Форум

Інформаційний ресурс

Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#1


Повідомлення Леся32 » 03 грудня 2011, 23:44

Підкажіть будь-ласка, хто знає: ситуація наступна-розлучається чоловік із жінкою, є у них троє дітей! Готуємо заяву на розлучення та призначення аліментів на дітей! Із цим ясно, але не ясна така обставина: у спільному шлюбі набуте майно-будинок та велика сума коштів, які були позичені фіз. Особі за договором позики (дружина давала нотаріальну згоду)! Кошти позичені також були від продажу спільної нерухомості! Булинок, який було придбано під час шлюбу, не зареєстровано право власності в БТІ! Тобто право власності не виникло. Договір купівлі-продажу укладався чоловіком, реєструвати право власності він відмовляється! Що буде із будинком при поділі майна? Чи буде він вважатись спільною сумісною власністю, якщо таке право не зареєстроване в БТІ? Що можна зробити, щоб будинок став об'єктом поділу при розлученні? Також питання по коштам, які були передані по договору позики? Кошти надавались на рік. Рік пройшов, кошти нее повернуті. В такому випадку по договору позичкодавцю переходить у власність земельна ділянка, але чоловік нічого не робить для оформення цього права. Що може в такому випадку зробити жінка для захисту свого права? На що жінкаа може претендувати при поділі майна? Буду дуже вдячна за відповіді та поради!
Леся32
 
Повідомлення: 10
З нами з: 28 листопада 2011, 22:03
Дякував (ла): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#2


Повідомлення qweqwe » 04 грудня 2011, 02:24

Дуже багато питань. Сформулюйте точніше, чого Ви бажаєте?
А воз и ныне там!
Аватар користувача
qweqwe
 
Повідомлення: 58
З нами з: 03 травня 2011, 22:19
Дякував (ла): 0 раз.
Подякували: 8 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#3


Повідомлення Оленка Справедлива » 04 грудня 2011, 11:50

Леся32, якщо будинок набувався шляхом укладення договору купівлі-продажу, то нотаріус повинен був (і скоріше за все так і зробив) зареєструвати ДОГОВІР у реєстрі правочинів. Саме з цього моменту виникло право власності, у Вашому випадку право спільної сумісної власності. В БТІ реєструється в даному випадку право власності, яке вже виникло.
Таким чином, будинок однозначно буде ділитись між подружжям в результаті розлучення.
В каждом маленьком ребёнке и в мальчишке и в девчонке, есть по 200 грамм какашек или даже полкило.
А вот в дяде, или в тёте, там уже какашек больше, и бывает так, что вовсе, целый дяденька говно! :)
Аватар користувача
Оленка Справедлива
 
Повідомлення: 5063
З нами з: 06 листопада 2007, 22:59
Дякував (ла): 1903 раз.
Подякували: 2115 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#4


Повідомлення Леся32 » 05 грудня 2011, 18:44

Оленка Справедлива написав:Леся32, якщо будинок набувався шляхом укладення договору купівлі-продажу, то нотаріус повинен був (і скоріше за все так і зробив) зареєструвати ДОГОВІР у реєстрі правочинів. Саме з цього моменту виникло право власності, у Вашому випадку право спільної сумісної власності. В БТІ реєструється в даному випадку право власності, яке вже виникло.
Таким чином, будинок однозначно буде ділитись між подружжям в результаті розлучення.

Оленка Справедлива, дякую за відповідь. ІЗ будинком мені все зрозуміло. Будемо ділити.
А ось залишається відкритим питання щодо коштів, які були позичені фіз.особі за Договором? Дружина давала свою згоду на укладення Договору позики чоловіком. На даний час, кошти не повернуті позичальником. В Договорі прописана відповідальність, у випадку неповернення коштів протягом року. В такому випадку, у власність Позичкодавця переходить земельна ділянка.
Питання: як можна включити в розподіл при розірванні шлюбу, кошти, які були позичені? Фактично, кошти не повернуті, а земельна ділянка не оформлена на нового власника - Позичкодавця. Що можна зробити в такому випадку? Дякую!
Леся32
 
Повідомлення: 10
З нами з: 28 листопада 2011, 22:03
Дякував (ла): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#5


Повідомлення Оленка Справедлива » 05 грудня 2011, 18:49

По-перше, розрізняйте поняття позики та позички. У Вашому випадку мова іде саме про позику. Ви, як юрист, повинні грамотно оперувати термінологію.

По-друге, цікаво було б обговорити з колегами питання, чи може бути право вимоги предметом Договору про поділ майна подружжя. Я на разі не можу Вам дати однозначну відповідь з цього питання - треба його добре обдумати.

І, по-третє, як Ви собі уявляєте перехід права власності на земельну ділянку на підставі договору позики?
В каждом маленьком ребёнке и в мальчишке и в девчонке, есть по 200 грамм какашек или даже полкило.
А вот в дяде, или в тёте, там уже какашек больше, и бывает так, что вовсе, целый дяденька говно! :)
Аватар користувача
Оленка Справедлива
 
Повідомлення: 5063
З нами з: 06 листопада 2007, 22:59
Дякував (ла): 1903 раз.
Подякували: 2115 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#6


Повідомлення Ірин@ » 06 грудня 2011, 00:08

Оленка Справедлива написав:По-перше, розрізняйте поняття позики та позички. У Вашому випадку мова іде саме про позику. Ви, як юрист, повинні грамотно оперувати термінологію.

