДодано: 26 серпня 2011, 14:59
Rissaline
MG написав:МЕН №2/2011, там статья есть. (... не могу журнал найти :(


Дуже вдячна! Знайшла! Проблемні питання відчуження та спадкування фермерських господарств - стаття приватного нотаріуса Ірини Саяпіної.

Re: Фермерське господарство - проблема з нотаріальним оформленням спадщини

ПовідомленняДодано: 27 серпня 2011, 13:20
Ірин@
Я від реєстратора чула, що статутний фонд в ФГ не обов"язково, але якщо уважно вичитати ГК, то він має бути.

Якщо помер єдиний засновник ФГ від нотаріуса взяти постанову про відмову і в суд з заявою про визнання прав на ФГ в порядку спадкування.

Якщо там бути ще й члени, то можливо провести загальні збори та переобрати нового голову ФГ. Ніяких судів, спадщин, ФГ працюватиме далі.

Re: Фермерське господарство - проблема з нотаріальним оформленням спадщини

ПовідомленняДодано: 27 серпня 2011, 20:10
Rissaline
Ірин@ написав:Я від реєстратора чула, що статутний фонд в ФГ не обов"язково, але якщо уважно вичитати ГК, то він має бути.


Дякую за відгук. Прочитавши статтю І. Саяпіної, я в деяких моментах з нею не згодна. Я все ж схиляюся до думки, що керуватися варто положеннями не ГК, а ЗУ "Про фермерське господарство", який є спеціальним, а тому має пріоритетне значення перед іншими законодавчими актами, в т.ч. ГКУ та ЦКУ. У ЗУ "Про фермерське господарство" навіть натяку немає про обов'язковість створення статутного фонду (капіталу), і треба сказати, що переважна більшість діючих нині ФГ не мають статутного капіталу.

Re: Фермерське господарство - проблема з нотаріальним оформленням спадщини

ПовідомленняДодано: 10 вересня 2011, 14:26
Dar25
Оформлення по спадщини фермерського господарства, залежить від наявності членів ФГ, що прописано стосовно власності по Статуту. Треба знати яке майно числиться за ФГ, а яке особисто? Що до землі, вона може бути приватною власністю, а може перебувати в оренді? І ще чи є навики чи освіта спадкоємців у зайнятті фермирським господарством? (якщо нічого немає, то потрібна довідка з сільради про те що є ))) ). А взаголі ФГ оформлюється по спадщині, але чи є сенс його оформляти, якщо буде проще, оформити нове (хоча можуть бути пільги чи гранди, тоді краще як спадщину оформляти, хоча перереєстрація всеобно буде відбуватись)