По-друге, цікаво було б обговорити з колегами питання, чи може бути право вимоги предметом Договору про поділ майна подружжя. Я на разі не можу Вам дати однозначну відповідь з цього питання - треба його добре обдумати.

І, по-третє, як Ви собі уявляєте перехід права власності на земельну ділянку на підставі договору позики?


Скоріш за все земельна ділянка має віддаватись в якості відступного за простроченим договором позики грошей, але це у разі укладення відповідної мирової угоди. Якщо чоловік навіть не займається питаннями стягнення боргу, то ніякого переходу прав на землю тут не може бути.

Якщо умовою договору позики була іпотека землі і ця умова не була виконана, то звернення стягнення на землю буде провадитись на загальних підствах, без пріоритетів.

Якщо був таки укладений договір іпотеки землі, то це вже інша річ...

Стосовно основного питання, розподілу права вимоги, то можливо подати позов про визнання за дружиною права вимоги 1/2 частини боргу та стягнення боргу (одночасно одним позовом).

Якщо в когось є інші думки з підкресленого, буду вдячна *YES*
Ірин@
 
Повідомлення: 12588
З нами з: 17 червня 2009, 19:16
Дякував (ла): 12458 раз.
Подякували: 16626 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#7


Повідомлення OLNIK » 10 грудня 2011, 12:22

А Вам не кажется, что здесь намешаны два абсолютно разных иски.
Один -раздел имущества супругов, в том числе и долгов.
Второй- взыскание долга, где совершенно посторонее лицо займодатель истец, и оба супруга ответчики.

Леся32, Вы чей адвокат, одного из супругов, или одновременно одного из супругов и заимодателя?
По-моему, здесь есть конфликт интересов, надо что-то выбирать.
OLNIK
 
Повідомлення: 13903
З нами з: 13 грудня 2008, 15:56
Дякував (ла): 15707 раз.
Подякували: 25370 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#8


Повідомлення Леся32 » 12 грудня 2011, 20:08

Значит так, ко мне обратилась жена. Она мне рассказала свою историю и все ,что она хотела бы получить от своего мужа. Ситуация не простая. Муж все имущество, которое приобреталось за деньги, заработанные в браке покупал ОЧЕНЬ много недвижимости по Украине, а оформлял все на свою маму. Тут делить что-либо будет очень сложно! На нем оформлена только 1/3 часть квартиры (приватизация жилищного фонда). Муж зарегистрирован, как ФОП и з/п у него 1000 грн. Есть Договор, по которому муж (с нотариального согласия жены) одолжил довольно таки большую сумму денег физическому лицу сроком на 1 год. Прошло уже полтора года, но деньги не возвращены. Интересует вопрос: что можно сделать в таком случае? И вообще, кто имеет практику в судебных делах по разделу имущества, посоветуйте что-нибудь! Спасибо!
Леся32
 
Повідомлення: 10
З нами з: 28 листопада 2011, 22:03
Дякував (ла): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#9


Повідомлення Леся32 » 12 грудня 2011, 20:18

Оленка Справедлива написав:По-перше, розрізняйте поняття позики та позички. У Вашому випадку мова іде саме про позику. Ви, як юрист, повинні грамотно оперувати термінологію.


Йдеться саме про позику. Я як юрист, завжди, поспішаю і не задумуючись написала не зовсім точно! Вважайте за опечатку :-[ !

Оленка Справедлива написав:І, по-третє, як Ви собі уявляєте перехід права власності на земельну ділянку на підставі договору позики?


Оленка, я писала, що було укладено Договір застави. Ясно, що для того, щоб перейшло право власності від однієї особи до іншої, потрібно дотриматись певних процедур. Я впевнена була, що юристи зрозуміють про що йде мова. Ми не на те звертаємо головну увагу.
Питання заключається в тому, як можна допомогти дружині, яка залишається ні з чим після 10-ти років шлюбу?
Як зараз вияснилось, то все, що придбавалось, оформлено на маму чоловіка. Є лише на ньому частина квартири, та Договір позики, згоду на укладення якого давала дружина. Будинок, про який я писала вище, також оформлений на маму. Реально, ми можемо щось зробити? Дружина без засобів до існування. Чоловік лише купує продукти харчування на 300 грн. в тиждень на родину із 4-х чоловік.
Леся32
 
Повідомлення: 10
З нами з: 28 листопада 2011, 22:03
Дякував (ла): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#10


Повідомлення Леся32 » 12 грудня 2011, 20:24

Ірин@ написав:
Стосовно основного питання, розподілу права вимоги, то можливо подати позов про визнання за дружиною права вимоги 1/2 частини боргу та стягнення боргу (одночасно одним позовом).

Якщо в когось є інші думки з підкресленого, буду вдячна *YES*


Розподіл права вимоги? Можливо, над цим варто подумати. На перший погляд ,чому б і ні? Я подумаю, дякую. Якщо в когось є ще думки із цього приводу, давайте обговоримо. Буду вдячна!
Леся32
 
Повідомлення: 10
З нами з: 28 листопада 2011, 22:03
Дякував (ла): 4 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Поділ незареєстрованої нерухомості і ще певні питання при розлученні!

Номер повідомлення:#11


Повідомлення Ірин@ » 12 грудня 2011, 21:50

...
Ірин@
 
Повідомлення: 12588
З нами з: 17 червня 2009, 19:16
Дякував (ла): 12458 раз.
Подякували: 16626 раз.


Повернутись в Обговорення юридичної практики

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів